Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetek, ha a főbérlő...

Mit tehetek, ha a főbérlő olyan károkozással vádol, amit nem követtem el?

Figyelt kérdés

Átköltöztem egy másik albérletbe, mert az elöző igencsak igénytelen volt, az elöző főbérlő szinte semmit nem akart megjavítani. Penészes falak, beázás, stb.

Elköltöztem, de most egy bútornak az árrát akarja rám verni (150000) mert egy vágás volt rajta, ami a kiköltözésemnél 100%, hogy nem volt ott.Mit tehetek?



febr. 17. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Adózott utánad, volt hivatalos szerződés, hogy kiadta neked a lakást? Ha nem, akkor tojd le, bizonyítsa, hogy ott laktál.


Le volt minden rendesen papírozva, akkor sajnos nem tudom.

febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Normál esetben beköltözés UTÁN AZONNAL mindenröl fotókat készíteni, meg kiköltözéskor, a lakás átadása során szintén mindent lefényképezni, illetve ÍRÁSBAN átadási protokollt csinálni, amiben minden hiba vagy probléma fel van tüntetve, és aláírta a tulaj is, meg te is két tanu jelenlétében.

Utólag, bizonyítékok nélkül nem sokat lehet tenni.

febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elhajtod a francba. Pereljen be és bizonyítson ha nem tetszik neki.
febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Adózott utánad ? Én erre rákérdeznék, ha valóban nem én okoztam a kárt és meg akarná velem fizettetni. Ha nem adózott, akkor nem tud semmit sem csinálni, akár te tetted, akár nem.

Ha jelented a nav-nál, még ő jár pórul.

febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Kiköltözéskor elszámoltatok, visszakaptad a kauciót vagy annak a közösen megállapított részét? Ha még nem, az a kellemetlenebb, de ebben az esetben is neki kell bizonyítania, hogy valóban kárt okoztál.

Ha megvolt az elszámolás, akkor a bérbeadó már nem tehet semmit.

febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!