Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ő tud így tőlem albérletet...

Ő tud így tőlem albérletet követelni?

Figyelt kérdés
A sztori hosszú. Így röviden legyen elég annyi hogy már nagyon régóta rosszba vagyok anyámmal, nagyszüleim neveltek fel. Tavaly meghalt nagyapám így 4 felé oszlott a ház tulajdonjoga, nagyanyám a haszonélvező én itt lakok vele segítem anyagilag, én végzem el a ház körüli munkákat. Anyám most kitalálta hogy be fog menni egy ügyvédhez és követelni fogja hogy fizessek neki albérleti díjat. Azt ő egyedül igényelheti, vagy akkor bele kell egyezni a másik három tulajdonosnak is? (Akikkel egyébként nagyon jóba vagyok ők a testvérei) Remélem hogy nem kérheti mert így is nehezen jövünk ki az én fizetésemből meg nagyanyám nyugdíjából de akkor még rosszabb lenne a helyzet :/ amúgy az ideiglenes és az állandó lakcímem is itt van.

márc. 3. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ebben az esetben a haszonélvező diktál.
márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az jó hír ha tényleg így van. Beszélek hülyeségeket az állandó lakcímem és a tartózkodási helyem van itt.
márc. 3. 20:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelentősége hogy mi a lakcímed.

A Haszonélvező mondja meg ki lakhat az ingatlanban.

márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A haszonelvezet erősebb a tulajdonjognal. Mamad kerhetne tőled egyedül albérleti díjat. Szóval csak nyugi, had fenyegetőzzon. Halk megjegyzés, ha rád akarja hagyni a részét meg életében adja át neked a haszonelvezetet.
márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
4: A haszonélvezetet nem lehet átadni senkinek.
márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt át lehet adni? Igazából házrésze nincs, csak haszonélvezeti joga. Annyira nem is fontos mert nekem meg van a kamionos jogsim, csak miatta vagyok itthon mert az eü. állapota miatt nem tudná ellátni magát.
márc. 3. 23:03
 7/16 anonim ***** válasza:
13%
Meglehet venni úgymond. Ügyvéd segít benne.
márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Meglehet venni úgymond"


Dehogy lehet!

Megváltani lehet a haszonélvezeti jogot, de az nem azt jelenti, hogy más lesz a haszonélvező.

márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xswerdy ***** válasza:
88%
a haszonélvezetet megválthatja a tulajdonos. Ami azt jelenti, hogy ez után nem lesz haszonélvező. De a haszonélvezet el nem adható. Amíg a haszonélvező él, ő mondja meg, hogy ki lakhat az ingatlanban, meg egyáltalán ki mehet be. És ő az, aki ki is adhatja. A tulajdonos csak akkor kerül birtokba, ha a haszonélvezet megszűnik (tipikusan ha a haszonélvező elhalálozik).
márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És ha már nincs haszonélvező, marad a 4 tulajdonos, anyám albérleti díjat akar kérni tőlem de a többi tulajdonos nem azt meg csinálhatja? Vagy kell a másik 3 tulajnak is a beleegyezése? Nem arról van szó fizetnék én bárkinek, de anyámnak egy fillért se. Inkább egy idegennek
márc. 4. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!