Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ausztriában élő, kiköltözött...

Ausztriában élő, kiköltözött magyarok, elmesélnétek a történeteteket, hogy hogy jutottatok ki?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk a kiköltözésen, vagy akár csak alkalmi munka vállalásán Ausztriában, és érdekelnek történetek, ki hogy jutott ki. Hova mentél, mit dolgoztál, milyen volt a lakhatás? Megérte-e kimenni? Milyen ott az életed? Mennyire sikerült megtanulni a nyelvet és hogyan?

márc. 4. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Egyszerű de nagyszerű a sztorim. Meguntam hogy itthon nem haladok semerre úgyhogy nyelvtudás nélkül nekivágtam, persze mostmár pótoltam ezt a hiányosságot.

Jó érzés hogy van biztos egzisztenciám és mellette beleszerettem a tájba, a hegyekbe és a hangulatos városokba, falvakba.

Még nem operáltak át ellenkező neművé és nem ették meg a migránsok. :D

márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem ették meg, kit vagy mit?
márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Szakma nélkül még csak-csak összejön egy betanított meló, de nyelvtudás nélkül sehova se kellesz.

Bécs-külsőn dolgozik most egy barátom, €3100/hó-t kap, 3 műszak könnyű fizikai munka, €750/hó egy ágyas szoba, közös konyha-fürdő. kb ugyanennyi megy el neki ennivalóra, meg az apróságokra.

€1500 marad.

Döntsd el megéri-e.

márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
3 műszakban dolgozni biztos nem éri meg.
márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

4-es


Itthon lassan már csak 3-4 műszakos munkahelyek vannak, itt Hatvanban ahol lakom pl 1 műszakot ha vért izzadsz akkor sem találsz :D


Jah hogy itt netto 380eFt-ért? Azért mondjuk ha havi 1500euro maradna meg mint ahogy valaki fentebb írta, nem hiszem hogy sírnék.

márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Nyelvtudás nélkül mentem ki, kinnt tanultam meg a nyelvet. Úgy lettek jobb munkáim, akarni kell egy kicsit. Itthon hiába akartam.
márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne felejtsük el, hogy Ausztriában 1500 eur közel sem ér annyit, mint itthon.

Anyagilag akkor éri meg, ha odakint tényleg csak alszol és dolgozol. Majd 2-3 év után hazajössz elkölteni.

márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

"Azért ne felejtsük el, hogy Ausztriában 1500 eur közel sem ér annyit, mint itthon."


Valóban, többet ér mint itthon a 100eFt od hó végén.


Kint a hús, vaj meg a tojás ami drágább, minden annyi mint itthon.

márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, tényleg nem sokat lehet ugrálni odakint 1500 júróval. Tesóm Klagunfurtban van, nemrég beszéltük, tavaly a kocsija 5000 euro volt: adó, biztosítás, olajcsere, kötelező parkolóhely, mer' ott olyan is van.

6 éves passat és ebben nincs benne a gázolaj.

Ja és pont fordítva van az adózás, mint nálunk. Az öregebbre többet kell fizetni!

Ausztria egyébként jó hely, de aki itthon küszködik szakma (vagy épp munkakedv) nélkül, annak ott sem lesz kánaán.

márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Faipari technikusként megkeresi az 5000-et. Németül folyékonyan beszél és 4 évig tanulta a szakmát.
márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!