Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik kiköltöztek külföldre!...

Akik kiköltöztek külföldre! Elmesélnétek a történeteteket?

Figyelt kérdés

Hol laktatok előtte?

Mikor és hova költöztetek ki?

Miért döntöttetek úgy?

Sikerült beilleszkedni?

M.o.-hoz képest mi jobb ott, és mi rosszabb?

Vissza fogtok költözni?

Megbántátok vagy jó döntés volt?

Kértetek/kérni fogtok állampolgárságit?


Hamarosan én is költözni szeretnék. Svédország lenne a cél. Kíváncsi vagyok nektek, hogy sikerült ez a "ceremónia". :)


2017. jan. 23. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a blog pont ilyen emberek tapasztalatait gyűjti össze. Olyanokat beszámolóit is megtalálod rajta, akik Svédországba költöztek ki.

2017. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jan. 23. 11:58
 3/5 anonim válasza:
100%

Bp-n éltem

Németo.ba költöztem

Mert otthon élhetetlen volt a környzet, mások nyomora

Igen, a kolléganőim jó barátnőim lettek és megismertem a férjemet is ;)

Minden jobb szinte. Az egyetlen ami rosszabb szerintem a humán fárgyak oktatása az itt nagyon szegényes. Egyébként minden pozitív, kedves emberek, tiszta környezet, sok továbbtanulási kehetőség és munkalehetőség, remek megélhetés.

Soha nem fogok visszaköltözni, az fix.

A lehető legjobb döntés volt!

Még nem tudom kérek-e.

2017. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, jó volt olvasni ezt a sikert :)
2017. jan. 23. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

3 EU országban laktam, sorrendben:

Rotterdam, 3 hónap.

London, 3 év.

Bécs, 3 év.


Én az otthoni vicc fizetéseken túl az otthoni vállalkozók hozzáállása miatt is költöztem ki. Pl amikor kettős jelenléti ívet kell kitölteni, nehogy kiderüljön hogy vicc bejelentéssel dupla annyit dolgozol mint szabályos és társai.. Ezek otthon olyan természetesek mintha levegőt vennél.

Rotterdamban elvoltam, London nagyon gáz volt, onnan alig vártam hogy költözzek, Bécs a legjobb, itt otthon érzem magam. Erre sokat rátesz hogy ha haza akarok menni az 1 óra (Sopron) és rengeteg haver, ismerős jött otthonról, sőt az elmúlt 1.5 évben 7-en Londonból is.


Mo-hoz képest itt lehet előre lépni, magas pozícióban jóval többért és jóval kevesebbet dolgozom. Több idő jut mindenre. A lakhatás kb ugyan annyiba kerül mintha Sopronba bérelnénk lakást. Bécs pedig nem véletlen nyerte sorra a világ legélhetőbb városa díjakat.


Nem mondom hogy soha nem fogok visszaköltözni haza, de otthon alkalmazottként nem fogok dolgozni. Az Auztriába ingázás is egy opció.

Nem bántam meg, egyedül a 3 év London volt teljesen felesleges, a nyelvet amit kamatoztatok belőle 1.5 év alatt is hoztam volna erre a szintre.

Állampolgárságot egyenlőre nincs tervben kérni. Az állandó lakcímmel és a tartózkodási engedéllyel ugyanazokat megkapom mint az állampolgársággal.

2017. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!