Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiások, bulemiasok!...

Anorexiások, bulemiasok! Elmesélnétek a történeteteket?

Figyelt kérdés
Hogy lettetek betegek, milyen trükköket vetettetek be, mikor indult be a fogyás es hogy hogy gyógyultatok meg stb?

2014. jún. 22. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egész az érettségi évének elején kezdődött, mikor komolyabban megbetegedtem és 50 kilóról(163 cm vagyok) lefogytam 47-re. Nagyon megtetszett ez a változás és hát jött a szalagavató, gondoltam jobban néznék ki vékonyan, így szépen kúszott lefelé a súlyom, valamint az érettségik miatt is izgultam, így nem volt étvágyam. Trükköket nem igazán vetettem be, egyszerűen nem ettem és nagyon sok vizet ittam, hogy úgy érezzem, tele vagyok.

A szóbelik idejére már 45 kg-ra fogytam le, ezután nyáron, majd a sikeres felvételit követően kissé javult a helyzet(egy éven át kb. állandó volt a súlyom), de tavaly nyáron párkapcsolati problémákból kifolyólag újra visszaestem, alig ettem, aztán elutaztam külföldre apukámmal, akiről tudtam, hogy nem figyel túlzottan az étkezésemre és rengeteg programot cisnáltunk, így egész nap talpon voltam és a kalóriabevitelem nevetségesen alacsony volt ehhez képest, így fogytam le 2 hét alatt 42 kg-ra. Itthon a mérlegre állva megdöbbentem és sírógörcsöt kaptam, mert ekkor jöttem rá, mit műveltem magammal...azóta nagyjából tartom a súlyom, 45-46 kilóval.

2014. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én 14 évesen szerelmes voltam, de túl kicsi és hülye voltam a sráchoz.... Azt hittem, ha lefogyok jobb lesz, ezért hánytatni kezdtem magam, és kiszáradtam. Azóta eltelt 3 év, nem érdekel már a srác, de bulímiás lettem. Hánytatom maga,, hashajtót szedek... Többször kiszáradtam és lefogytam 41-42 kg-ra (60-ról). Most 55 kg vagyok és borzalmas érzés, hogy ennyit híztam és nagyon szenvedek miatta.
2014. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam egy sima fogyókúrának indult, többször kis étkezésekkel, sok mozgással. Volt, hogy olyan sok dolgom volt, hogy nem volt időm enni, ezért kihagytam egy-két kajálást. Ennek az lett az eredménye, hogy napi háromszor kis adag, és már nem is voltam éhes. Olyan jó érzés volt, hogy ha kevesebbet eszek, akkor gyorsabban fogyok, ami ugye a legtöbb ember álma. Kihagytam még egy étkezést, így már csak reggel és délben ettem egy kicsit. A szervezetem egyre jobban hozzászokott a kevés kajához, így már egyáltalán nem éreztem magam éhesnek, még reggel sem, ezért nem ettem. A napjaimhoz nagyon kevés lett az a déli evés, viszont tetszett, hogyha belenéztem a tükörbe, egyre vékonyabb lányt láttam. Körülbelül ez után 3 héttel volt az a pont, amikor be akartam fejezni és muszáj voltam lassan hozzászokni a kajához. Már nagy volt rám az s-es nadrágom. Mikor először kicsit is többet ettem, egyből kihánytam, vagy meg sem bírtam enni. Szép lassan eljutottam odáig, hogy sikerült megennem napi 600 kalóriát. még ma is csak1 1000-et eszek, pedig ez már két éve volt.
2014. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én előtte csak fogyózgattam, meg naponta több órát futottam/tornáztam.. Aztán valamiért, én se tudom, miért, elkezdtem hányni... Szerencsére egy-két hónap után észbekaptam, de hiába nem hányok már, ugyanúgy kövérnek és tehetetlennek érzem magam.. Napi 3x mérek súlyt, és ez meghatározza az egész napomat... majdnem minden evés után vissszajön a gyomorsavam, de visszanyelem :/És ugyanúgy szarul érzem magam mások között, félek, hogy bármikor visszaeshetek, most is sokszor akarok hányni
2014. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En eleve akarmwnnyit eszek nem tudok hizni. Ennek sem szervi, sem hormonalis eredete nincs, teljesen kivizsgaltattamagam. Egyedul psziches oka van. Alapvetoen is elwg stresszes tipuau vagyok, de tortentek igen rossz dolgok az eletemben: tobb halaleset, egy alkoholista par, akit nagyon szerettem, stb. Aprilisban elhagytam, nagyon magam alatt voltam, 172cm es 62 kg voltam (rendszeresen futottam, igy ez is kozrejatszott). Egy hetig nem ettem, nem birtam. Utana sem nagyon. Eloszor 55, majd 50, vegul 47 kg-ra fogytam. Elkezdtem fajdalomcsillapiton (tramadol) es nyugtaton (xanax, rivortil) elni, amikkel elnyomtam az erzeseim. (Sajnos nagyon megkinzott lelkileg a parom).

Aztan szerencsere talaltam valakit, aki baratkent mellettem allt. Jelenleg 58 kg vagyok.

2015. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!