Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehetek most betegen?

Mit tehetek most betegen?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, bérlők vagyunk.

Átvételkor jegyzőkönyv nem készült, de pár napon belül kiderült, hogy penészes az itteni hűtő.

Súlyos penész allergiám van, így kitettük a folyosóra, elmondtuk a kapcsolattartónak, hogy veszünk egy újat helyette, nem hozom be az egészségem miatt.

Erőlteti, hogy de akkor is köteles vagyok behozni..


Mit tehetek most?



márc. 5. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerződést bonthatsz, az egészséed veszélyeztetése miatt.

Vagy kifertőtleníted a hűtőt.

Nyugodtan hagyd kint a folyosón.

márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nincs hová menni, de ez a terv, mert ez csak a hab a tortán, eddig mindenben elutasítóak voltak.


Próbáltam korábban, másik lakásban ugyan ezt, visszajött a penész, az olvasataim alapján a porózus helyeken megmarad (pl. az ajtógumiban).


Hétfőn akar találkozni, ‘beszélgetni’, ezesetben is ezt javaslod?

márc. 5. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Például nem kellett volna kitenni a folyosóra. Gondolom nyűg neki hogy hova tegye onnan.


Maximum nem pakolnek bele vagy vennék egy kicsi hűtőt és valahova elhelyeznem anélkül, hogy a régit használjam.


Valószínüleg a tulaj egyébként nem osztja a véleményeteket, hogy a hűtő penészes lenne.


Az ő fejével is gondolkozzatok. Ha nincs kompromisszumos megoldás, akkor költözés.

márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen, igyekszünk az ő fejével gondolkozni, emiatt is ajánlottuk fel neki, hogy veszünk egy újat ami tiszta és jobb, de hajthatatlan..
márc. 5. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én értem kérdező es jogos is persze. Csak gondolom ő nem hiszi penészesnek a hűtőjet, és továbbra is az a baja, hogy mit fog vele csinálni.
márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

De ha vesztek egy újat, az a tiétek és nem az övé. Egy, mit csinál azzal, amit kitettetek? Kettő, ha elmentek, nyilván viszitek a hűtőt és akkor ő ott áll (penészes) hűtő nélkül.


Sztem azt kéne akkor, hogy vegyetek újat. A régit meg valahova el kéne raktároznotok. Ha költöztök, akkor pedig visszatenni. Akkor valószínűleg ők is megnyugodnanak.

márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi úgy gondoltuk nekik is jelezve, hogy egy eggyel jobb kategóriás hűtőt vennénk, ami utána maradna.


Hosszú távra terveztünk eredetileg, most mivel ez a sokadik gond így nem tudom milyen hosszú lehet ez az egész, de semmiképpen sem ők jönnének ki rosszabbul. Viszont ha két évre, ha két hétre, de nem akarnám magam betegíteni azzal tovább, hogy bent tartom. És ez az aki a legjobban zavar az egészben, hogy tudták jól, hogy milyen az állapotom előre, most mégsem érdekel senkit úgy sem, hogy kvázi pénzzel lennének mindeközben dobálva -.-

márc. 6. 06:42
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Egy penészes hűtőt FFP2-es maszkban és gumikesztyűben egy óra alatt kitakarítok úgy klóros fertőtlenítő-szerrel, hogy gondos, karbantartó használat mellett sosem jön vissza a penész.

[Nem is értem, hogy min lehet itt napokig vekengeni ezzel kapcsolatban.]

márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Közben bejött engedély nélkül, mert önkényesen előre hozta a megbeszélt találkozó idejét.

Emiatt már más irányt vett az egész, de köszönöm a válaszokat!

márc. 6. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
És legalább együttműködő volt?
márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!