Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van erre bármilyen racionális...

Van erre bármilyen racionális magyarázat a "legrosszabbon" kívül?

Figyelt kérdés

Kb. hat éve bérelek szolgálati lakást egy vidéki kisvárosban. Egyszerűen nem emlékszem, hogy csak kulcsot csináltattunk-e vagy zárcsere is volt, mert nem egyedül intéztem, hanem az akkori párommal, akivel már nem vagyunk együtt, és nem igazán tartjuk a kapcsolatot. A lakás a nyolcadikon van, legfelül, fölső szomszéd tehát nincs. Hétvégente gyakran hazautazom a szüleimhez. Pár hónapja egy otthon töltött hétvége után, és visszatérve a lakásba, a vécében a vízben vmilyen rózsaszínű vécépapír vagy kéztörlő lebegett. A lényeg, hogy olyan, amilyen nekem 1000%, hogy nincs. A kollégáim még poénkodtak is, mivel a lakásból nem tűnt el semmi, így nem reális, hogy vki bemegy saját vécépapírral, és ott intézi a dolgát... Vhogy annyiban maradt a dolog, illetve, letudtam magamban azzal, hogy ez egy régi ház, talán a rendszer olyan, hogy véletlenül vmelyik szomszédtól a csöveken átjött a papír. De pár napja megint találtam ugyanilyen papírt, és apukám azt mondja, szte ez egy zárt rendszer, kívülről nem jöhetett...

Az előző szolg.lakásbérlőt láttam fb.-on, aranyosnak tűnő ötvenes nő, akiről nem feltételezem, hogy bejárna. Mielőtt megkérdeznétek, a volt párom sem, ez fix. Teljesen megbízható, és messze is lakik + új élete van.

Itt az a rémisztő, hogy ha ezt a papírt tényleg nálam dobta vki a vécébe, vagyis egy ideje bejár hozzám, miközben semmilyen értékem nem tűnik el, akkor csakis vmilyen bizarr oka lehet. Én - mivel egyedülálló vok, a lakás pedig kicsi és nincs ott társaságom - gyakran vok szüleimnél. (Most is tőlük írok.) Vszínűleg kifigyelte, hogy mikor nem vagyok ott, és akkor megy be. De ez őrület, ugye?

Lakótelepen lakók! Ti találtatok már "idegen" papírt vagy bármit a vécétekben? Van bármilyen reális magyarázat arra, hogy mégis hogy kerülhet oda? (Mármint, azon túl, hogy bejár vki - mert ha ez igaz, azzal nehezen tudok megbirkózni... Nyilván ezek után résen leszek, de most csak az érdekel, lehet-e ennek az odakerült, idegen papírnak bármilyen banális magyarázata?)



márc. 6. 16:42
1 2 3
 1/22 linkintanks válasza:
nem találtam még WC ben rejtett papírt... ezotériás téma
márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bárcsak szellem dobná bele! Az kevésbé volna ijesztő. De én előbb hiszem sajnos, hogy ember. :O
márc. 6. 16:59
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én találtam, dugulás volt a házban és feljött a víz a wc-n. Nem csak papír, de cigicsikk is volt a wc-ben. Egyébként ha valaki bejárna hozzád wc-zni, nem hiszem, hogy vinne saját wc papírt magával. :) Én inkább arra tippelnék, hogy nálad is valahogy néha felmegy a wc-n a víz és ezzel együtt mások cucca. De ha biztos akarsz benne lenni, tegyél kamerát a wc-be amikor nem vagy otthon és vedd fel az 'adást'. Menjen egyből a felhőbe és akkor szüleidtől is meg tudod nézni.
márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Főleg olyanok válaszát várom, akik találtak ÉS a legfelső emeleten laknak. Mert ez így még furább, hiszen föntről sem jöhetett.
márc. 6. 17:00
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi, 3-as! De ha dugulás történt volna, nem csak egy-két kósza papír jön föl, hanem "minden", és a vízszint is megemelkedik, nem?
márc. 6. 17:01
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, lehet. Egyszer volt nálam ilyen, meg én a másodikon laktam. De még mindig ott a kamerás megoldás, lehet kapni olcsón pici kamerákat, amit fel tudsz szerelni a lakásba, wc-be és bármikor rá tudsz nézni, vagy menteni a felvételeket valahová. Én ezt csinálnám. :)
márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Lecseréled a zárbetétet, kb 2-5 perces munka.
márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6-os: mármint, olyan volt Nálad, hogy idegen papírt találtál a vécédben?


A zárcserét egyelőre nem akarom, mert ha bejár vki, innentől nem tudna bejönni, és akkor nem lehet elkapni sem. Ha vki bejön, legyen nyoma - vagy amit többen is írtok: kamerafelvétel -, vagy amikor már biztosra tudom, hogy bejár, hétvégén odamenni többed magammal, tetten érni, és ráhívni a rendőröket.

márc. 6. 17:12
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"zárcserét egyelőre nem akarom, mert ha bejár vki, innentől nem tudna bejönni,"


De most akkor Téged kapjon el? :-)

márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

9-es: ha én ott vok, a zárban mindig benne hagyom a kulcsot belülről, így nem tudna bejönni.


De most komolyan... Ha hónapok óta bejár hozzám vki, és nem lop, akkor egyszerűen muszáj tudnom, hogy ki az, és mégis mit akar. :/ Csakis vmi perverz lehet, szóval MUSZÁJ elkapni.


De ide igaziból csak azért jöttem, mert nagyon szerettem volna, ha vki megírja, hogy vele is történt már hasonló és tök banális oka van. A dugulás amúgy jó lenne, ha állt volna a víz a fürdőszobámban és mindenféle egyéb dolog is feljött volna...

márc. 6. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!