Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van erre bármilyen racionális...

Van erre bármilyen racionális magyarázat a "legrosszabbon" kívül?

Figyelt kérdés

Kb. hat éve bérelek szolgálati lakást egy vidéki kisvárosban. Egyszerűen nem emlékszem, hogy csak kulcsot csináltattunk-e vagy zárcsere is volt, mert nem egyedül intéztem, hanem az akkori párommal, akivel már nem vagyunk együtt, és nem igazán tartjuk a kapcsolatot. A lakás a nyolcadikon van, legfelül, fölső szomszéd tehát nincs. Hétvégente gyakran hazautazom a szüleimhez. Pár hónapja egy otthon töltött hétvége után, és visszatérve a lakásba, a vécében a vízben vmilyen rózsaszínű vécépapír vagy kéztörlő lebegett. A lényeg, hogy olyan, amilyen nekem 1000%, hogy nincs. A kollégáim még poénkodtak is, mivel a lakásból nem tűnt el semmi, így nem reális, hogy vki bemegy saját vécépapírral, és ott intézi a dolgát... Vhogy annyiban maradt a dolog, illetve, letudtam magamban azzal, hogy ez egy régi ház, talán a rendszer olyan, hogy véletlenül vmelyik szomszédtól a csöveken átjött a papír. De pár napja megint találtam ugyanilyen papírt, és apukám azt mondja, szte ez egy zárt rendszer, kívülről nem jöhetett...

Az előző szolg.lakásbérlőt láttam fb.-on, aranyosnak tűnő ötvenes nő, akiről nem feltételezem, hogy bejárna. Mielőtt megkérdeznétek, a volt párom sem, ez fix. Teljesen megbízható, és messze is lakik + új élete van.

Itt az a rémisztő, hogy ha ezt a papírt tényleg nálam dobta vki a vécébe, vagyis egy ideje bejár hozzám, miközben semmilyen értékem nem tűnik el, akkor csakis vmilyen bizarr oka lehet. Én - mivel egyedülálló vok, a lakás pedig kicsi és nincs ott társaságom - gyakran vok szüleimnél. (Most is tőlük írok.) Vszínűleg kifigyelte, hogy mikor nem vagyok ott, és akkor megy be. De ez őrület, ugye?

Lakótelepen lakók! Ti találtatok már "idegen" papírt vagy bármit a vécétekben? Van bármilyen reális magyarázat arra, hogy mégis hogy kerülhet oda? (Mármint, azon túl, hogy bejár vki - mert ha ez igaz, azzal nehezen tudok megbirkózni... Nyilván ezek után résen leszek, de most csak az érdekel, lehet-e ennek az odakerült, idegen papírnak bármilyen banális magyarázata?)



márc. 6. 16:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

"Főleg olyanok válaszát várom, akik találtak ÉS a legfelső emeleten laknak. "


Nálunk volt ilyen, kiderült, hogy a szellemi fogyatékos szomszéd jár hozzánk kulázni. Kamerát szereltünk fel, igy bukott le. Az anyjának volt kulcsa, mert az előző lakónak segített virágokat locsolni.

márc. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Na, basszus... Hát nem lettem nyugodtabb. :( De köszi, hogy írtál!
márc. 6. 19:28
 13/22 anonim ***** válasza:

#11 Na ez tényleg para... :/


Kérdező, szerelsz fel kamerákat? Majd megírod, hogy mi volt, ha kiderült? :)

márc. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi az esélye, hogy valaki odajár és kvázi mindig hagy maga után nyomot, ráadásul mindig ugyanolyat.

Én inkább zárat cserélnék és utána kameráznék, minthogy végignézzem zárcsere nélkül esetleg, hogy ki jár állandóan oda ugyanazzal a budipapírral.

Máshonnan nem tud odakerülni. Ha fölötted nem laknak és dugulás is van, akkor is max a saját szennyvized látod viszont a kádban, wc-ben.

Mégegy tipp: nem használsz valamilyen rózsaszín buditisztítót? Benyomva a perem alá és nem rendesen kitakarítva az esetleg tud olyan filmes leválásokat produkálni, mintha papír lenne, de nem az.

márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kamerát vszínűleg csak később tudok, de más módon persze lehet figyelni, valóban bejár-e vki. (Pl. mekkora szögben nyitottam én ki az ajtót, és ahhoz képest lesz-e elmozdulás legközelebb stb-stb. Ilyenekből azért ki lehet deríteni.)


Nem, már erre is gondoltam, de az én vécétisztítóm tök más színű, és amit találok, az egyértelműen papír: vagy vécépapír vagy kéztörlő.


Amúgy nem tudom, milyen gyakran jön, mert hónapokkal ezelőtt találtam először, majd pedig most. Lehet pár hetente is, csak máskor rendesen lehúzza a vécét, de lehet az is, hogy ritkábban. Akár hónapokig is eltarthat, míg újra jön, hiszen túl gyakran nem jöhet (legalábbis logikusan belegondolva), azzal sokat kockáztat. De én még mindig bízom abban, hogy vmilyen más módon került oda a papír. :/ Azért valahol őrület, ha bejár hozzám vki, és hoz magával saját papírt.

márc. 7. 08:19
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
#15 Stephen King - Tortúra c. könyvében a nő hajszálakat kötött az ajtóra és onnan tudta, hogy az ipse kijárkált a szobájából, hogy el voltak szakítva a hajszálak. Szóval ezt is csinálhatod, hogy amikor elmész, becsukod a wc ajtót, felül rögzíted egy hajszál két végét az ajtóhoz és az ajtófélfához (cellux-szal mondjuk) és ha el van szakítva, mikor hazaérsz, akkor járt ott valaki.
márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Láttam azt a filmet, de erre a jelenetre nem emlékeztem. Köszi, jó ötlet!
márc. 9. 06:54
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 Mert ez a könyvben volt. ;) A film nem teljesen ugyanaz. Ha jól tudom, a filmben nem is vágja le az ember lábát.


Teljesen off topic: minden Stephen King filmadaptáció megnézése után azt érzem, hogy bűn megfilmesíteni a könyveit. King annyira zseniálisan tudja leírni a megőrülés folyamatát - és hát a legtöbb könyvében erről van szó :D -, hogy az filmen visszaadhatatlan. A könyvek olvasása során egyszerűen nem tudod meghúzni a határt, hogy honnantól őrült valaki és meddig volt normális.


SPOILER:

A kedvencem az Állattemető volt (Kedvencek temetője film). Úgy írta le a férj megőrülését, hogy még én is hittem abban, hogy a feleség közel-normálisan tér majd vissza. És igazából nem is kaptunk erre választ a könyvben, hogy most igen, vagy nem? :D Szóval ott hagyja az olvasót is ebben a félőrült állapotban.


A film? A film sz.r. Hazajön a feleség és elvágja az ember torkát. Semmi kétség, semmi őrületbe vezető út...

márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Bocsi, valamiért átsuhantam azon, hogy a könyvről írsz. :) Vicces amúgy, mert én is olvastam a könyvet, de abból se rémlett a hajszálas rész. Igaz, ezer éve olvastam, ahogy a filmet is ezer éve láttam. :)


Az Állattemető nálam kimaradt. :)

márc. 10. 18:00
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez lassan már kész thriller: Írd már meg, mi derült ki, izgalmas :D:D


Amúgy a Lopakodó lelkek c. filmben a főszereplő srác pont azt csinálja, amit te feltételezel. :D:D:D

ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!