Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlők! Miért emelitek az...

Főbérlők! Miért emelitek az árakat ennyire irreális szintre?

Figyelt kérdés

Az nem zavar titeket hogy emberek fizetésének akár 60%-át elveszitek ilyen magas áron? Tehát jóformán eltart titetek is a szerencsétlen bérlő.

Egyáltalán nem érdekel, hogy így nem fog sosem tudni félre-rakni annyit hogy sajátot tudjon venni?


Mit gondolkodtok erről?

Nekem ha lenne feleslegesen lakásom nem lenne szívem kiadni ilyen horribilis áron.

Vagy hogy kéne erről etikusan gondolkodni?


Nem provokálni akarok, kérem hogy ne írjatok indulatos trágár válaszokat.

Én az emberek gondolkodását szeretném megérteni, nem frusztrációt levezetni. Köszönöm.



márc. 14. 23:30
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
90%
Én jelenleg már nem vagyok bérbeadó. Azt gondolom, hogy minden ember szereti a maximumot kérni. És ha a piacon ennyire felmentek az árak, miert adná ki bárki olcsóbban?
márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

#1


Empátia, szolidaritásból mégis csak emberek lakhatásáról van szó, alapvető szükséglet.

márc. 14. 23:47
 3/60 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok főbérlő, de a magánember vagyona (jelen esetben a lakása) nem jótékonysági intézmény - arra ott az állami bérlakás. Ráadásul egy új bérlő mindig kockázat, akár teljesen leamortizálhatja a lakást, nem fizethet, nehéz lehet kitenni stb. Igen, tudom, erre van a kaució meg egyéb biztosítékok, de akkor is.

Nem a magánember feladata mások, idegenek számára jótékonykodni. Szerintem is teljesen érthető, ha a nyeresége maximalizálására törekszik, főleg, ha megteheti, hiszen így is van rá kereslet. (Amúgy tényleg lehetetlenül elszálltak az árak, de minden nagyon drága, a Spar meg az Auchan (meg a többi) sem adja féláron a kenyeret, pedig az aztán tényleg alapszükséglet...)

márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, arra nem gondolsz, hogy neki is kell az a pénz??? Amikor a szüleim még éltek, és volt kiadható lakásuk, házi ápolást fizettek belőle, így a saját környezetükben élhettek halálukig, nem kellett se a gyerekeikhez, se intézménybe menniük. De ez csak egy példa. Ezer helye lehet annak a pénznek. Az érem másik oldala, meg az, hogy a bérlők megfizetik.
márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
79%
Nem a magánember dolga egy tőle független másik ember megélhetéséről gondoskodni. Erre való az állam. Stadionok, helikopter- és luxusgépröpcsizések, minősíthetetlen filmek készítése, sokszorosan túlárazott térkövezések, plakátkampányok, bukott államfők luxuseltartása helyett. A szavazatoddal járulj hozzá a probléma megoldásához, ne a polgártársaidtól várj el évi többszázezer forint adományt.
márc. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
89%

"ennyire irreális szintre"

Mennyire? Ha van, aki kiveszi az adott áron, akkor az nem irreális...

márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
96%

Például egy 57MFt-ért megvett lakás ami x év munkája, a munkabér egy részének félre tétele (azonnali elköltéséről lemondása), nos ez a lakás ami 220eFt körül adható ki, ennek nettó működési bevétele éves szinten 2.420eFt, ez osztva a fenti vételárral eredményül 4,25% éves ráta érhető el.

Ez ugye már nem is olyan magas (tehát nem "irreális szintre van emelve"), mert benne van a jövendő haszon elvesztésének lehetősége, és megvan az az eshetőség is, hogy ezen felül további pénzügyi veszteséget szenved.

Vannak kockázatok, mint pl.

- bérlő magatartásából eredő kockázat

- társasház hanyag kezelése miatti kockázat

- likviditási kockázat

- adóváltozás miatti stb.

Általánosságban elmondható, hogy nem lenne okos olyan tevékenységbe fektetni, amelynek megtérülési rátája a fenti 4,25%, ha van másik (hasonló kockázatú) tevékenység, amelyről ismert, hogy pl. 7%-os megtérülést hoz.

Visszatérve amivel kezdtük, ha megnézed a magas lakásárat (57MFt), ha ez nem lenne ennyi, hanem mondjuk 45MFt, akkor a 4,25% (szerény) tőkésítési rátával számolva 174eFt bérleti díj jön ki.

Összefoglalva a magas ingatlanárak magas bérleti díjakat eredményeznek. A magas ingatlanárakat több tényezőnek "köszönhetjük", mint pl. állami beavatkozások az ingatlanpiacba (támogatások osztása), fejletlen jogi környezet. Nem védik a kisbefektetőket (lásd Questor csőd), emiatt az emberek más biztonságos befektetést nem találva megjelennek az ingatlanpiacon.

márc. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem azért, mert ebből remél sok pénzt aki kiadja. A bérbeadó ezzel sokat keres, főleg, ha több ingatlana van kiadó. Nyilván, ha van(nak) plusz lakása(i) amit kiadhat, nem szegény. Nem gondolnak bele, hogy a bérlő nem azért vesz ki egy lakást, mert rengeteg pénze van, hanem azért mert nincs saját lakásra/házra pénze.

Abban az esetben, ha 3 havi kauciót ki tud fizetni és vele a havi díjat, költözni, vehetne sajátot is. De, nem mindenkinek vannak 100nezrek a zsebében mást gazdaggá tenni. Nekik viszont a más gondja, nyereség. Abban az esetben, ha nem vennék ki ennyiért, adná olcsóbban, csak kivegyék.

márc. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
85%

Megpróbáltuk. Úgy csúfolták, hogy szocializmus. Megbukott. Mert piaci viszonyok között nem életképes és az emberi természettől idegen.

Egyetlen megoldás létezne, a szociális piacgazdaság, ahol a társadalom olyan mennyiségű többletet állít elő, hogy egyrészt színvonalas szociális bérlakás hálózatot tud ajánlani a társadalomnak, másrészt a versenyképes termelő rétegnek olyan jövedelmet biztosít, hogy tudja fizetni a magas piaci bérleti díjakat.

Ha ezeket a díjakat a bérlők többsége nem tudja kifizetni, akkor az árak le fognak csökkenni. Ha az árak nem csökkennek, akkor az azt jelenti, hogy a bérlők fizetnek. Akkor veled van a baj, nem kapsz piaci szintű jövedelmezést. Ez viszont a te felelősséged, neked kell megoldani, hogy többet keressél. Vagy, csökkentve igényeidet, olcsóbb lakásba költözzél.

Ajánlom figyelmedbe, a jelenlegi ír lakhatási válság tanulmányozását. Érted, nem Magyarország, Írország

márc. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen alapon miért nem kérdezed meg a NAV-ot, hogy miért kell akár több millió illetéket befizetni lakás vásárláskor a tulajdonosnak?

Ja, az téged nem érint?

Azt nem fájna kifizetni?

Mindig csak a tulajdonos a rossz és a kapzsi..

márc. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!