Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan oldjam meg most ezt a...

Hogyan oldjam meg most ezt a lakcímbejelentést? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem haza Ausztriából, és kivettem egy lakást. Ahol az eddigi állandó lakcímem volt, az a ház el lett adva, mert nagymamám eladta. Be akartam jelentkezni tartózkodási helyre ide ebbe az albiba de akkor mondták a kormányablakba hogy kell állandó lakcím is ehhez.

Nos, szüleimnek nincs házuk, anyám most is velem él, többi családtag nem akar bejelenteni magukhoz ilyen-olyan indokkal...

Attól tartok hogy ha beszélnék a főbérlővel hogy engedje meg az állandós bejelentkezést, akkor kitesz mert ugye munkakereséshez kell lakcím is ami jelen pillanatban nincs.

Vagy az ilyet meg lehet beszélni vele?

Kérlek segítsetek :(



márc. 20. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nem kell a főbérlő engedélye a bejelentéshez. Elég a bérleti szerződés.
márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Barátokhoz is be lehet jelentkezni.
márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "engedje meg". Semmi köze nincs a te lakcímedhez. Bejelented és kész.
márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kormányablakból elküldtek egy olyan papírral amit a főbérlőnek kell kitöltenie, hiába vittem a szerződést is, az nekem a bajom :/
márc. 20. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A bérlati szerződés alapján a te állandó lakcimed a lakás amit jogszerüen bérelsz.


Kötelesek az okmányirodában kiállítani a lakcimkártyát ha beviszed a bérleti szerződést!

márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
#5 ez így van de csak tartótkodási helyre. És csak akkor ha jó a szerzodes. Az enyimet pl visszadobtak mert nem volt rajta 2 tanu
márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak tartózkodási helyre. Be kell jelenteniük a szerződés alapján.
márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Carragher_x ***** válasza:
100%
Két tanús vagy közjegyző által ellenjegyzett bérleti szerződéssel tudna bejelentkezni, akkor, ha nincs több tulajdonosa az ingatlannak. Egyébként nincs ebben semmi különös, magától értetődik, hogy bejelentkezel az ingatlanba, ahol laksz, nyugodtan hívd fel a bérbeadót.
márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a berbeadók indokolatlanul félnek ettől a lakcimbejelentestől. Pedig semmi hátrányuk nincs belőle. Kérdezd meg a bérbeadodat, hátha megengedi. Én is berbeado vagyok, az én bérlőim állandóra vannak bejelentkezve. (És meg egy babájuk is született időközben, és őt is ida jelentették be. Állandóra...)
márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a bérbeadónak nem "megengednie" kell, hanem kötelessége aláírni a bejelentkezőlapot. egyébként arra is rá van írva vastag betűkkel, hogy ez semmiféle lakáshasználati jogot nem keletkeztet, ettől nem lesz senkit nehezebb kitenni. a szerződés is elég, HA le van tanúzva vagy közjegyző előtt írták.
márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!