Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor kinek van igaza? Mi...

Ilyenkor kinek van igaza? Mi a helyes ebben a helyzetben? Albérlő az utolsó napokban mondja vissza a lakást.

Figyelt kérdés

Január elején meghirdettem, majd a szomszédom kérte hogy hadd vehesse ki ő, mert neki mennie kell onnan ahol most lakik. Levettem a hirdetést.

Aláírtuk a szerződést, de mivel nem vagyok sz.mét nem kértem kauciót, azt mondtam elég ha akkor adják mikor ők is visszakapják, tehát amikor költöznek.

Költözés időpontja előtt 1 hónappal írtam, hogy aktuális-e (biztos, ami biztos, időben tudjam..) Azt mondták igen, 100%.


Költözés előtt most Húsvétkor írt, hogy lemondja.


márc. 30. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magadat szivattad azzal h nem kertel kauciot. Viszont a szerzodesben ha benne van az egy ev es alairta akkor 1 evyni lakbert ki kell fizetni. Ezt viszont csak peres uton tudod behajtani
márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha van szerződés akkor lehet követelni rajta az egy évnyi bérleti díjat. Majdnem 100 százalék, hogy ki nyerné a pert ha nem akarna fizetni. Én lehet, hogy megszívatnám.
márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

"Ha van szerződés akkor lehet követelni rajta az egy évnyi bérleti díjat. "

Ez a tévhitekkel ellentétben nem így van. A jogi gyakorlat erre az, hogy a bérbeadónak a tőle elvárható módon törekedni kell a kár csökentésére (ez jelen esetben új bérlő keresését jelenti).

A határozott idejű szerződést felbontó bérlőnek a keletkezett kárt kell megfizetnie. Pl. ha a bérbeadó 2 hónap után talál bérlőt, akkor az 1 éves szerződést felbontó eredeti bérlőn az erre a 2 hónapra járó bérleti díjat, a rezsi nem fogyasztásarányos részét (pl. szemétszállítási díj), és az ismételt kiadás igazolt költségeit (pl. ingatlanos díja, fizetett hirdetés ára stb.) követelheti jogosan.

márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Teljesen igaz, amiket írsz. DE! Pont ez jelenti azt, hogy az egész egy évnyi lakbért lehet követelni. Ehhez képest van a bérbeadónak kárenyhítési kötelezettsége.
ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!