Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meghaltak a tulajok, ilyenkor...

Meghaltak a tulajok, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2017-ben vettem ki ezt a lakást, amiben most is lakom, egy idős házaspártól. A bácsi már akkor 85 éves volt, a néni is hasonló korú. Nem lettek gyerekeik, rokonokban sem bővelkednek.

Elhugyt tavaly nyáron a néni, és most, múlt héten a bácsi is távozott, így most a lakás tulajdonos nélkül maradt.

A rezsit én fizettem mindig, tehát azzal nincs gond, viszont nem nagyon vannak rokonaik, a néninek van egy teljesen demens testvére, de gyerekei neki sincsenek, apáca volt. A bácsinak ha jól tudom vannak keresztgyerekei, de ők nem rokonok ha jól tudom.

Kikkel vegyem fel a kapcsolatot a lakhatásom miatt? Közjegyzői szerződéssel lakom itt, ide vagyok bejelentve lakcím szerint is.

A közös képviselőt meg a földhivatalt keressem, vagy az önkormányzatot is?



ápr. 10. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem maradj csöndben és örülj.
ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván lesznek örökösök és addig valószínű nem is tudsz fizetni senkinek hivatalosan.

Gyűjtögesd a pént azután majd odaadod az örökösöknek.

Hátha maradhatsz is.

ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
A Közjegyzői hivatal majd kutakodik van e valamilyen rokoni ágon lévő leszármazott.Ez alatt évek telhetnek el.Ilyen levéllel engem is felkerestek,de én lemondtam az öröklésről.
ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a bácsi árvaházi gyerek volt, a néni meg ilyen egyházi zabigyerek volt azt hiszem. Régebben sokat beszélgettem velük, sokszor hangoztatták, hogy nekik nincs rokonság.
ápr. 10. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincsenek rokonaik akkor az államra fog szállni - az önkormányzaté lesz.

De valószínűleg csináltak végrendeletet ha vannak keresztgyerekeik, őket még tudod erről kérdezni.

Amíg nem zárul le a hagyatéki eljárás addig neked kell fizetned tovább a dolgokat. A bérleti díjat is tedd félre minden hónapban mert ha még lesz az örökös akkor az visszamenőleg fogja kérni.

Ha a hagyatéki eljárás vége előtt jön valaki, hogy neki fizess, annak ne add oda a pénzt! Amíg nem ő van beírva tulajdonosnak addig ne, mert kiderülhet hogy nem is az övé lesz és vissza nem kapod tőle, fizetheted ki még egyszer a tulajnak.

A lényeg, hogy valami papírod legyen arról, hogy fizetni akarsz csak nincs kinek, pl email-ben vagy sms-ben ezt írd meg a keresztgyerekeknek, vagy ha nincs végrendelet, akkor az önkormányzat jegyzőjének. De pénzt ne adj át, legfeljebb ha kérik akkor egy ügyvédnél tedd letétbe! Az ügyvéd kér érte pénzt, de ha erről tőle számlát kérsz ezt levonhatod később ebből a letétbe tett bérleti díjból és így nem ér kár.

ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Lilluci27 ***** válasza:
29%
Ha apáca volt a néni akkor sanszos hogy az egyház fogja örökölni. Mondjuk ez a sztori nekem kicsit scifi.
ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
#6 Valamit félre olvashattál, nem volt apáca.
ápr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Apáca volt 22 éves koráig, egy papnak meg egy másik apácának volt a zabigyereke, de kilépett onnan. Hithű kommunista volt a néni, nem ápolt viszonyt az egyházzal.
ápr. 10. 13:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd föl a kapcsolatot semmilyen örökössel, csakis a jegyzővel/önkormanyzattal. Nem a te feladatod azon agyalni hogy ki lesz az örökös. A jegyzőnek legyen szólva. Emailt írj a lakcim szerinti jegyzőnek, vázold a helyzetet és kérdezd meg, mit tegyél.
ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább posta könyvelt levelet küldj. És kérj választ írásban.


Az e-mailt törölhetik...


A bérleti díjat pedig a helyedben valami rövid lejáratú banki lekötésre fizetném be:

[link]


A lejárat előtti megszűnéskor elesel a kamattól. De lehet hogy hosszabb ideig tart az eljárás!

ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!