Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnál élni abban a házban,...

Tudnál élni abban a házban, ahol anno nagymama-nagypapa élt, meghaltak, aztán anyukád, végül megöröklöd?

Figyelt kérdés

Sajnos ez nem az a ház amit felépítettek,felnevelték a gyerekeiket,és sok gyerekkori emlékem kötődik hozzá,mert sokat voltam náluk.

Ez olyan ház,amit kényszerből kellett megvenniük 13 éve,ott laktunk 4-en,mama-papa-anyu-én(mint kamasz).És semmiféle jó emlékem nem kötődik hozzá.Elsőként papa halála.PÁr évre rá mama.Nem is a haláluk miatt.Hanem mert nem érezték ott jól magukat,és az előző lakók is olyan semmirekellőek voltak,csak a gond volt náluk,és nem akarok hülyeséget írni,de az egész házon érzem a negatív energiát most is,meg anno is.

Most anyu lakik ott,de hiába van felújítva,nekem teljesen idegen.És nagyon sok kép belém égett,hol üldögélt nagymamám sokszor,betegesen,stb.Aludni se tudok ott nyugodtan.Ha egyszer eljön a idő,és döntenem kell mi legyen,ott éljek-e vagy sem,te hogy döntenél ? Nekem nincs saját lakásom,régóta albérletben élek.Az is bennem van,hogy ha túladnék rajta,minden kapcsolatom megszakadna a családi múlttal,ami nem biztos hogy jó.De abba belegondolni hogy ahol egyszer nagymamám üldögélt pl. a konyhában 72 évesen egyedül,én is ott fogok 72 évesen egyedül üldögélni,megrémiszt.


2019. ápr. 24. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Fel lehet újítani úgy, hogy teljesen más legyen a hangulata. Modern bútorok, színes falak, képek a falra, kintre egy hintát és fákat ültetni.

Egyébként nekem nem lenne problémám ezzel, más okból döntöttünk úgy, hogy inkább eladjuk a nagyszülő házat.

2019. ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Én eladnám, ha ennyire síri hangulatom lenne tőle.
2019. ápr. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Tudnál élni abban a házban, ahol anno nagymama-nagypapa élt, meghaltak, aztán anyukád, végül megöröklöd?



Most akkor anyukád is meghalt ott, vagy ő él MOST benne? Nem mindegy...

2019. ápr. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
27%

Én szinte minden évben költözök, úgymond hobbivevő vagyok, úgyhogy annak esélye, hogy 72 évesen ugyanabban a házban lakok, kb 1 a millióhoz.

Egy ingatlant eladni ma már szinte a pillanat műve, egyik napról a másikra mehet, persze jól kell hirdetni, és nem a ..... duna house-zal pl. Bár eladják azok is, ha jó áron van.

2019. ápr. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Én abban a lakásban lakom, ahol a nagyszüleim éltek. Persze erőteljesen fel van újítva, de nekem kifejezetten jó gondolat, hogy a nagyszüleim itt laktak.

Ha rosszul érzed magad benne, nincs mit tenni. Ne lakj olyan helyen, ahol nem szeretsz, ha van választásod.

2019. ápr. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Igen tudnek

Az csak egy haz

Egy hasznalati targy es nem.tobb

2019. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Ne azon rinyálj, mi lesz, ha anyád meghal. Örülj, hogy él.
2019. ápr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én nem tudnék, a helyedben én eladnám a házat. A szép emlékekre úgy is emlékezni fogsz, a rosszakat meg nem kell újraélned.
2019. ápr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"...ha túladnék rajta,minden kapcsolatom megszakadna a családi múlttal,..."

Ne haragudj, de ez ostobaság. Írod is, hogy ez egy kényszer-szülte vásárlás volt anno, nem itt nőtt fel több generáció. Az pedig, hogy immár 13 éve ott laktok, még nem egyenlő azzal, hogy "boldog családi emlékek helyszíne". Boldog ott leszel, ahol jól érzed magad, akár a családtagjaid EMLÉKÉVEL. Azok örökre veled maradnak, nem egy házhoz fognak kötődni. Előhozza majd a kellemes emlékeket egy másik helyen egy illat, egy pillanat, egy apró emlék.

2019. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ilyenben élek, a férjem nagyszülei háza volt.

Itt halt meg a papája, mamája és a nagybátyja is. Mivel már régóta együtt vagyunk, nekem a mamája olyan volt mintha az enyém is lenne, ráadásul ápoltam is az utolsó pár évben.

Semmi negatívat nem érzek a házban, de úgy gondolom ez hozzáállás kérdése.

Lehet túl sokat gondolkodsz ezen, és rajtad is múlik, hogy mennyire tudod magadévá tenni. A halálon nem szabad gondolkodni, az élet része, nem lesz attól más egy ház, mert meghaltak már benne. Otthon attól lesz, ha azzá teszed.

Mi azzá tettük. Mindent átalakítottunk, tereket bővítettünk, színesebbé varázsoltuk, kicseréltük a bútorokat, saját ízlésünkre formáltuk.

Nem arra emlékszünk, hogy itt haltak meg, hanem arra, hogy itt éltek!

Amikor ülünk a vén diófa alatt, akkor a férjem mindig megemlíti, hogy ezt még a papa ültette.

Ez engem inkább jó érzéssel tölt el, és azt a diófát nem adnám másnak, és ennek biztos a papája is örülne.

2019. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!