Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a lakásomba bejelentkezik...

Ha a lakásomba bejelentkezik az albérlőm állandóra, abból elvileg semmi hátrányom nem származhat, igaz?

Figyelt kérdés
Tehát nem kap az albérlő több jogosultságot annál, mintha nem jelentkezne be?

2013. jan. 24. 21:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
"A tulajdonosnak NINCS JOGA megtiltani a bérlő lakcímbejelentését." Nem írtam az ellenkezőjét. Azt írtam, hogy érthető, hogy a bérlőnek szüksége lehet mint állandó lakcím/lakhely, de másik oldalról gondot okozhat, mert ha végrehajtó lefoglalja a tulajdonos dolgait a bérlőé helyett, akkor bizonygatni a kell, hogy az ő dolgai (számlával, lehet, hogy leltárlistát is elfogadja, de ezt nem tudom). Az mindenképpen hátrány (idegesség, idő, költségek: telefon, utazás, esetleg szabadságod terhére intézkedni), hogy intézkedned kell a végrehajtónál az albérlő miatt, vagyis nem igaz, hogy nem keletkezhet semmi hátrányod abból, hogy lakhelyként használja a bérlő.
2015. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

#21 a kérdés nem mérlegelés tárgya, a lakcímbejelentés kötelező.


Azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy milyen lakcímkártya nélkül élni, mert a "tulajdonos nem engedi" a lakcímbejelentést.

2015. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"a kérdés nem mérlegelés tárgya, a lakcímbejelentés kötelező"

Utoljára írom le: nem vitattam ezt, nem írtam az ellenkezőjét, azt sem írtam, hogy ezzel nem értek egyet, egyáltalán a jog ide vonatkozó részét nem érintettem, nem erről szólt amit írtam. Olvasd át még1x!


Sőt: "Sajnos van olyan helyzet - a fentebb leírtak szerint is - hogy valakinek nincs állandó lakcíme (lakóhely). Sok dolog az állandó lakcímhez tartózik."


Vagyis azt írtam, hogy az albérlőnek valóban szüksége is lehet mint lakhely!

Azt vitattam, hogy SEMMI HÁTRÁNY NEM KELETKEZHET A BÉRBEADÓNAK, vagyis szerintem : hátránya keletkezhet!


Kérlek többször ne írd le, hogy kötelező mert arról egyáltalán nem szólt a bejegyzése(i)m. Ha erről akarsz vitatkozni, akkor olyannal tedd, aki ezt vitatja.

2015. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

Ti hol éltek??? Orvos miatt bejelentkezni... Na az ilyen lenne az első, akinek nem adnám ki a lakásomat soha! Szabad orvosválasztás van! Mindenki ott jár orvoshoz ahol akar!

Én is a "nem engedem bejelentkezni a bérlőt" tábort erősítem!

2015. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
87%
Te a joggal való visszaélésre buzdítók táborát erősíted :)
2015. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
27%
Nézőpont kérdése...
2015. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
96%

Azt is lehetne mondani, hogy adót fizetni hátrányos, hiszen kevesebb pénzem marad a végén. Csakhogy adót fizetni kötelező, ezért hülyeség azon lamentálni, hogy hátrányos-e.


Ugyanígy a lakcímbejelentés is kötelező, és aki az ellehetetlenítésén gondolkozik, az nem előnyöket és hátrányokat mérlegel, hanem törvényt sért.

2015. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
81%
14:48-as. Igen, szabad orvos választás van, de csak háziorvos. Egyéb, szakorvosokhoz már nem tudsz elmenni, ha nincs ideiglenes lakcímed.
2015. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%

' Mi úgy írtuk a szerződést, hogy

bármikor bemehessünk engedély

nélkül a lakásba.természetesen nem

zaklatjuk Őket de havi 2 szer

feljárunk.'


Nem zaklatjátok csak zaklatjátok... grat. Mondjuk én bérlõként azonnal zárat cserélek igy velem ez nem menne. ;)

2015. aug. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
34%

" Egyéb, szakorvosokhoz már nem

tudsz elmenni, ha nincs ideiglenes

lakcímed."


Hát.. mi is bérlünk lakast és cimet nem jelentettuk be mert semmihez se kellett úgyhogy minek - jo az a szülõi háznál. Háziorvos, nõgyogyasz, mammografia, börgyogyaszat, laborvizsgalatok... ezek jutottak most eszembe, holott a lakcim 200km-re van. ;)

2015. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!