Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek kérhetek engedmény...

Szerintetek kérhetek engedményt a bérleti díjból, ha tönkrement a kazán (nem az én hibámból), és egy hete nincs meleg víz a lakásban?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi áll a bérleti szerződésedben,de elvileg a tulaj költsége megjavítatni és nem a tiéd. Legalábbis amikor mi albérletben laktunk akkor a tulaj fizette az ilyen javításokat. Pláne,ha nem is a Te hibád,hogy elromlott.
2013. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom itt arra gondol, hogy az albérleti díjból kérne engedményt. De amúgy tulaja válogatja, lehet egy próbát megér, de az is lehet hogy konfliktus lenne belőle.
2013. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Először kérd meg, hogy cseréltesse ki. Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Ugyan arra nem volt képes, hogy újat hozzon, ami talán nem fog újra elromlani 2-3 éven belül (jobb esetben), de legalább most már van meleg víz.

Ha azt válaszolja, hogy nem cseréli ki, akkor vesd fel a bérleti díj csökkentését. Mivel hogy neked még külön kell akkor pénzt kiadnod a kazánra is, kicsit sokba kerülne, ráadásul ha egyszer elköltözöl, azt a kazánt nyilván nem fogod magaddal vinni. (Bár ez sem lenne rossz ötlet. :))

2013. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kazán szerelését nem nekem kell fizetni, de még mindig nem jó. A szerződésben az áll, hogy a bérbeadó köteles az ingatlan zavartalan használatát biztosítani, és úgy érzem, hogy itt határozottan nem ez történik. Most végre rendes szerelőt küldtek, mert mint kiderült, egy hétig gázszerelő nem is jött, csak mindenhonnan összeverbuvált emberek, hátha ők ingyen megcsinálják.
2013. máj. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!