Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez így élhető?...

Szerintetek ez így élhető? Vagy túl nagyravágyó és naív vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy 99 m2es, 3 különnyíló szobás, nagy nappalis, 2 fürdős lakás. Rezsivel és közös költséggel együtt 149ezer ftért. 3an már vagyunk rá, ebből 2en egy pár, szóval marad egy szabad szoba, ahová még akár 2 ember jöhetne. Így lennénk 5en, legrosszabb esetben 4-en.


Mi 3-an dolgoznánk, nekem pl. nem minimálbérem lenne, illetve rajtam kívül még egy embernek is biztos, hogy átlag feletti lenne a jövedelme.

A szabad helyekről nem tudok nyilatkozni, lehetne egyetemista, vagy dolgozó is, szóval ezzel nem tudok számolni.


Szerintetek ilyen körülmények között, ilyen anyagi helyzettel rendesen lehet élni? Vagy én idealizálom túl a szituációt?


(Ne nézzétek az emberi kapcsolatokat, nagyon jó kijövünk egymással, ezer éve ismerjük egymást, nyilván a többi beköltözőt is úgy választanánk).


2013. máj. 26. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Tehát a lakás mindennel együtt(lakbér+rezsi) 150ezer, azt osztjátok 5 felé, úgy simán ki lehet jönni, szűkösen még minimálbérrel is!!!
2013. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Élhető, de nem mennék bele. Mi most úgy élünk egy lakásban négyen, hogy két pár. Elég sok problémát felvet. Ha rajtam múlna, inkább lépnék és fizetnék többet, csak legyünk kettesben.
2013. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit sokan lennétek egy konyhára és két mosdóra.
2013. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
6an sokan? :O Itthon is voltunk hatan (szüleim, tesóm + párja, én + párom) és ugyan összeegyeztetéssel, de nem volt gond a fürdővel...
2013. máj. 28. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:

A család egészen más. Megvan a kialakult hierarchia, mindenki tudja a dolgokat, ebbe nőttetek bele, így természetes. Elnézőbb is az ember a családjával.

Idegeneknél egész más a helyzet.

2013. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De írtam a kérdésben is, hogy az emberi kapcsolat szempontjából nem kell bírálni, az egyik ember a párom, a másik a legjobb barátom -akivel pl. egymás jelszavait is tudjuk- nem hiszem, hogy a fürdőn vesznénk össze.


Anno otthon a tesóm barátnője ilyen szempontból idegenebb volt, mint ezek az emberek, akikkel most költöznék össze.

2013. máj. 28. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!