Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest 14. kerülete milyen...

Budapest 14. kerülete milyen lakhelyként? A Füredi úti lakótelep élhető, érdemes oda költözni? Lakásvásárlás miatt kérdem. Előny és hátrány, lakásárak? Köszönöm.

Figyelt kérdés

Igazából a jó közlekedés, zöld területek, viszonylag biztonságos környék, lakosság összetétele stb. miatt jött szóba a fenti kerület.

Esetleg a 3., 4. vagy 13. kerület szimpatikus még, aki ismeri ezeket, írna pár sort? Más ötlet esetleg?

Másik kerület, ahol az említett szempontok szerint jó választás lenne? A 9.-ben dicsérik a József Attila lakótelepet, de az azért kijjebb van a kp.-tól, vagy annyira nem vészes?

Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni.



2013. jan. 2. 16:34
 1/4 anonim válasza:

A Füredi úti lakótelepről nem tudok nyilatkozni de a kerületről igen. Egressy-Róna saroknál vagyok albérletben. A környék elég csendes (persze itt a két főút miatt sok az autó, meg itt jár a 77-es troli is) de Zugló nagy része ilyen. Éjszaka forgalom alig van és túl sok ember sem mászkál az utcán. Én speciel ezt nem tartom olyan jónak mint a belvárosba ahol sok ember mászkál, az valahogy nagyobb biztonságérzetet ad,de tény hogy a forgalmasabb helyeken kívül nem nagyon láttam rosszarcú embereket ezidáig. Hallottam a kerületről jót is rosszat is, pl. eléggé megugrott az autó feltörések/lopások száma de az interneten (beleértve ezt az oldalt is) sok mendemondát olvashat az ember. Én szeretem a kerületet, nem csak betontömböket látok, a közlekedés valóban jó. A Bosnyák téren és az Örs vezér téren azért "összehordja a szemetet a szél" de melyik ezekhez hasonló csomópontban nem?

A többi helyről csak 1-2 apróságot tudok mondani.

A 3. kerületről hasonlóakat tudok mondani mint a 14.-ről. Néhány csomópont és a Hajógyári-sziget neccesebb de ezenkívül korrekt környék.

4. kerületben lakott barátnőm Újpest-Központnál (Aradi út lakótelep). Kellemesen csalódtam mert a központ környéke egész jó (az aluljáróban késő este azért nem ártott figyelni). Jártam párszor kicsit kintebb is ott azért elég nagy kihaltság volt napközben is, de Káposztásmegyer már megint egy egész jó környéknek tűnt.

13. kerületben a körúthoz közeli részek a jobbak, de az még inkább belvárosi környék. Sokat nem tudok nyilatkozni, keveset jártam a kerületben a felszínen.

A József Attila lakótelepen néhány ismerős lakik, jó véleménnyel vannak róla és annyit tudok még, hogy nagyrészt idősebbek lakják.A metró közel van, busz megy körbe a lakótelepen ami kivisz a metróhoz, szóval elég gyorsan benn van az ember a belvárosban.

Összességében mind a négy felsorolt kerületnek vannak jó és rosszabb oldalai is, zöld az mindenütt megtalálható és a közlekedést is jónak mondanám. Én ajánlani még esetleg a 11. kerületet tudnám, Újbuda központ és környéke például, de Kelenföld (lehet keverem valamivel, az elhelyezkedése alapján írtam , mert jártam arrafelé néhányszor), Lágymányos és Gazdagrét is jó helynek tűnt.

2013. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én nem a Füredin, de közel hozzá lakom születésem óta.

Szeretek itt élni.

Nyilván függ attól, hogy milyen korosztályba tartozol.

Fiataloknak ajánlom. A füredin sok fiatal van.

Persze, az Örsön sok a csövi, de ha akarom, akkor hajnali kettőkor is kapok hamburgert. :)

Csak ajánlani tudom.

Mondjuk én a panelt nem szeretem. Ott végig központi fűtés van ha jól tudom. De ki mihez szokott?

Most a lakás árak a béka feneke alatt vannak.

3 szobás 10. emeleti (részben felújítandó) lakást, ismerősömék 9M körül adták el most. Gondolom a többi is e körül van.

Tudom javasolni az Örs másik felét, ahol tégla épületek vannak.

Bolgárkertész utca, vagy a Kerepesi 78 szám körüliek...

Tégla házak, csendesebb környék.

Kisbabásoknak - nyugdíjasoknak :)

A Kerepesi oldalt központi fűtés van, de a Bolgárkertész oldalt egyedi fűtés van.

Nagyjából ez a különbség. Árban talán 10M körül mozognak a két szobások.

Ha tényleg érdekel, talán még tudok is egy eladó lakást, közvetlen az Örs mellett.

Ha akarod megkérdezem, és írom privátba.

2013. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a Füredi szélén lakom a HÉV síneknél. A környék egész jó, kevés balhé van itt meg hangoskodás, a Kerepesi út forgalma az egyetlen zajforrás, de éjszaka nem vészes. A HÉV zakatol még itt, de ugye éjszaka az sem jár. A közlekedés jó, a HÉV megálló a közelben van, az Örs is alig 10 perc gyalog onnan meg már minden elérhető (metró, villamos). A betonkocka szocreál panelházak nem a legszebbek ez tény, vagyis hát rondák, de hát máshol is ez van.
2013. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Most már több mint 2 éve vettem lakást a Füredi lakótelepen, a Csertő utcánál.

A környék szerintem biztonságos, szép nagy park veszi körbe a házakat, vannak játszóterek, kutyafuttató, sportpálya, itt folyik végig a Rákos-patak, sok s futó, bicajozó, kisgyerekes, szerintem egy nagyon nyugis és élhető környék.

A közlekedés is egész jó, Örs nagyon közel van, de közvetlenül a Keletihez is el lehet jutni.

Egyedül ami zavaró lehet (egy ideig) az a repülők zaja, de pár nap vagy hét után már fel sem tűnik.

2017. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!