Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felbonthatom-e a szerződést...

Kerdez_felelek kérdése:

Felbonthatom-e a szerződést és visszakaphatom-e a 2 havi kauciót?

Figyelt kérdés
Nem rég aláírtam egy bérleti szerződést,amely augusztus 19-én lép életbe. 2 havi kauciót kellett előre fizetni. Azt szeretném tudni ha a beköltözés előtt felbontom a szerződést akkor visszakaphatom-e a kauciót és érvénytelenné tehetem-e a szerződést?

2013. aug. 3. 01:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Határozott időre kötött bérleti szerződést egyoldalúan felmondani nem lehet (csak a másik fél szerződésszegése estén). A bérbeadótok jogilag a teljes évre járó bérleti díjat követelheti, és ha azt nem fizetitek meg a kikötött rendszerességgel, akkor behajtathatja rajtatok. Feltéve, hogy a lakás használatát is biztosítja, tehát nem adja ki másnak (de ha ti ennek ellenére nem költöztök be, attól még jár a lakbér). A legtöbb, amit tehettek, hogy megpróbáltok egyezkedni, másik bérlőt vinni, de ha a bérbeadó nem áll kötélnek, az a minimum, hogy a kauciót visszatartja.
2013. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem kell tartani azért, mert egy évig kell fizetnünk. Nem találtunk végül másik bérlőt, és több vélemény is a mi javunkra szólt. Nem rosszból mondom, de a szerződés érvénybe lépése előtti felmondás - ami egyébként nincs belefoglalva a szerződésbe, hogy egyirányúlag nem lehet - nem kötelez minket további fizetésre, és a kaució ami afféle előfoglalás ugyebár, visszajárna. Nem a néni ellen akarok rosszat tenni mielőtt valaki azt hinné, csak a szerződés a mi javunkra szól, ennyi.
2013. aug. 7. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!