Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja albérletbe költöztünk a párommal.Elég sok a bérleti díj, 45 e havonta+rezsi(30-40e), garázzsal,igényes és bútorozott.170e kb egy hónapban a jövedelmünk,de mindig vannak plusz kiadások.

Szeretnénk olcsóbbat de sajnos itt ahol lakunk elég nagy a kereslet és így drágák is az albérletek,ami olcsóbb(kb 10e ft-tal) az meg már elég lepukkant.Lakást sajnos nem tudunk venni, az én szüleim segítenek amiben csak tudnak.Viszont a párom szülei,mivel ő eljött otthonról nem igazán hajlandoak segíteni anyagilag,pedig van félretett pénzük,földjük,de inkább azt is maguknak akarják befektetni és ez engem nagyon zavar.Nincs hitelük, a párom egyedüli gyerek,de egyszerüen nem értem miért ilyenek.Nem azt kértem h irassák rám a házukat csak persze mi is szeretnénk saját lakást.Ez lehet csak az én felfogásom, szeretek itt lakni,de mindig az van bennem h potyára fizetünk és nem a miénk.Tudom h ha hitelt vennénk föl akkor meg a banké lenne a lakás és fizethetnénk egész életünkben.Csak rossz mert körülöttünk mindenki házat vesz,mi meg egyszerüen nem jutunk egyről a kettőre,de úgy érzem még mindig jobb így külön, viszont babát így már nem tudunk bevállalni.


2014. jan. 17. 22:55
 1/4 JulesM111 ***** válasza:
100%

Szia, az örök kérdések egyike...


Nem rossz dolog a saját lakás. Manapság kell hozzá némi önrész, hogy tudj valamit venni. Ezt 170k-s keresetböl albérlet mellett nem tudjátok elöteremteni. Ehhez valamelyikötök szüleinél jellene 5-6 évet nyomorogni, és kuporgatni, majd hitelt felvenni, törleszteni, hogy 15-20 évvel késöbb meglegyen a saját lakás...


Marad az albi. Ne csinálj ebböl gondot, nagyon sokan élnek albérletben, szülnek gyermeket és élik világukat. Tedd ezt te is, hagyd, hogy az idö megoldja a problémádat.

2014. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lakbér sok, hanem a jövedelmetek kevés. Sorry, hogy ezt mondom, de ilyen jövedelemmel önerőből se nagyobb bérelt lakás, se a saját ingatlan nem fog menni. Mindkettőért sokat kell fizetni ugyanis. Lehet vitatkozni arról, hogy hol melyik milyen távon olcsóbb, de nektek mindkét megoldás drága. Vagy szereztek nagyobb jövedelmet, vagy kivárjátok, amíg megörököltök egy házat.
2014. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én hasonló helyzetből léptem pár hónapja, a párommal.

Mi úgy döntöttünk, hogy saját lakást veszünk. Nem volt olcsó, hitelből vettük, de (majdnem) a miénk. Legrosszabb esetben 20 évig fogjuk fizetni a hitelt, de a gyerekeinknek nem kell majd ezen rágódni, hogy saját, vagy albi, mert (igen, rosszul esik kimondani) de a szüleim és a párom szülei nem élnek örökké.

Havi 33 és a rezsi, ami 30, de akkor is megélünk valahogy :) Kettőnk keresete összesen 180000 körül van. Nem marad sokkal több a zsebünkben.

2014. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Miért nem mentek Fiatal Családok Otthonába (vagy nem tudom nálatok hogy hívják)? Biztos van arrafelé is ilyen.
2014. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!