Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet és mobilitás, vagy...

Albérlet és mobilitás, vagy saját lakás és röghöz kötés?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Én nem ragaszkodom a saját lakáshoz ,nincs is .Hitelből lehetne ,de azt nem akarom idős koromig fizetni .

Nézd meg külföldön mennyien laknak albérletben ,pedig lenne pénz saját lakást venni . Nincsenek megkötve ,oda mennek lakni ahol jól megfizetik őket .Mi is most állunk külföldre költözés előtt ,hál'Istennek ,hogy itt is albérletben élünk ,nincs rá gondom ,mi legyen a lakással ...

Ezzel nem azt mondom ,hogy rossz dolog a saját lakás ,nem az ,csak én nem verem a fejem a falba amiért nincs ... Így mondhatni tényleg mobilisak vagyunk .

2013. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A bérleti díjakat a gazdaság mozgatja, volt már olyan, hogy sok vidéki nem tudott Bp re költözni, mert képtelen volt kipengetni a bérleti díjat.

Most langyos a gazdasági élet, ehhez képest a bérleti díj kifizethető, de hosszú távon nem biztos, hogy így marad. Mucsafalváról ingázni nyugdíjig nem túl kellemes.


A lakás csak akkor röghözkötés, ha a ma divatos külföldben gondolkozik valaki, de külföldet sokan megpróbálják, többször is, utána zömében nem sikerül, az idő telik, házasodnak, szülnek, és bizony röghöz kötik magukat, ha van önerőre félrerakott pénzük, és vesznek egy lakást.

2013. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok ... saját mentségemre legyen mondva ,mi nem DIVATBÓL megyünk ki külföldre .A páromnak évek óta stabil ,biztos munkája van ott . Eldöntött tény és lerágott csont ,hogy nem kis országunk lesz ahol leéljük az életünket .Nyilván ott is albérletben leszünk ,ott sem leszek rágörcsölve ,hogy saját lakásra gyűjtögessünk .Majd lesz ami lesz ;-) !
2013. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%

Én még mindig a "röghöz kötés" mellett tenném le a voksom.

El tudom fogadni, ha valaki azt mondja, hogy szeretne több helyen élni, kipróbálni magát mindig a lehető legjobb munkahelyet megkeresni, stbstb. De ezzel szemben én szeretnék egy "biztos" egzisztenciát. A várost, ahol élek szeretem, ismerem. Nem szeretnék elköltözni, mert jól érzem itt magam. Ezért gyűjtögetek saját lakásra. Azt gondolom, hogy nekem az lenne az ideális, ha itt élhetném le az életem. Ezért dolgozom...

2013. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
57%
Nekem saját lakás van hitelből. És emellett az albérletre szavazok. (vagy saját lakás, de hitel nélkül) Egyrészt a mobilitás. Pl szívesen közelebb költöznék a munkahelyemhez. Sokkal egyszerűbb lenne minden, ha nem kellene napi 2 órát utazással eltöltenem. A gyerekektől veszem el ezt az időt ráadásul. Komolyan fontolgatjuk most, hogy a mi lakásunkat kiadjuk, és a mh környékén bérlünk egyet. Anyagilag nagyjából ugyanott lennénk, viszont nyernénk két órát.
2013. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%

Sosem értettem, hogy miért kell mindig azzal jönni, hogy "mert bezzeg külföldön is bérelik az emberek a lakást". Baromi nagy különbség van a két helyzet között, egyrészt mert odakint a bérleti díjak megfizethetőbbek, másrészt a bérlőnek olyan jogai vannak, amiket itt elképzelni sem tud egy átlagpolgár.


Én is több albérletben éltem, ismerőseim is állandóan panaszkodnak, hiszen Magyarországon jóformán teljesen ki vagyunk szolgáltatva a főbérlőnek. Az engedélye nélkül egy falat nem lehet lefesteni, egy szöget nem lehet beverni, sem átépíteni, újrabútorozni, alakítani rajta, az ember nem hozhat állatot a lakásba, nem szülhet oda gyereket, nem engedhet fel idegeneket, egyszerűen mindig és mindenben mások kedvétől meg jóindulatától függ. Nem lehet hosszú távra tervezni, mert ha a főbérlő azt mondja, ugyan menj már innen, mert másnak kellene a hely, akkor egy hónap alatt kipenderít és kész.


Huszonévesen még nyilván elfogadható ez a helyzet, az ember alkalmazkodik a jobb jövőért, de harminc-negyvenévesen, saját családdal már egy kicsit több biztonságra vágyik az ember, nem arra, hogy mindenben egy majdnem tökidegen ember hangulatától függjön.

2013. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok ,aki azt írta ,hogy külföldön is mennyen bérelnek lakást . Elárulom neked ,hogy itt és kint is bérelt lakásunk van .Itt Magyarországon nem egy albérletünk volt már . Gyermekünk is van ,tehát család vagyunk mégsem ragaszkodunk a saját lakáshoz . Itt is ki lehet (mi ki tudtunk )fogni normális főbérlőt .A miénket nem zavarta a gyerek , a kutya ... Saját bútorainkat hoztuk ,azt csinálunk ,úgy alakítjuk a lakást ahogy szeretnénk .Több mint 6 éve ő a főbérlőnk ,nem rakna ki minket .Annak ellenére sem ,hogy tudja a nyárral mi is megyünk ki a párom után .
2013. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igaza van a 6-os válaszolónak. Itthon nincs annyi albérlet (főleg kisebb városokban, a miénkben pl. egyáltalán, pedig Pest megye), de ha van is, nincs olyan albérleti kultúra, mint külföldön. Ott sokan évtizedeken át ugyanabban az albérletben élnek, csinosítgatják, átalakítják stb. Ezzel szemben itthon a főbérlő sem tervez az albérlővel hosszútávon, ritka az, aki engedi az átalakítást, állatról/gyerekről nem is beszélve.... Nekem semmi bajom nem lenne az albérlettel, ha nem lenne ennyire drága és ekkora a bizonytalanság. Azonban mi hosszabb távon ugyanott akarnánk maradni, szóval most próbálunk gyűjtögetni, hogy hitel nélkül vagy minimális hitellel tudjuk házat építeni (méghozzá passzívházat, ez az álmunk). Ha a mobilitás lenne fontos, még inkább elkeserednénk a hazai albérleti helyzet miatt....
2013. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha már fizetni kell egy lakásért akkor azt úgy tegyem, hogy egyszer az enyém lesz ne csak a "vakvilágba" éldegélve...

Tehát én a sajátra szavazok. Nem akarnám örökké a fizetésem 1/3 részét albérletre költeni.

2013. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
én is utolsó véleményén vagyok. inkább legyen egy kis lakásom, ami a sajátom, és az biztos pont, ha esetleg nem kell, kiadom albérletbe, és keresek is rajta valamennyit, de tény, hogy 10-15éves viszonylatban ráfizetés egy albérlet.
2013. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!