Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörés vagy más?

Csőtörés vagy más?

Figyelt kérdés

van egy földszinti lakásom, sajnos a falak vizesednek, salétromosodnak, stb-stb, legalábbis kívül, belül egy helyen tűnt csak fel, de aztán a párátlanító készülék segítségével megszabadultam tőle. Viszont most, hogy falakat az eddigi sárgáról sötétebb színre festettem plusz eljött a tél azt vettem észre, hogy a belső falon (ami a szomszédos lakással közös fal) a sarokban megjelent egy folt kövzetlenül a padlószintnél és a sarokba, mondjuk olyan 30-40 centis körben.

Nem kizárható, hogy előző teleken is ott volt, mert eldugott hely meg akkor még másmilyen színű volt a tapéta, de az sem kizárt, hogy most jelent meg és csőtörés van. Nulla vizfogyasztásnál nem forog a vízóra, tehát túl nagy repedés nem lehet, ha van egyáltalán, igazából nem tudom, hogy van-e ott egyáltalán vízcső vagy sem. Hogy lehetne azt megtudni, hogy csőtőrés van-e (ami esetben jön a szakember és térít a biztosító), vagy vizesedik a fal a talajból (ami ellen nem véd a biztosító és sokmindent nem is tudok vagyon nélkül vele csinálni), szóval, hogy tudom megtudni a hiba okát úgy, hogy nem tudok fizetni érte, megoldani meg, ha nem csőtőrés akkor úgyis az összes fallal kéne és többszázezer lenne, tehát én nem fogom már megoldani.

Vagy várjak, hogy A) tavaszra a talajvíz visszahúzódik és eltűnik a folt kvázi B) csőtőrés van és akkor majd durvább dolgok egyértelműsitik és akkor elég lépni.


2014. jan. 7. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A részletes leírásból a lényeg maradt ki: a nedvesedés a külső főfal közelében van vagy belső főfalnál ?
2014. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van azon a részen bármi vizes dolog? Úgy értem, hogy pl. mosogató, fürdőkád, bármi. És a szomszéd lakásban? Ha nincs, akkor a csőtörés (nyomócső) nem valószínű, bár földszintnél (ha pince nincs) nem kizárt teljesen.

Lehet pl. a szennyvízcső törése, ha ott megy a házfal mellett kívül.

Bár az én tippem így látatlanban a nedves talaj. (Nem talajvíz, az más.)

Valami régi téglaház, vagy panel esetleg?

2014. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tehát ez a belső fal, nem külső, szomszéd lakással közös

kb egy méterre van tőle mosogépcső, bár feljebb

ez egy, több mint 100 éves ház, de elvileg a csövek cserélve lettek teljesen kevesebb, mint 10 éve.

2014. jan. 8. 08:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet alulról nedvesedés is. Keress szakembert aki megnézi, meg a szomszéd lakást is. A régi házakban sok csoda lehet. A szakemberrel azért vigyázz mert elég sok kókler van a pályán.
2014. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!