Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most költöztünk panellakásba,...

Most költöztünk panellakásba, mennyire hallatszódnak át a zajok? Mikor lehet elindítani mondjuk a mosógépet, mosogatógépet reggel?

Figyelt kérdés
Ezeket az alattunk lévők hallják , ha elindítom ? (Fölöttünk nincs senki már ) Reggel mikor lehet mondjuk elindítani ezeket ?
2014. febr. 24. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Házirendet kérd el a gondnoktól, abban benne kell legyen, nálunk pl hétvégén elég szigorú csendrendelet van.
2014. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jellemző az, hogy hétvégén délelőtt 8 órakor már fúrnak, kalapácsolnak mint az állat, bebaszkodják a fém liftajtót, még azt is hallani, ahogy a szomszéd zárja befele a lakását... Olyan visszhang van a folyosón. Mondjuk én egy viszonylag régi építésű paneltömbben lakom jelenleg, fentről pl. hallatszik az is, ha megy a mosógép/porszívó, de tényleg csak akkor, ha síri csend van nálunk, és akkor is igazából unatkozás közben nézel körbe, hogy mi a rák ez? Hallatszik, ahogy végigcsurog a fal mögött a víz a klotyón, éjjel ha épp jó irányba esik az eső, kopog az ablak külső részén a fémpárkányon, stb. :D

De én alapból nem a csendhez voltam szokva vidéken sem, nekem ez nem túl zavaró. Megszokás kérdése, néha röhögöm is, mikor a felső szomszéd nem bír a gyerekkel. :D

2014. febr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer laktam 1 évig emeletesbe... sokáig tartott megszokni,hogy amikor fölöttem lehúzzák a wc-t ne akarjak felpattanni,mert olyan volt mintha a nyakamba zúdulna az egész.Ha egy időbe fürödtünk a fölöttünk lévővel és az jól elfingta magát simán hallottuk.

Nyugdíjas közegbe voltunk így csak a reggeli takarítás és húsklopfolás volt idegesítő hétvégente.Szerencsére az idősek annyira nem akarják javítgatni a lakást,így fúrás,kalapálás stb nem volt.Mondjuk ha este 8 körül nem osongattunk akkor másnap már panaszkodtak.

2014. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 24. 09:30
 5/6 anonim ***** válasza:

én szoktam hallani amikor a fölöttem lakónak megy a mosógépe, de max érzékelés szintjén marad, nem zavar. ha trashmetált üvöltetne egész nap, azért viszont morcos lennék. :)

szerintem reggel 8 és este 8 közt mehet a dolog.

2014. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak az alattunk lakó csajszi kéjes hangja maradt meg az esti csendben :) Mindig felizgatott , jó hatással volt az otthoni dolgokra :)
2014. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!