Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam kölcsönkért...

A lakótársam kölcsönkért tőlem pénzt az albira, mert nem volt pénze, és most meg nem akarja visszaadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 12:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy ez miért okoz neked problémát, és különben is nem naponta írogatok erre az oldalra, de mivel sehol nem adott senki olyan választ, amivel megoldást találtam volna a problémámra, így megpróbáltam új emberekhez szólni. de komolyan nem értem, hogy ezen az oldalon miért támadják egyből az embert, hiszen az oldal készítőjének gondolom az volt a célja, hogy egymás problémáin segítsünk, és nem az, hogy ok nélkül, és névtelenül bántsunk mindenkit.
2014. márc. 7. 14:35
 12/24 anonim ***** válasza:

Igen a cél a segítségnyújtás, de ha csak sajnáltatjátok magatokat, mert annyi eszetek volt hogy beengedtetek egy idegent a lakásba, és még pénzt is adtatok neki, akkor neked kell lépned.


Én mondtam beszélj a tulajjal, de ha szerződés sincs meg semmi, akkor ki kell vágni az illetőt a lakásból.

2014. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Tanulópénz, soha senkinek nem adunk kölcsön.
2014. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A Tengerész ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, írd a veszteséglistára! Van úgy gyakran, hogy az ember megszívja, lépj túl a problémán, lesz még hasonló az életedben. De tanulj belőle, ennyi haszon van a dologban. Azt se mondom, hogy soha többé ne adj kölcsön, mert ez is hülyeség. De ha kölcsön adsz legyen róla papír, mert pl rossz szándék nélkül is kerülhetsz bajba, ha mondjuk az adós hirtelen meghal és neked jelentős összeggel tartozik, az örökös meg megkérdi, "hol a bizonyíték?" Szóval ez a relatíve kis pénz (tudom, te most nem annak érzed, de az élet nagy csapásaihoz képest semmi)hasznos tanulság, fogd fel tanulópénznek, az ÉLET így oktat. Nincs aki kimentsen, csak magadra számíthatsz ilyen a felnőtt élet, bele kell törődni, úgy jársz a legjobban ha felfogod, hogy GONDOLJ ÁT MINDEN LÉPÉST, mert utólag semmit se segít amikor siránkozik sok ember, hogy "ha akkor gondoltam volna".
2014. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Priviben add meg a tel számod, beszélünk és segítek Neked ! Megkapod a pénzed!
2014. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A szerződés szerint az albipénzt ketten együtt kell, hogy összedobjátok?

Ha szeretnél amúgy maradni ebben az albiban, akkor beszélj esetleg a bérbeadóval, hogy ez a probléma, a srác valszeg nem is fog tudni fizetni, hiszen nincs munkája, szerzel valakit a srác helyett. Ha amúgy se jön be az albi, akkor meg mielőbb tipli. És legközelebb olyan albiszerződést köss, hogy csak a magadéért vagy felelős, azért téged ne rakhassanak ki, ha a másik nem fizet.

A srác meg felejtős. Velem is előfordult már, hogy régi ismeretség nem úgy viselkedett, ahogy az elvárható lett volna, ez után minimum a három lépés távolság.

2014. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Ügyvéd!
2014. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az ügyvédet felejtsd el ilyen esetben nem tud mit kezdeni.

A veszteséget írd fel tanulópénzként, és örülj, hogy nem valami komolyabb összeg árán kellett megtanulnod a leckét.

2014. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Seminim válasza:
Kérd még tőle párszor ha nem akarja odaadni így se max hívsz rendőrt:)de semmi képpen se erőszakkal!annak rossz következménye lenne:)
2014. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

A legegyszerűbb tényleg az, ha beszélsz a főbérlővel. Ha jófej, akkor engedi, hogy te fizesd a sajátodat, a srácot meg b***tja. Sajnos itt ennél többet nem tudok tanácsolni. Esetleg vannak "behajtó cégek" ha jelentős méretű az összeg, és van róla papírod, akkor b***tják a srácot naponta. (Persze ők se tehetnek semmi illegálisat, csak az agyára mennek, hátha megadja...).


Mindenek előtt a sráccal kéne beszélned.


Itt csak ennyit írok, ha gondolod privátban tudok még pár tippet (illegálissal sosem foglalkoztam), de nekem is tartoznak páran. A teljes összeget jó eséllyel sosem kapod vissza, de talán enyhítheted a kárt...

2014. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!