Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelt házban az albérlő...

Bérelt házban az albérlő jogosult-e a zár kicserélésére? (További infó lentebb)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: bátyámék egy családi házat bérelnek, ahol a tulajdonos engedélye nélkül vendéget sem fogadhatnak, az ő személyes jelenléte nélkül még a közművek munkatársai sem léphetnek az ingatlan területére. Akkor jön/megy amikor akar, a meglehetősen lelakott házra (beázások, fűtés hiánya) költeni nem szándékozik. Szerintetek mi a teendő (tudom, nem szóba állni egy ilyennel, de így utólag...) Illetve a bérlő jogosult-e lecserélni a zárat, úgy hogy a tulajdonosnak nem ad kulcsot? Elvégre a bérlő birtokolja és használja az ingatlant, azért fizeti a bérleti díjat. Szerintetek? Köszi szépen előre is a válaszokat!

#albérlet #féreg főbérlő
2014. júl. 18. 16:29
1 2 3
 11/27 kiad-lak ***** válasza:
100%

2 - 4 - 5-el egyetértek.


A tulaj nem kolbászolhat ötletszerűen, de ellenőrizheti a rendeltetésszerű használatot. Erre épp elegendő a havi egy alkalom amikor a pénzfizetés van.


Zárcsere ok. de az eredeti állapotot vissza kell állítani majd.


Kinek hogy lehet felmondani az elsősorban szerződés kérdése, határozott idejű vagy nem pl.

Határozottat csak rendkívüli felmondással lehet megszüntetni idő előtt.


Sok a bátor, nagy mellényű bérbeadó, csak aztán nehogy belefussanak valakibe aki tudja a jogait, mert abból egy azonnali rabosítás is kisülhet.

2014. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
#9 De, a törvény támogatja, hogy a bérlő védje a lakását, amiben lakik. Teljesen természetes dolog, hogy a lakó dönti el, kinek van kulcsa a lakáshoz. A rendőr nem fog téged beengedni oda, mind a négy kiadott ingatlanodba pláne, mert nem vagy onnan kizárva, hiszen nem is volt oda bejárásod. Az a lakásod, amiben laksz, a többi az jövedelemszerzésre használt vagyonod, másnak a lakása. Süket duma az, hogy a bérlő kizárt a saját lakásodból. Ne add ki, ha zavar, hogy nem mehetsz be minden ingatlanodba bármikor.
2014. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
A bérlőnek nincs joga kicserélni a zárat. Szerintem ezt meg kell beszélni a tulajdonossal. Vagy kérje meg a bérlő hogy ne járjon be a lakásba.
2014. júl. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
19%

Helyesbítek. Mivel én nem találtam meg az ide vonatkozó jogszabályt. Nem tudom, hogy kicserélheti-e a zárat az albérlő. Ha ezt önhatalmúlag tenné meg, valószínűleg akkor sem tudnám meg, mert nem szoktam magammal kulcsot vinni, minden esetben ő enged be a lakásba. Nyilván az albérlőnek is vannak jogai, ő is vigyázni akar a saját tulajdonára. Szerintem az albérlet kérdés olyan, amiben nem szokás a törvénnyel foglalkozni (ezt úgy értem, hogy nem érdemes kihasználni minden törvényi lehetőséget) hiszen senki nem kezd el pereskedni, stb., akkor mondjuk amikor ki kell tenni az albérlőt. Mert bizony vannak olyan albérlők akik rosszak, biztosan tulajdonosból is van ilyen, de az albérlők sem feltétlen szentek. Márpedig egy kiköltözést peres úton elintézni évekig tart. Ami egy év esetében ha 50 ezer Ft bérleti díjjal számolok, azt jelenti, hogy elesek 600 ezer ft-tól. Ezt nyilván nem akarom. A net tele van egyébként ötletekkel, hogy hogyan kell gyorsan, ügyesen megszabadulni az albérlőtől.

De visszatérve a témára, ha valamelyik lakásom kiadásakor felmerülne az az igény az albérlőben, hogy kicserélje a zárat, akkor keresnék másik bérlőt. Nem azért, mert akkora nagy dolog ez, csak gyanús ha valaki rögtön ezzel indít, ráadásul nekem szépen felszerelt lakásaim vannak. A kérdező testvérének azt javaslom, hogy mindenképpen beszélje meg a tulajdonossal a zárcserét, hiszen a tulaj azonnal rá fog jönni erre, mivel ki-be járkál a lakásba és valószínűleg nagyon ideges lesz, tehát még ha a jog engedi is ezt, akkor sem ajánlatos minden szó nélkül kicserélni a zárat.

2014. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg olyan bérbeadóval nem tanácsos szóbaállni, amelyik húzódozik a zárcserétől. Az ilyen ugyanis fenntartja magának a jogot, hogy ha úgy gondolja, besurranva szerezzen érvényt vélt jogának. Mi másra is kellene neki az a kulcs ugyebár. Az igazán jó bérbeadó maga hívja fel a bérlő figyelmét a zárcserére.
2014. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
15 Minden eddigi bérlőmmel kiváló volt a viszonyom, egyik sem kért zárcserét, úgy tűnik Bp.-en ez nem divat, mindenkivel maximálisan korrekt voltam és nekem sincsenek rossz tapasztalataim. Soha nem mentem be saját kulccsal a lakásba, mert egyszerűen erre nem volt szükség.
2014. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükség lett volna rá, bementél volna. Erről van szó.
2014. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen, természetesen bementem volna, ha mondjuk a bérlő nem vette volna fel soha a telefonját, nem akart volna fizetni hónapokig, vagy szetverte volna a lakást stb. Kicsit túl sok itt a sértett alberlo a gyk-n. Én tényleg jofej tulaj vagyok, de azért bocs, hogy nem iratom át a lakásomat szegény bérlőre, mert ahogy elnézem itt az lenne az elvaras és nem a normális együttműködés és bizalom két ember között.
2014. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

No hát ha ekkora a bizalom a két ember között, akkor ugye te is adsz kulcsot a bérlőnek a te lakásodhoz (amiben te laksz), ugye? Hogy besurranhasson, ha nem javítod meg a WC tartályt vagy ha nem adod vissza a kauciót és hasonlók.


Elképesztő dolognak tartanám úgy lakni az otthonomban, hogy egy idegennek (a tulajnak, az előző bérlőnek meg ki tudja még kinek) van kulcsa hozzá.

2014. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy van akinek ez durva, nekem még nem volt olyan bérlőm, aki zarcseret kért volna, ez van. És senkihez sem törtem még be. Nekünk viszont volt olyan szemét főbérlőnk, hogy nemcsak folyton bejárt a lakásba még üzeneteket is hagyott, hogy pl. az ágyon hagytuk a ruhainkat és szerinte ez nem helyes és hasonlók. Igazi idióta volt. Előzőnek uzenem hogy a teljes konyhafelszereles, bútorok, háztartási gépek valószínűleg többet érnek, mint az alberlo cuccai, mégis megbízok benne annyira, hogy vigyáz az én értékeimre.
2014. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!