Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki tud többet az albérleti...

Ki tud többet az albérleti támogatásról? Mindenki havi 100. 000. -Ft támogatást kap, vagy van, aki kevesebbet? Milyen kiskapuk vannak, hogy az is megkapja, akinek nem járna?

Figyelt kérdés

Szándékom, hogy annak, aki sok jó és pontos információt ad nekem Emailben, annak szétküldöm mások ötleteit. A mindenkit érdeklő publikus válaszokat ide kérem, mig a kiskapukat, egyéb ötleteket az Email cimemre: bubotibor@gmail.com

Nem akarom, hogy jogszabályjal valaki betömje a kiskaput, mert van egy irigy vagy rosszindulatú ember aki olvassa és ötletet ad neki.

Általában a kérdésekből ki szoktam tudni szürni, hogy ki az ilyen, szichologiai végzettségem (is) van.

Javaslom, hogy ti is hozzatok létre egy olyan Emailt, amit csak erre a célra használtok, és igy az inkongnitó megtartása mellett olyan ötleteket tudunk cserélni, ami mindannyiunknak sok pénzt hozhat.

Néhány további érdekes kérdésem:

Igaz-e, hogy pároddal együtt havi 200.000.-Ft a támogatás, vagy csak 150.000.-Ft? Csak regisztrált álláskeresők kapják? Csak bejelentett munkaviszonyban állók kapják?

A várakozási idő 90 nap, 30 nap, 4-5 nap, vagy nincs várakozás? Igaz-e, hogy 100 km-re lakó vidékinek kell lenni?

Mi van, ha úgy leszek vidéki, hogy holnap jelentkezm be mondjuk Szegedre? Hány napig kell ott ’lakni’, hogy megkapjam a támogatást egy budapesti albérletre?

Mennyi ideig adják a támogatást? A 18 hónap az igaz, vagy a 12 hónap?



2015. febr. 8. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem további kérdéseim is vannak!

Mi az ügyintézés menete? Vannak-e költségei (díj, illeték, beadványos esetleges költségei, jogászi költségek, stb.)

Mennyi ideig tart amig ügyintézik?

Ellentmondó véleményeket hallottam arról, hogy akkor kell-e kezdeni, amikor még nincs meg a munkahely Budaepsten, vagy akkor lehet csak, amikor már megvan?

Hol lakok addig, amig nem kaptam meg a támogatást?

2015. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Néhány kérdésre tudom a választ, mert párommal együtt megkértük és megkaptuk idén. Kaptunk szinte azonnal fejenként 200.000.-Ft előleget és fejenként havi 100.000.-Ft-ot 18 hóra, melyből a második havi pénteken érkezett a bankszámlánkra.

Már tavaly beadtuk volna a kérelmet, de szerencsére profi tanácsadóhoz fordultunk (cime a gmail-eden) és szóltak, hogy emelkedni fog az összeg, ha csak januárban adjuk be.

Aminél kiskapu kellett: 150eFt/hó lett volna, ha a Munkaügyi hivatalra hallgatunk, igy 200eFt/hó lett (ugyanaz a Munkaügyi Hivatal intézte, csak máshogy töltöttük ki a papirokat.)


Az előleg is egy meccs volt. Páromnak lakcimet kellett változtania, mert ott ahol lakott, nem akarták sem az előleget, sem a 18 hónapot megadni, igy a tanácsadó tanácsai szerint másik megyébe helyeztük át a lakcímét.


Nekem nem kellett várakozási idő, 25 év alatti vagyok, igy a regisztráció másnapján leadhattam, mig párom, aki ’öreg’ 26 éves, 30 nap várakozásra lett volna itélve, de a tanácsadó telefonon lecsökkentette 5 napra (ide kellett még néhány papirt is csinálni).


Ha átjelented a lakcimedet másik városba, már másnap ugyanolyan jogaid vannak, mint egy öslakosnak.

2015. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Az ügyintézés dijmentes, de olvasd végig, amit irtam:

Rájöttem, hogy egy csomó kérdésre nem válaszoltam, pedig ezek mindenkit érkedelhetnek.

Leirom dátumokkal, hogy mit mikor intéztünk, mert felirtam magamnak:


2014. dec. 29 bent voltam a tanácsadó cégnél, de valami miatt bizalmatlanok voltunk, talán a szükséges foglaló miatt. (késöbb alaptalannak bizonyult a félelem)


2015. jan. 1. - jan. 4. rengeteg információt begyüjtöttem az internetről, nem csak a támogatásról, hanem a megoldásokról is, meg a tanácsadó cégről is. A tanácsadó cég abszolut korrektnek bizonyult, de találtam az interneten rengeteg szélhámost. Kiderült, hogy lakástulajdonos is reklámozta magát, holott január.1-töl megváltozott a jogszabály és ö már nem állithat ki olyan számlát közvetlenül, amire Unios pénzt utalnak. Tőlünk tudta meg, hogy megváltozott a jogszabály. Aztán albérlet cimközvetitők tucatjai, akik hol 6000.-Ft hol 8000.-Ft-ra vágtak volna meg különféle értéktelen cimlistákért, de emlékeztem a HirTV Panaszkönyv nevü müsorára, nem álltam velük szóba (részleteket leirtam a bubonak).


2015.jan.05. befizettük a foglalót és megrendeltük az iratanyagot. páromnál volt egy kis probláma, mert nem volt regisztrált álláskereső, sőt budapesti munkahelye volt, mindkettő önmagában is kizáró ok. Még aznap beregisztráltam magam pályakezdő álláskeresőnek vidéken. Párom nem tudott regisztrálni, mert érvényes munkaszerződése volt, de elintézte az új megyében való lakcimet.


2015.jan.07. megkaptam az iratanyagot (csak az enyémet) nevemre postán, párom edig elkezdte a lépéseket, amit a tanácsadó javasolt (a sorrend igen fontos!) a részleteket leirtam bubonak, mert nem annyira publikus, hogy ide kiirjam. Még aznap leadtam a Munkaügyinél az irataimat.


2015,jan,08. Megkötöttem a munkaszerződést a munkaadómmal. Korábban már le volt beszélve, de nem köthettem meg, mert akkor nem lehettem volna regisztrált munkanélküli és a támogatásnak lőttek volna. A munkaszerződést alaposan át kellett irni, mert kiderült, hogy a legszokványosabb munkaszerződésre nem fizet az állam. Ezt tanácsadóm is mondta, meg a Munkaügynél is mondták, de a Munkaügynél csak akkor mondták, amikor konkrétan rákérdeztem. Képesek lettek volna bevenni és elutasitani.


2015.jan.09. párom leadta azokat papirokat, amit a tanácsadó javasolt, hogy a budapesti munkaviszony ellenére megkapja a támogatást.

Katam egy Emailt a Hivataltól, hogy mehetek aláirni a ’Hatósági Szerződést’ a támogatásról.

Lekéstem a félfogadást, mert késön nyitottam meg az Emailt és péntek volt. Hétfön mentem aláirni, kedden a bankszámlámon volt a 200.000.-Ft előleg. Azonnal továbbutaltam a bérbeadó lakástulajdonos számlájára. Délután kaptam egy SMS-t, hogy mivel teljesült a foglalós szerződésben leirt feltétel, mehetek, visszafizetik a foglalót. Másnap mentem, visszafizették.


2015.jan.13. Párom megkapta az utolsó papirt is, amit a pályázat leadása előtt be kellett szereznie. Másnap szerdán beadta a pályázatot és az új munkaszerződést egyidejüleg.


2015. Jan. 16 péntek, párom is aláirta a ’Hatósági Szerződést’ Hétfőn megkapta a 200.000.-Ft előleget. Kedden visszakapta a foglalóját.


Az igazsághoz tartozik, hogy tanácsadómat minden lépésről telefonon értesitettem és ő pedig telefonon sürgette az előadót. Tegeződtek az előadóval és mint később kiderült, a tanácsadómnak ragyogó kapcsolatai vannak a Minisztériummal, ami ugyanis a Munkaügyi Kirendeltség főhatósága.

Sok további nem publikus részletet leirtam bubonak, ott hozzáférhető.

2015. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyibe került neked ez a tanácsadó és megérte-e? Nem lett volna elég, ha magad töltögeted ki a nyomtatványokat, hiszen a Munkaügyi Központnál is segitenek.
2015. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint már emlitettem, nem került pénzembe a tanácsadó igénybevétele. Akkor került volna pénzbe (a 35eFt foglalóba), ha vagy nem csinálom végig, tehát meggondolom magam félúton vagy nem rajtuk keresztül, hanem a konkurenciánál béreltem volna lakást.

Erről egy preciz kis szerződés született a foglalóhoz.

Igy végülis a lakástulajdonos fizette a tanácsadó minden költségét és diját.


Nagyon megérte, mert ha magam töltöttem volna ki, csak 12 hóra mertem volna kérni (máris nyertem 600eFt-ot) valamint párom neki sem fogott volna, mert a Munkaügyi Központnál azt mondták, hogy neki nem jár, hiszen nem munkanélküli és Budapesten dolgozik.

Betartottuk a rendelet minden betüjét igy kötelező volt a páromnak is megadni a pénzt.

Mivel párom nevére is kaptunk 1.800.000.-Ft-ot, tehát összesen 2.400.000.-Ft-al kaptunk többet igy.

A Munkaügyi Hivatal segitségéről pedig megvan a véleményem, mert páromat elküldték, hogy nem jár neki, valamint a munkaszerződést sem iratták át olyanra, amit támogatnak.

A legális kiskapukat a Munkaügyisek nem emlitik.

2015. febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Jól elreklámoztátok magatokat egymás között :DDDDDDDD


Már hiányzott a harminc százalékos saját kérdésére a gyakran beszúrt biztos saját válasz :


Igen itt : www.kauciomentes.LEVESZ.hu

2015. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönöm a bubotibor@gmail.com cimre irt rengeteg ötletet. Különösen azoknak örülök, amelyeket megvalósitottak és kapják a támogatást ma is. Végre egyszer az kapja az állami pénzt, aki megérdemli, nem a politikusok nyulják le.


Ma már akár profi albérlettámogatás-üzletkötö lehetek.

Ez a jogszabály valóban tele van kiskapukkal, aki nem kapja meg a pénzt az nagyon béna, mert szinte minden kiindulási paraméter jó ahhoz, hogy megkapd a pénzt.


Irt egy járási munkaügyi központból egy ügyintéző is, akit felhivtam telefonon. Azon panaszkodott, hogy egy kicsi vidéki faluban a komfortnélküli pajta is havi 100.000.-Ft-ba kerül és nem tudják bizonyitani, hogy a bérlő mondjuk a felét visszakapja zsebbe. Ö irigyli a volt munkanélkülitől a pénzt, én nem irigylem, azt mondom, hogy hajrá, ha van pénz, azt fel kell venni. Végre oda kerül a énz ahol szükség van rá.


Meglepett, hogy a munkaszerződésnek milyen hülye kikötései vannak, pl. hogy nem lehet benne próbaidő.

Érdekes, hogy az ingatlanirodák erre nem léptek. Budapesten egyetlen hely van, ahol ezt mogoldják úgy, hogy a munkaadóval is lebeszélik.


Teljesen megdöbbentett, hogy van olyan járás, ahol szinte utánad dobják a pénzt és 3 nap alatt megvan az előleg is, mig van olyan járás, ahol 2 hónapnál is többet kell várni a pénzre. Megkockáztatom, hogy át kell tenni a lakcimet a gazdagabb helyre.


Meglepett, hogy a támogatás idejének lejárta után milyen könnyű újabb támogatást kapni és folytatni a bérlést ingyen.


Meglepett, hogy a 100.000.-Ft-ból milyen sokat visszaszed a NAV. Hogy a tulajdonosnak alig marad. Ezért nincs számlaképes lakásból elég. Meglepett, hogy még a rezsire adott pénzből is közel 30%-ot kaszál a NAV.


Szóval irjatok továbbra is jobbnál jobb ötleteket, én pedig válaszolgatok a hozzám iróknak, ezzel hálálom meg a tippeket. Ezt csinálom, amig bele nem fáradok.

2015. febr. 13. 20:50
 8/8 anonim válasza:
Kedves jóindulatú, segítőkész Mindenki! Párommal épp most készülünk albérletbe menni, mindketten pályakezdők vagyunk, eddig úgy néz ki hogy munkahelyünk lesz de nincs hol laknunk, párom 400 kmre lakik (bejelentett lakcíme) itt van kollégiumban de ha levizsgázik nem maradhat ott tovább és hozzánk sem tud jönni. Most olvastam erről a támogatástól és érdekelnének a kiskapuk és a teendők, kihez kell menni? mit kell csinálni? a segítőkész tanácsokat várom az erza@gmail.hu e-mail címre, előre is köszönöm mindenkinek a szivességét és a rám szánt idejét :)
2015. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!