Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új lakó beköltözése esetén...

Új lakó beköltözése esetén jogosan emelnének a bérleti díjon?

Figyelt kérdés
Eddig ketten voltunk albérletben egy barátnőmmel és most beköltözne hozzánk egy harmadik lány,és azt mondták hogy így 10-15 ezer forintot emelnének a bérleti díjon,hogy többen lennénk,nagyobb felelősség stb,de ilyenről szó nem volt a szerződésben,hogy ilyenkor emelés lenne.Vki tudna segíteni?
2015. júl. 8. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

NEM hazudja azt a tulaj, hogy több a költsége!

Egy lakás költségei között nem csak a rezsi van. Benne van a berendezés, a szerelvények elhasználódása is. Nem mindegy, hogy a WC-t, csapokat egy vagy több ember használja! Mindennek van elhasználódási ideje. A kilincsek, zárak is hamarabb tönkre mennek, ha többen és sűrűbben használják. Ezek javítása, cseréje a tulajdonos költsége. Hacsak nincs a szerződésben, hogy a lakónak kell kicserélni, megjavítani a hibát.

2015. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát nagyon komoly tulaj lehet, aki beleszámolja a lakbérbe, hogy ha kettő helyett hárman ürítenek a WC-be, akkor jobban kopik. Igazi üzletember az ilyen. Gondolom, ha az egyik meg elköltözik, akkor lecsökkenti a lakbért. Biztos tud mutatni számítást is, hogy jött ki az a plusz tízes havonta :)


Nagyobb felelősség, hogyne. Kamu az egész. Több embert jobban le tud húzni, ez az igazság.

2015. júl. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%
A szerződésben szereplő feltételek az írányadóak. Ha nincs szerződés,vagy nincs benne szó a lakók létszámáról,ezt közös megegyezéssel kell eldönteni.Szerintem itt is valami hasonló dologról lehet szó.Ebben az esetben a tulajdonos már döntött.Az,hogy elfogadjátok,vagy felmondjátok-meg a ti döntésetek lessz.
2015. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

A szerződés kettőtökről szólt. Az új lakó miatt, gyakorlatilag egy új szerződés, amelyben megállapodtok hogy legyen. A tulajdonos többet kér. Ti vagy elfogadjátok, vagy kérhetitek, hogy maradjon az előző állapot, vagyis ketten és továbbra is a szerződés végéig az adott ár, vagy hárman kerestek egy másik bérletet.

Szerintem kérhet többet, ha belegondolsz 2 helyett 3 hasznal mindent, vagyis a 2-höz képest a 3. plusz 50%-os terhelést, kopást, amortizációt stb. jelent.

Aki azt mondja, hogy nem igaz, gondoljon bele, hogy akkor akár +10 ember is odaköltözhetne u.annyiért. Ha belegondolsz, nagyon gyorsan leamortizálódna minden úgy.

Valójában így is jobban jártok anyagilag mert pl. ha mostanáig ketten fizettetek mondjuk 60e-et, akkor fejenként volt 30e, ha 15e-rel emel, akkor az fejenként 25e-et jelent.

A 8-as, 10-es, 12-es itt is hasonlóan ír mint a

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6988794-buda..

topikban, de oda már nem ír, mert nem tud mit kezdeni a valós életbeli tényekkel.

2015. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen berbeadók de nem tudsz mit csinalni.


Mi is talalkoztunk olyannal aki mikor megmutatta a kis garzont akkor mondta, hogy egy ember esetén 45, kettő esetén 55. De még nem is ez a tény volt az irritáló, hanem amikor rákérdeztem és azt mondta: két fizetésből szerinte az 55-t is ki tudjuk fizetni. Persze, ki tudtuk volna fizetni, kicsit többet is, de banánt se veszek 600 forintert ha 400ert is kapok ugyanolyat.

Aztan talaltunk mashol, sokkal normalisabb tulajjal, 45ert két főre.


Ez a jobban kopik egy kamu duma. Ja, jobban kopik a csaptelep, havi 100 forinttal jobban, de inkabb annyi se, nem tétel.


Azt tudom tanacsolni, hogy gondoljatok at igy megeri vagy sem. Lehet mashova is menni. De nem tudsz ellene tenni.

2015. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

Bérbeadóként írok. Én a szerződésben mindig lefektetem pontosan, hogy ki költözik be a lakásba. Ezt pedig mindkét fél elfogadja. Ha egy újabb személy költözik, az egy új szerződés, szerintem jogos felülvizsgálni a költségeket is.


Akik pedig írták, hogy nem kopik jobban a lakás, azok nagyot tévednek. 10-15 évenként igenis kell egy felújítás, ha két ember lakik egy lakásban. 3 vagy 4 esetében ez akár 5-10 évre is le tud menni, mert sokkal kevésbé vigyáznak a dolgokra. A falak hamarabb koszolódnak, a bútorokat többet használják, így hamarabb kel felújítanom. Ezt elég könnyű belátni.


Egy szálloda is plusz pénzt kér, ha egy kétágyas szobában hárman akarnak megszállni - és nem csak a pótágyra való ágynemű pluszköltsége miatt.

2015. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!