Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyikünknek van igaza?...

Melyikünknek van igaza? Ideiglenes lakcímkártyáról van szó.

Figyelt kérdés
A minap beszélgettünk a párommal erről, és nem bírunk zöld ágra vergődni. Az egész lényege, h egy barátnőm most költözne egy új helyre, és a tulaj nem igazán szeretné ha bejelentkezne ideiglenes lakcímre a lakásba (adóhatóság miatt). Nos én azon a véleményen vagyok, h nyugodtan bejelentkezhetne, azzal érvelek, hogy a diákok is gyakran a suli címére jelentkeznek, holott nincs szerződésük. Párom viszont azon a véleményen van, hogy igen is lehet belőle gond, mert az ideiglenes lakcímkártya már nincs, vagyis hogy az tartózkodási helynek minősül. Mi a véleményetek? Esetleg tudnátok valami jogszabályt erre vonatkozóan linkelni?
2015. okt. 8. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt ideiglenes és állando lakcim. A népnyelv hivja csak annak. Tartozkodasi hely van és lakohely.
2015. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
be tudnák jelenteni, egyszerűen "családtag" megjelöléssel, és az adóhatóságnak semmi köze már hozzá. de általában a bérlő nemfizetése és nehéz kirakása miatt nem jelentenek be valakit.iskoláknál a kolesz címére lehet bejelentkezni. egy iskola címére sztem nem -valamint nincs aki tulajként engedélyezze és aláírja a bejelentőt, mert e nélkül képtelenség bejelentkezni.
2015. okt. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tulajnak kotelezo alairnia. Semmi kára nem szarmazik amugy belole. Ugyanugy kirakhat, ki is jelenthet.


De ma már az se baj ha nem irja alá. Berleti szerzodessel is be lehet jelentkezni, tulaj nelkul.

2015. okt. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 9. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A tulajdonosnak a bejelentő lapon alá kell írnia a beleegyezést. Amikor én csináltattam az albira a kártyámat az aláírt bejelentő lap mellé elkérték a szerződésemet is (amiben egyébként lefektettük egyértelműen, hogy bejelentkezhetünk) és egy tulajdoni lapot is lekértek, amihez meg kellett adnunk a helyrajzi számot és a tulajdonos személyigazolvány számát. Még a személyijét is megnézték az adatbázisban és összevetették az azon szereplő aláírást a bejelentő lapon szereplővel.

Az ügyintéző szerint mindenhol más az eljárás rend, de náluk ilyen szigorú.


Egyébként állampolgári kötelességed tartózkodási helyet bejelenteni és ha elköltözöl, akkor 2-3 napon belül kijelentkezni is onnan. A tulajdonos is kijelentkeztethet, tehát semmiféle hátránya nincs ebből.

Az adóhatóság sem feltétlenül száll rá, mert nem kell megmondani a lakcímkártya igénylésnél, hogy milyen jogcímen laksz ott. Azt mondjátok, hogy szívességből és ember legyen a talpán, aki lenyomoz egy ilyen dolgot úgy, hogy mondjuk még a havi fizetés is kézből kézbe ment.

2015. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tulaj szerintem attól fél, hogyha elköltözik akkor nem jelentkezik ki. Nekem is volt részem ilyenben, kényszerkijelentést kellett csinálnom ami óriási macera volt, plusz illetékköteles.... én járhattam utána meg fizethettem érte, hogy aki nem is lakik a lakásomban az ne oda legyen bejelentve.
2015. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2015. okt. 13. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!