Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mihhez kezdjek ha hiába...

Mihhez kezdjek ha hiába dolgozom, nem tellik belőle a legszakadtabb albérletre sem?

Figyelt kérdés
Párom nincs, nem is fogok senkire ráakaszkodni aki nem tetszik, csak amiatt hogy végre elvigyen a szülői házból. Egyedül lépni nem tudok, a 30 nm-es garzonoknak is annyi a díja hogy éppen kifizetném rezsivel együtt, de ételre meg egyébre már 1 ft sem maradna. Szüleimmel nincs rossz viszonyom, de teljesen belemásznak az életembe, gyerekként kezelnek, korlátoznak amit már érthető módon nem viselek jól. Lakótársas megoldásnak nem látom értelmét, nem vagyok egy alkalmazkodó típus, irtózom a gondolattól hogy idegenek előtt mászkáljak reggelente. És ott ugyanúgy nem lenne meg az a szabadság amire vágyom, amit eddig szüleim szabtak meg, azt ezentúl a lakótársaim fogják. És akkor már inkább a szülőkhöz alkalmazkodom, mint jött ment idegenekhez. Sajnos ismerősöm, barátnőm, rokonom nincsen aki szeretne összeköltözni velem. Pár férfi haverom ajánlgatja hogy ő szeretne, mert ő is otthon lakik még, de félek hogy abból az lenne hogy többet is akarnak tőlem, ha már mindig ágyak közelében leszünk.
2016. jan. 9. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lakótás pedig igen jó megoldás, de ha neked ez nem elég kényelmes, akkor te vagy a hibás. Nem feltétlen kell egy idegen elött mászkálni reggel, csak szervezés kérdése. A lakótás(ak) nem szabnak meg sennit, kivéve, hoyg a közös helységeket rendbe kell tenni magad után, de ez szerintem eleve alapdolog. A szobádban meg azt csinálsz, amit akarsz, vagy legalább is majdnem - mert pl. nem zajonghatsz - de ez másféle labérletre is igaz.


A "legszakadtabb" albérlet is jóval drágább ennél a megoldásnál. Ha KOMOLYAN külön akarnál a szülöktöl költözni, akkor nem itt nyafognál, hanem keresnél egy szobát!

2016. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
48%
Szerintem annyira nem irreális elvárás külön költözni a szülőktől kedves első válaszoló,csak sajnos a jelenlegi helyzet az mo-n,hogy ez lehetetlen egyedül.Úgyhogy sajnálatos módon csak azok a lehetőségek állnak fenn rengeteg fiatalnak,amit a kedves kérdező felvázolt :(
2016. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdemes otthon lakni, amíg elviseled, és gyűjtögetni. Ha a fizetésed nem elég a leglepusztultabb albira sem, akkor szerintem képezd tovább magad, hogy jobb állást találj.
2016. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"És ott ugyanúgy

nem lenne meg az a szabadság amire

vágyom, amit eddig szüleim szabtak meg,

azt ezentúl a lakótársaim fogják."


Nem ugyanaz!! Van egy extra nagy különbség:

A szülőkkel alá fölé rendelt viszony van:"amit mondtam, megmondtam, mert ez az én házam!"

Lakotarsakkal viszont egy szinten vagytok, így te is döntesz mi legyen a szabály.


Szóval szerintem te igazából nem is akarsz még elköltözni, jó otthon a mamahotelben. Ez nem baj, biztos fiatal vagy még, majd eljon az idő amikor megtalálod a párod és akkor máshogy gondolod talán.

2016. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Örülök hogy itt még a gondolataimat is tudják a kedves válaszadók. Gondolom nem voltak ilyen helyzetben soha. Vagy igen? Élnétek együtt egyetemistákkal, felnőtt nőként? Normális életre, pihenésre, saját kis háztartásra vágyom, önálló döntésekre, amit ez a kolesz szerű élet nem biztosítana. Én csak ilyen hirdetéseket látok, hogy szobát diákoknak adnak ki, azt is borsos áron, a szegényeknek meg marad a munkásszálló. Sajnos errefele az emberek nagyrésze nem annyit keres mint én a becsületes magyar munkámmal, hanem 3-5 száz ezret. Ezért lenne jó ismerőssel összefogni, és keresni egy albérletet a saját igényeink szerint.
2016. jan. 10. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, aki önállósodni akar az összeköltözik lakótársakkal ha egyedül nem tudná fizetni. Aki meg nem akar önállósodni az a Mama hotelben marad és magyarázgatja miért nem lehet. De nincs ezzel se baj. Én pl csak akkor költöztem el amikor lett párom, akkor se azonnal. Nem volt bennem arra vágy, hogy egyedül lakjak így kifogást sem kerestem, hogy miért nem lehet. Párral persze más a helyzet, úgy logikus volt külön költözni.
2016. jan. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!