Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lenne egy kiadó lakásom. A...

Lenne egy kiadó lakásom. A Fiam is be van jelentkezve, meg én is. A bérlő nem fizetne, hanem munkákat csinálna a lakásban. Igy is adóköteles?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy adóköteles.
2016. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen, de az 0Ft adó lenne. A gond az, ha mégsem így lenne (mármint csak papíron nem fizet, de valójában igen) és a bérlő rosszhiszemű, visszaélhet ezzel, több károd lesz belőle és a nav-ot is a nyakadba zúdítja. Érdemesebb hivatalosan kiadni, hozzáértő/könyvelő el tudja mondani, hogy mit költségelhetsz le, +amortizáció és nem kell túl sokat adóznod.

Sajnos mostanra népsort a rosszhiszemű bérlő, én csak hivatalosan adnám ki, nem éri meg a kockázatot.

2016. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2016. ápr. 15. 08:58
 4/9 xswerdy ***** válasza:
48%

nem lenne 0 az adó. A szerződésben valahogy számszerűsíteni kellene, hogy milyen értékben végez munkát, és az az adó alapja, minuszt a költségek.


Hasonló, mint amikor egy társasház felújításárt adja el a tetőterét. Az is adóköteles, hiába nem kapnak pénzt a tulajdonosok, csak mondjuk egy liftet.

2016. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"nem lenne 0 az adó. ... milyen értékben végez munkát, és az az adó alapja, minuszt a költségek."

Igen, nem részleteztem, de 0 a vége. Újítottam már fel és a beépített anyaggal volt egyenlő a munkadíj, a kérdező szempontjából az egyik költség, a másik kiadás + más költségek, ezért írtam, hogy beszéljen könyvelővel!

Nem részleteztem, mert a lényegi mondanivalóm az volt, hogy ha igazából csak adóelkerülés miatt kötne látszat szerződést, akkor az nagyon rizikós, nem ér annyit.

Tapasztalatom szerint sok a rosszhiszemű bérlő, aki nagyon szívesen belemegy ilyenbe, hogy később a bérbeadónak gondot okozzon, ha nem fizetéskor nagyon ugrálna a pénzért.

2016. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

5-ös, téged jól átvert az a könyvelő akkor. Kezdjük azzal, hogy áfát még a szívességből nyújtott szolgáltatások után is kell fizetni, pedig annál ingyenesebb már tényleg semmi nem lehet. Igen, ha jófejségből kifestek nálad, akkor - jog szerint - ennek a valós piaci értéke után be kell fizetni az áfát.


Másrészt nyilvánvaló, hogy meg kell fizetni az ellenszolgáltatás pénzbeli értéke után az összes adót. Ha nem így lenne, szerinted nem cserekereskedelemmel kerülne mindenki adót a gazdaságban?

2016. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úristen ! Ez egyre bonyolultabb ! Amit leszürtem az az, hogy az adó az úr.
2016. ápr. 15. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem muszáj ám bejelenteni.:)


Akik meg ész nélkül lepontoznak, azoknak felhívnám a figyelmét az SZJA-törvény 4. § (2) bekezdésére:


"Bevétel a magánszemély által BÁRMELY JOGCÍMEN ÉS BÁRMELY FORMÁBAN - PÉNZBEN ÉS/VAGY NEM PÉNZBEN - mástól megszerzett vagyoni érték."


Persze olyan szabályok vannak azért, hogy a nagyon csekély mértékű stb. bevétel után nem kell fizetni; de ez nem érinti azt, hogy alapjában minden bevétel, minden kapott érték adóköteles, függetlenül attól, hogy milyen formában kaptad.

2016. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Sünnek nagyon igaza van :) Ha cserekereskedelemmel ki lehetne bújni az adó alól, már mindenki azt csinálná :)
2016. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!