Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakástulajdonosok nincsennek...

A lakástulajdonosok nincsennek képben az albérleti árakkal, illetve a fizetésekkel?

Figyelt kérdés
Mindenki vagdalkozik, hogy a fiatalok költözzenek el albérletbe. 2 havi kaució, plusz egy havi bérleti díjat kérnek, az 60000ft-tal számolva 180000ft.
2016. júl. 26. 18:45
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%
Megáll az eszem, hogy itt hőzöngsz, követelőzöl. Téged még akkor se engednélek be a tulajdonomba, ha te lennél a legjobban fizető albérlő. Hogy képzeled, hogy az ingatlantulajdonosokon kéred számon, hogy neked nincs sajátod? Sokszor generációk munkája van egy-egy ingatlanban. Kérd számon az őseiden vagy saját magadon! Méghogy én és a hozzám hasonló lakástulajdonosoknak KELL megoldani a lakhatási problémáidat? Se autóm, se divatos kütyüjeim, spórolósan élek, és minden gyerekemnek lesz hol laknia, mert a családunkban ez a szokás. Ameddig nem használjuk, kiadom. Ez rizikó, és költségekkel is jár. Van, akinek nem adom ki, mert nincs arányban a nyugalmam-bevételem. Inkább kivárok, addig persze kerül valamennyibe a fenntartása... Kicsit olyan érzésem van, mint mikor a proletárokat beköltöztették a polgári villákba. Sosem volt semmijük, fogalmuk se arról, mit jelent egy ilyen értéket megteremteni, hát nem is törődtek vele. Ma ugyanez van. Ha üres, azt hiszed, neked jogod van ott lakni. Nem, nincs. Én a gyerekeim felé és a szüleim felé tartozom, az albérlet egy szolgáltatás. Ha nem tudod megfizetni, nem veszed igénybe. Próbáltál már bemenni egy BMW üzletbe, és pattogni, hogy miért kerül annyival többe, mint a görkorid, mikor neked csak el kéne jutnod a munkahelyedre télen is, és nincs joguk ennyit elkérni, meg milyen szemetek... Gondolkozz már, ne csak vagdalkozz!
2016. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
43%

31.v.!


Azért ne magyarázza tudatosan félre a dolgokat. Senki nem kért ingyen csak a bérlet-uzsora ellen szólaltunk fel.

A luxus BMW -t ne hasonlítsa össze azzal, hogy valaki a maga fajta hozzállás miatt hajléktalan lesz esetleg a szűleinél nyomorog. Amit leírt egyszerű spekuláció a kiszolgáltatottakon a nagyobb profitért.


Aki meg nem adja ki az ingatlanát 1 éven belül -a speciális helyzeteket kivéve- arra extra ingatlanadót kell kivetni, hogy több bérlemény legyen a piacon, lecsökkentve ezzel az árakat a realitás felé.


Az Ön írásából nagyfokú gőg és gyűlölet árad, a kiszolgáltatott emberek felé.......csak azt nem értem, hogy akkor a politikusok meg a hazaffyak milyen "nemzeti összetartásról" hablatyolnak, mikor egyesek -mint Ön is -megvetéssel nyilatkozik kevésbbé tehetősebb embertársairól.

2016. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyunk szociális intézmény. Cserébe se szocpolt, se anno ingyen lakást nem kaptunk. A szüleim vidékről jöttek fel, családi összefogással építkeztek, spóroltak mindig, mert kellett, hogy bővíteni tudják a meglévőt a 4 gyereküknek. Több műszak, gmk, trabant, aztán bennünket is lakáshoz segítettek. Kertes, peremkerület. Én ezt adom tovább az 5 gyerekemnek, úgy hogy 20 éve megözvegyültem. Semmi luxus, csak a maradandó értékek, pl. a tudás is ilyen, tisztelete, ezek fontosságára nevelés. Gőgös vagyok? Lehet. De nem várok az államra, ahogy a szüleim, nagyszüleim sem vártak. A nagyszüleim korában még nem volt nyugdíj se, megtanultak gazdálkodni, beosztani, és a család segíteni egymást. Nem az idegeneket kell istápolnom, akik csak nyavalyogni, meg vádaskodni tudnak.
2016. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim válasza:
38%
ilyen a mai világ... legtöbb ember minimálbért kap viszont minden nagyon drága. gyakorlatilag rabszolgaság, mert a rabszolga is csak ételt kapott a mai munkás is max csak ételt tud venni a fizetéséből szóval ugyanott van
2016. júl. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Én ssm értem a hőzöngést, szerencsés vagyok ugyan, hogy a szüleim megteremtették a saját és a két gyerekük ingatlanát is, de ezt eltanulva mi is erre törekszünk, a két évesnek már megvan az induló lakása (ki van adva), az újszülöttére most gyűjtünk, mire felnőnek reményeink szerint mindkettőnek lesz hova költözni és ők is gyűjthetnek a gyerekeiknek. Átlagosan keresünk, átlag autónk van és nem mindig megyünk nyaralni nyáron. Ha épp valaki első generációban kezdi ezt a szemléletet az szívás, de ezért nem annak kell ezt is segíteni, akinek a szülei kezdték. Elég adót fizetek így is a bérlemény után.
2016. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%
Aki itt azért hőzöng, hogy a lakástulaj adót csal, az vajon mit gondol? Azt a pénzt, amit a NAV legombol, vajon ki fogja megfizetni? Egyébiránt éppen azért van hiány alsókategóriás albérletből, mert nagyon kockázatos és kicsi hasznot hozó üzletág.
2016. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten utálom a lakástulajdonosok nagy részét. Aki albérlő, az mindenhol leprás szerintük, és fennhordják az orrukat.(panelházakban) Én mindig olyan lakást keresek, aminek a tulajdonosa is megüt egy bizonyos értelmi szintet. Csak mellékesen megjegyzem, hogy szoftverfejlesztő vagyok, mellette időnként írok regényeket, novellákat. nem szoktam dőzsölni meg hangosan ordítozva bulizni, meg lelakni lakást. Csak azért, mert jókarattyamariska örökölt egyet, már nyilván felsőbbrendűvé válik a lakók körében. Rosszindulatú és idióta az emberek többsége. Csak legyen végre annyi félretett pénzem, hogy megszabadulok ettől a söpredéktől, mert elegem van abból, hogy mindig valami idióta belém próbál állni, miközbne kilóg a kapa a szájából. Nyilván leprás csóró vagyok, ha fent tudok tartani egy rezsivel együtt 130 ezer ft-ba kerülő lakást vidéken..
2017. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: lassan már meg lehet élni abból, hogy örökölnek apucitól egy lakást, amit kiadnak 150 ezer ft-ért. Nyilván reálisak az árak. Nem véletlenül, aki teheti menekül ebből a lepusztult országból.
2017. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Előző és az azt megelőző vagyok.:D Kicsit túllőttem a célon az utolsó hsz-emmel. Arra akartam csak célozni, hogy nem teljesítmény kiadni egy lakást és dőzsölni a lakbérből. Nem reális egy 2 szobás lakást 130 ezrekért kiadni. Jöhettek azzal, hogy sokba kerül a fenntartása.. képzelem. Nem az kerül sokba, hanem az a pénz, amit kiloptok a dolgozó emberek pénztárcájából. A hülye sem gondolhatja, hogy egy 2 szobás lakásért el lehet kérni havonta 100 ezer ft-ot! ha hitelre veszek egy családi házat, akkor ennyi a törlesztőrészletem, és az nem egy vacak kis lakás + a sajátom lesz idővel.
2017. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem értitek a hőzöngést, mert minden a s*ggetek alá van téve, ha meg nem, akkor nem voltatok olyan szerencsétlenek, mint a legtöbb ember! Nem élnek mindenkinek a szülei! Ti meg kihasználjátok ezt, és csak a piachoz alkalmazkodnak az árak. Így segítsen nektek is bárki, ha egy pályakezdő programozó menne oda hozzátok, hogy csak 1 havi kaukciót tud fizetni, nem foglalkoznátok vele. Majd én is így fogok segíteni a fajtátoknak, ha sikerül elérnem a céljaimat!
2017. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!