Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakástulajdonosok, akik bérbe...

Lakástulajdonosok, akik bérbe adják lakásukat, visszaadnátok ilyen esetben a kauciót?

Figyelt kérdés

3 éve lakunk itt, most költözünk. Vigyáztunk a lakásra, de néhány dolog azért történt, kiváncsi vagyok, mit gondoltok, mire számíthatunk, visszakapjuk a kauciót?

- A tapéta egy kis darabja leszakadt, kb. 5*15 centis csíkban

- A porszívó tönkrement (itt hagynánk a miénket, ha ragaszkodik hozzá a tulaj)

- a kanapé egyik karfája beszakadt, a kanapé használható, igazából nem is olyan látványos, a szövet alatt szakadt be a lemez

- apróságok lehet, hogy hiányoznak, pl. étkészletből volt, hogy eltört 1-2 tányér, kés

- éjjeli lámpát újat vennénk, mert 1 eltört, de ugyanolyat nem kapunk, tehát 2 új lenne, hasonló, de másfajta

- nem jeleztünk a tulajnak, mert nem tudtuk, sose használtuk, csak nemrég vettük észre, dvd lejátszó nem játszik le semmit

- függönyök egy része olyan bénán volt felszögelve, hogy a szög kiesett, nem foglalkoztunk vele, eltettem a függönyöket szekrénybe, nem javítottuk ki. Hozzáteszem a szerződés szerint egy szöget sem verhetünk be.

- Az egyik szobában sosem működött a villanyradiátor, csak nemrég használjuk azt a szobát, hősugárzóval fűtünk, ha kell.

Szerintetek?


2012. márc. 19. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért elég szépen lelaktátok a lakást. Én 8 évig éltem egy panelben. És fele ennyi dolog sem romlott el. A poharak eltörnek, kések eltünek, azzal ne foglalkoz. A függönyt rakd vissza. Két szeget beverni normálisan a falba nem nagy mutatvány. Javíts ki mindent, amennyire csak tudsz.
2012. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy egy részét visszakapjátok... bár elég sokba kerülnek ezek az "apróságok".


Mikor 3 éve átvettétek a lakást, nem ellenőrzéiztétek, hogy mi működik és mi nem? (DVD lejátszó, villanyradiátor?) Simán rátok verheti.

2012. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kaució egy részét visszatartanám a javításokra, új szerkezetekre. De én olyan vagyok, hogy magam venném meg az új porszívót, és lámpákat.
2012. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát érdekes a szitu... nem ellenőriztük, mert a tulajjal nem is találkoztunk. Franciaországban él, és egy barátja jött el, akit nem érdekeltek a dolgok igazán. Ő adta a kulcsokat is, szerződést emailben intéztük. De ha érdekelte volna is, eszembe nem jutott volna bekapcsolni pl. a lakás megnézésekor a dvd lejátszót, vagy a kis szobában a radiátort. Egyébként vettünk egy olajradiátort, amit szintén itt tudunk hagyni, de nem hiszem, hogy azt ránk verné. Amit nagyobb kárnak gondolok, és mi okoztunk, az a tapéta és a kanapé, meg persze a porszívó, de azt itt tudjuk hagyni. (A porszívó is már haldoklott, a csöve 3 helyen el volt törve, de nem akarok ilyenen veszekedni.) A többi vagy ilyen volt, vagy a hibás felszerelés miatt olyan, amilyen. De gyakorlatilag az utolsó szögig eltettem mindent, ami leesett.

Egyébként korrekt a tulaj, és úgy gondolom, mi is korrektek voltunk, 3 év alatt egyszer találkoztunk, amikor mi látogattuk meg, mert Franciaországban jártunk.

A tapéta csíkban gondolom, javítható lenne, javítanánk is, ha egyrészt tudnánk, milyet vegyünk, másrészt sárgás, nem tudom, ez az eredeti-e, vagy az előző lakó dohányzott, vagy az évek alatt besárgult.

2012. márc. 19. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom..mondjuk az, hogy a kanapé beszakadt, elég durva. Lehet, hogy szerinted használható, és nem látszik, de én speciel nagyon nem örülnék, ha valaki beszakítaná a kanapémat :) akár látszik, akár nem. Egy kanapé pedig nem olcsó.

A tapéta...hát, kijavítani nem nagyon lehet, biztos, hogy újra kell tapétázni, vagy festeni. Vagy max valamivel eltakarni.

Az étkészlet nem olyan nagy gáz, de az sem olcsó, ha újat kell venni.

Figyi, ez mind attól függ, hogy mennyire háklis a tulaj. Lehet, hogy legyinteni fog a károkra, de az is lehet, hogy balhézni fog a készletek hiányossága miatt.

2012. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!