Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni a Főbérlő...

Mit tudok tenni a Főbérlő ellen? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés
Az albérletbe költözéskor kifizettem 1 havi lakbért és 1 havi kauciót is. A szerződésre pedig azt mondta, hogy alá fogjuk írni amint ki lesz nyomtatva. Ez már kb. 3 hete történt, azóta se rendeztük a dolgot írásban. Közöltem vele, hogy el fogok költözni (találtam jobbat), és hogy szeretném visszakapni a kauciót, neki meg odaadom a kulcsokat cserébe. Azt hazudta, hogy nincsen pénze, ezért ő azt nem tudja visszaadni (25e Ft-ról van szó). Az a probléma, hogy az átvételi elismervényt füzetből kitépett lapra írtuk, amin csak egy firka az ő aláírása, és a szerződést sem kötöttük meg, amiben ráadásul az ő neve mellett csak az albérlet címe szerepel (nem az eredeti lakcíme, mert egyébként ő máshol lakik, itt csak hétköznap tartózkodik), semmilyen hivatalos adatunk nincs rá felvezetve. Nyilvánvalóan nem adózik utána, viszont hivatalos szerződés hiányában nem tudok ellene mit tenni. Az elismervényt pedig simán letagadhatja. Hogy tudnám a pénzem visszakapni? (a lakbért már lelaktam, csak a kaució számít)

2016. szept. 18. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha semmilyen bizonyítékod sincs, akkor sehogy.


De legalább megtanultad, hogy pénzt csak RENDES nyugta ellenében adsz bárkinek is, lakást csak ALÁÍRT szerzödésssel veszel ki és fizetsz akármit is.

2016. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Főbérlő elleni védőoltás még nem létezik.
2016. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lelakod azt az egy hónapot és akkor nem buktál pénzt.
2016. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 acelsziv ***** válasza:
66%
Vagy - szemét dolog de - teszel róla, hogy azt a pénzt fel kelljen használnia a lakás kiadhatóvá tételéhez
2016. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
74%
Miért ne lenne jó az az átvételi elismervény? Ha le akarja tagadni, és pereskedésig fajulna a dolog, akkor majd az írásszakértő megmondja, hogy valódi-e.
2016. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Mivel te álltál el a szerződéstől , így amúgy sem jár vissza a kaució. A szóbeli szerződés is szerződés.
2016. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogyha három hét után felrugod a megállapodást, semmi jogalapod nincs a kaució visszakérésére. Ha irásos szerződésed lenne, akkor se kapnád vissza, mert aki idő előtt rugja fel a szerződést, annak nem jár vissza a kaució.
2016. szept. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!