Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit kezdjek ezzel az egésszel?...

Mit kezdjek ezzel az egésszel? Tényleg olyan rémes vagyok?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom most, tavaly kolis voltam. Azért akartam albiba jönni, mert nem bírtam a kollégiumot. Nem nekem találták ki egyszerűen. Nekem szükségem van arra, hogy egyedül legyek. Azontúl elég elviselhetetlen szobatársam volt. Szépen kérni nem tudott, de parancsolgatni igen. Meg cetliket írt, ha valami nem tetszett neki.


Most a volt osztálytársnőm keresett albérlőtársat és beköltöztem hozzá. Az a ciki, hogy a szobák külön is nyílnak de egybe is. Ajtó van a 2 szoba között. A hangszigetelése nulla. Meg úgy mindennek. A szobámmal közös a fürdő fala. Elég kellemetlen, mikor hallom, ahogy pisil. A fenti szomszéd is nagyon hangos. Ezen még a lakótársam is ki van bukva.


Amin viszont én vagyok kibukva az az, hogy mivel minden áthallatszik egyik szobából a másikba, nem érzem azt, hogy tényleg saját szobám lenne. Nem tudok filmet nézni és zenét hallgatni. A fülhallgató egy olyan dolog, amit nagyon nehezen viselek el. Egyszerűen mert akadályoz a mozgásban. Ülve filmezni nekem egy kínszenvedés, zenét hallgatni meg még inkább mert tornázni szoktam rá. A koliban nagyon elegem lett belőle, sokat híztam is, sajnos. ( Nyáron nem volt időm arra, hogy a fogyással foglalkozzak, mert végig melóztam. ) Sajnos itt sem teljesül a vágyam, és ez így még drága is.


Arról nem is beszélve, hogy annyira negatív a lakótársam, hogy az hihetetlen. Nem erre a szakra akart jönni és elege van belőle. Minden nap egy csomót telefonál és elég sokat sír közben, vagy veszekszik. És ezt mind hallom, természetesen. Volt, aki azt mondta, hogy foglaljam el magam már valamivel, mert nem igaz, hogy ennyit sem bírok eltűrni. Hát nem tudom, minden nap ezt hallgatni, meg utána még meg is kér, hogy beszélgessünk, állandóan csak panaszkodik. Nagyon nincs rám jó hatással. Nem vagyok erre kiképezve. Türelmes vagyok, és segíteni is szeretek másoknak. Sosincs az, hogy nem hagyok valakit beszélni. De már nem tudok mit mondani neki és amúgy se nagyon érdekli, ha van is valamilyen tanácsom... Nekem viszont sok dolgom lenne, és elég nehéz bármire is koncentrálnom, mikor épp depirohamai vannak.


Azontúl hogyan rendezkedjek itt be, ha a lány elmegy innen félévkor ( vagy előbb ) tuti nem maradok itt. Nem hiszem, hogy idejönne valaki is az ajtó miatt, meg én sem laknék így olyannal, akit nem ismerek. Egyedül meg nyilván nem tudom fizetni.


Arról nem is beszélve, hogy szúnyoghálók nincsenek, és ha kinyitjuk az ablakokat bemásznak/repülnek a poloskák. Rengeteg van belőlük, de hogy a csudába? Egyszerűen undorítóak. Egyik nap sírógörcsöt kaptam, mert két órám elment azzal, hogy őket vadásszam le. Mostanra már kezdek immunis lenni rájuk, de attól még gusztustalanok.


Nem tartom magam hisztisnek, de nincs sok nyugalmam így. :( Nem tudom, hogyan tudnám a hozzáállásom megváltoztatni.


(Jelzem otthon is egy 2.5 szobás ház félszobájában lakom, ott még ráadásul át is kell trappoljak anya szobáján, ha be akarok jutni a sajátomba. Annyival egyszerűbb otthon, hogy család vagyunk, nála konstans megy a tévé napközben, telefonálni is szokott, úgyhogy ő is kénytelen eltűrni, ha én zenét hallgatok meg filmezek bent. Ettől függetlenül nem valami kényelmes a dolog. Pláne ha ő 10-kor alszik, de én nem ilyen vagyok, és bizony éjfélkor is ki kell mennem néha, időnként szomjas leszek éjjel, vagy WC-re kell mennem, és mondanom sem kell, hogy mindig perpatvar van ebből, mert felébresztem... Ám a lakótársammal a közös ajtó sokkal kényelmetlenebb, mint anyummal. Tényleg kezdem azt érezni, hogy szörnyű vagyok, aki képtelen alkalmazkodni... de nem erre számítottam. Ha tudtam volna, hogy ez lesz, tuti nem jövök ide. :/ )



2016. szept. 18. 23:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
88%

Ne haragudj, de tényleg az vagy. Ezek a világ szabályai sajnos. Amíg nem tudsz jobbat fizetni, addig alkalmazkodnod kell valakihez. Diákoknak értelmes albérlet alig van. Meg kell tanulni elfogadni az ilyen kompromisszumokat, elengedni a teljesíthetetlen szokásokat, felvenni újakat, amik konstruktívabbak. De nem ez az, amin megakadt a szemem. Az alkalmazkodást mindenkinek nehéz megtanulni, valakinek nehezebb, ez van, ezen még nem ítélkeztem.


Ami kicsit felhúzott az az, hogy a szobatársad negatív. Egy ilyen szöveg után te mi vagy? A tündérkirálynő?


Kényelmetlen az életed? Az. Kellemetlen? Az. Dühítő? Biztosan. Egyedi? Egyáltalán nem. Kevés olyan ismerősöm van, akinek nem volt szörnyű lakótársa vagy kolis szobatársa legalább egyszer. Meg kell tanulni bánni vele. Pár év múlva szeretettel gondolsz vissza majd ezekre az évekre, hogy ekkor még ez volt a legnagyobb gondod.

2016. szept. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Te jó ég, ennyi rinya hülyeségek miatt...szedd össze magad!
2016. szept. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, te hogy bírnád, ha valaki reggeltől estig depressziós szövegeket tolna. Én szeretnék boldog lenni, olyan sokszor jó kedvem van, de mindig elromlik, ha beszélgetünk. És képzeld, itt ennyi pénzért vannak olyan albik, amik kicsit jobban megfelelnének nekem. Ezért bosszant a dolog. Nem kellett volna belemennem. Másoknak mindig mázlijuk van. Nekem sosincs semmivel. Esküszöm kezdek azon agyalni, hogy mi a fenének csinálom a dolgom, ha úgy sem lesz jó semmi. Valahányszor sikerül összekapnom magam egy kicsit, jön valami, ami miatt megint szarul kell érezzem magam. Elég kellemetlen, hogy ilyen rossz a stressztűrő képességem, pedig voltam már sok-sok helyzetben, ami nem volt ennyire rózsás. Azokat is leküzdöttem valahogy... de mindig arra vágyom, hogy bár lenne 5 percem, amikor nincs semmi ilyen. Másoknak megadatik ez, azt látom. Nekem nagyon-nagyon ritkán.
2016. szept. 19. 08:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én bizonyos szinten egyetértek a kérdezővel. Nem kell mindenkit elviselni. De ketté kell választani a dolgokat:

- vannak emberek, akiknek szüksége van csendre, magányra. Javaslom, járj el pl. futni vagy bringázni egyedül, az levezeti a feszültséget. Én is hízok, ha feszült vagyok és nem mozgok eleget. Vagy járj el aerobic órákra, stb. Ha az otthon tornázás nem megy, más megoldást kell keresned. Egyből jobban leszel.

- lakótársakat meg addig kell keresni, míg megtalálod a megfelelőt. Természetesen mindig lesznek kisebb viták, súrlódások, de az ilyen energiavámpírokat, parancsnokokat el kell felejteni.

2016. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kovpet ***** válasza:
76%

Kezdjük azzal, hogy a szúnyogháló kijön egy (fél) pizza árából. Ha ezen is problémázol, akkor nehéz élet elé nézel...


Az ajtót nem lehet szigetelni? Legalább egy kicsit? Bluetooth fülhallgató?


Kicsit legyél már kreatív.


Ha ő előbb alszik, akkor nem lehetne szobát cserélnetek?


A lakótárs sajnos olyan amilyen, megváltoztatni nem tudod, max cserélni. A lakást is. De ha a fentieket megoldjátok, akkor talán már el lehet viselni a helyzetet.

2016. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szúnyoghálót venni nem nagy cucc, de feltenni annál inkább. Belülről nem lehet, kívülre meg munkást hívni hogy feltegye létrával... a főbérlőtől lehetne egy-két ilyen dolgot kérni a szüleim szerint, de szerintem nem csinálná nem. Amúgy is, minek ha fél év után valószínű elmegyek.


Szoba csere nem lehet. Ő találta a lakást, az én szobámat hirdette. Övé az erkélyes szoba, ő ugyanis dohányzik és meg is értem, hogy nem lakna olyan lakásban, ahol nincs.


Az a gond, hogy olyan albit akartam, ahol lehet saját szobám, olyan, ahol nem kell tekintettel lennem a másikra. Van olyan ismerősöm, akinek összejött ez, ugyanennyi pénzből. Teljesen külön szoba, ahol a kutyát nem érdekel, ha zenét hallgatsz. Az a baj, hogy ezt az egy dolgot akartam, hogy nyugodtan legyek egy kicsit.És mivel nem teljesült a vágyam, ki vagyok hegyezve minden neszre,hülyeségre. Mikor kolis voltam, tudtam, hogy nincs más választásom. A szobatársam ébresztőjére sokszor fel sem ébredtem, mert annyira nem érdekelt. Máshogy nem bírtam volna ki. Itt viszont az a gondom, hogy 2.5-szer annyiba kerül, mint a koli és így sem érzem jól magam. :( Apa szerint beszélnem kellene a lakótársammal, hogy minimum ne telefonáljon annyit. Azért ennyire kellemetlen az egész, mert mivel ajtó van a két szoba között, nekem kell megerőltetnem magam, hogy ne értsem, miről beszél éppen. Nem tartoznak rám a privát beszélgetései. Én nem telefonálok, csak ha épp nincs itt, mert nem akarom, hogy hallja, Nem az ő dolga.


Azt mondta, hogy egyszer-egyszer felhozná a barátját hétvégére, ha nem zavarna. Nem zavarna, csak akkor arra a hétvégére hazamegyek. Azt mondta, hogy jaj, akkor nem akarná felhozni, ha ennyire kényelmetlen ez nekem. Ezt sem értem. Csak kedves akarok lenni azzal, hogy egyedül akarom őket hagyni. Azt mondta, hogy ő neki nem kellemetlen, ha itt vagyok közben. De ha haza is mehetek, akkor minek kéne hallgassam, hogy mit csinálnak a másik szobában? Nem hiszem, hogy ragaszkodik hozzá, hogy itt maradjak. XD


Amúgy aranyos lány, tényleg bármit meg lehet vele beszélni, csak kevés vagyok ahhoz, hogy folyton eltűrjem a nyafogását. ( Én nem szoktam neki. ) Rossz azzal foglalkozni, hogy kompromisszumot kössek és ne hangoskodjak, mikor olyan szobát akartam, ahol erre nincs szükség. :/ Bánt, hogy rossz döntést hoztam és kénytelen leszek elviselni egy fél évig minimum. Valahogy el kéne fogadnom, hogy ki amit főz egye meg... :(

2016. szept. 19. 13:21
 7/16 kovpet ***** válasza:
100%

"Belülről nem lehet, kívülre meg munkást hívni hogy feltegye létrával"



Na ne komolytalankodj már, hogy szakember kell egy szúnyogháló feltevéséhez... Nem kell azt kívülről feltenni, lehet belülről is. Van öntapadós, azt le is szedheted és viheted magaddal.


Mondom 1-2 ezer forintról van szó. Fél évnyi nyugalom nem ér neked ennyit? Ne csináld már... OK, most már jön a tél, kb mindegy.


A barátos részen sem kell annyit agyalni: megmondod, hogy mivel szar a szigetelés, hallanád ahogy dugnak és nem akarod. Miért nem mondtad meg? Nem utalgatni kell, hanem korrektül megbeszélni a problémákat.

A telefonálás is ilyen. Mondd, hogy halkabban beszéljen, mert zavar.


Ha meg nem hajlandó alkalmazkodni, akkor tényleg keress más albit, mert így csak kikészülsz idegileg.

2016. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát, elég érdekes lenne, ha ki tudnék úgy hajolni, hogy ne essek ki az ablakon. XD Nem, erre az ablakra én nem tudom belülről rátenni. Most meg már tényleg mindegy lesz lassan.


Csak kibírom valahogy ezt a fél évet, utána meg rendesen megválogatom, milyen lesz a másik szoba ahová megyek. Megpróbálok jobban alkalmazkodni. Köszi a válaszokat! :)

2016. szept. 19. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, istenem, itt a legkisebb gond az albérlet.

Én tudod mit nem adtam volna egy külön szobáért, még akár ilyen kondíciókkal is? Ehelyett nekem jutott egy beszédmániás, túl közvetlen szobatárs, aki egész nap otthon döglött és én éreztem magam szarul, hogy reggel keltem és mentem melóba / egyetemre.

De ez van, kellett a hely, én pedig mentem. Koliba is mentem volna akár, csak nem vettek volna fel a távolság miatt.

Egy kicsit próbálj meg alkalmazkodóbb lenni, ugyanis se munkahelyen, se sehol nem fogják ezt elnézni neked, hogy nyafogsz meg sírógörcsöt kapsz, mert nem úgy sikerül valami, ahogy te akarod. Vagy ha ennyire nem tetszik a rendszer, akkor bérelj egy lakást egyedül és ott minden a te parancsod szerint fog működni.

2016. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló sajnálom, hogy peched volt. mint azt fent leírtam a kolis szobatársam se volt egy főnyeremény. Teljesen kiakadt ha véletlen pittyegett a facebookom, megmondta, hogy már megint nem némítottam le, ha éjjel 11-kor még tanulnom kellett, beszólt, hogy a tanulószoba arra van, hogy tanulj. És nem csak akkor mikor a szobatársad aludni akarna. De ő bezzeg mindig felhozta a haverjait, meg telefonált a pasijával, meg persze ha olyan kedve volt, kijelentette, hogy a szövegkiemelő sercegése rémes. Szóval, ha én vagyok elviselhetetlen, akkor szerinted a fent említett kisasszony micsoda? Én csak nyugalmat szeretnék egy kicsit.


Pláne azok után, hogy a szomszédunk otthon beszerzett egy kakast fél éve, és egész nyáron hallgathattam a város közepén majdnem, hogy kukorékol. Éjjel nem hagyhattam nyitva az ablakom, mert a nyitott ablaknál mindig felébredtem hajnal 4-kor a drága kakas miatt. ( márpedig nyáron éjjel célszerűbb szellőztetni a friss hűvös levegővel, mert nappal nagyon meleg tud lenni, de hát így jártam... ) Kicsit kikészítette az idegeim, sajnos. A szüleim is csak néztek, hogy nem azért él az ember városban, hogy kakaskukorékolással kelljen kelnie reggel. Nagyon gáz.


És milyen jogon aggódsz a jövőm miatt? 4 éve végzek diákmunkát, és ha hiszed, ha nem, mindenki szeretett eddig, sőt még szomorkodnak is, hogy csak nyáron tudok menni. Nagyon nagy szerencse kell ehhez is, de ők már olyanok, mint a családom. Igaz, azért járok egyetemre, hogy ne kétkezi munkát kell végezzek silány fizetésért, de jó tapasztalataim vannak, és nagyon örülök, hogy megadatott ez nekem. Igen, lehet jobb volna, ha a szüleim mindent ki tudnának nekem, amit szeretnék, de a munkatapasztalat, és az, hogy családias hangulatban tölthettem a nyaraim nekem nagyon sokat jelent és sosem fogom megbánni. Nem tudok irigy lenni arra, aki tehetős családból jött. Olyan szinten nem értik, mit jelent az, hogy valami értékes, hogy csak akkor gondolkodnak el rajta, ha elvesztik, pl. egy emberi kapcsolatot. Többet ért az, hogy apummal kosarazni jártunk, mintha drága ajándékokkal halmozott volna el. Inkább leszek szegény, de megértő, mint gazdag és felszínes. A munkahelyemben értékesebb embereket ismertem meg, mint akár a gimim tanári karában. Az ilyesmitől ki tud nyílni az ember csipája rendesen.


Volt szerencsém rémes emberekhez is a munkám kapcsán. Az egyetemi csoportomban is van valaki akinek olyan alacsony az ingerküszöbe, hogy képes volt leordítani mindenki előtt a másik fejét.


Úgyhogy nem tartom magam rossz embernek amiatt, hogy szeretem a csendet. Pláne, ha ott van bennem a tudat, hogy ennyi pénzért igényesebb helyen is élhetnék, de ezt a félévet el kell töltsem itt, nincs mese.

2016. szept. 20. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!