Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy jó helyen lévő kis lakást...

Egy jó helyen lévő kis lakást szeretnék kiadni. Szerintetek kiveszik, ha a nagytakarítást az albérlőre bízom?

Figyelt kérdés
Az erkély korlátját nem ártana megcsiszolni és újramázolni, régóta üresen ált ezért átható a csatonaszag, mosdószifont kéne takarítani, jó sokat szellőztetni, függönyt kimosni, mosógépből a penészedést kisikálni, na meg a zsíros sütőt és páraelszívótetőt is kisuvickolni. őszintén szólva ez nagy munka nekem, ezlért állt már egy ideje üresen. takarítóbrigád felszámolna érte 40 ezer ftot, de ha megcsinálná, csillogna villogna minden. Nem tudom hogy megúszhatnám-e ezt és rábízhatnám-e az albérlőre, elvégre olyan embert keresek aki szívesen törődik a lakással, nem olyan teszetosza, hogy egy eldugult lefolyóért is engem fog majd riasztani. persze a nagy javítások amihez szakember kell az oké, de egy szifontakarítást ugye házilag is lehet, festést is. szerintetek meghirdessem így? ingyen kitakíritaná az elbérlő a lakásást, úgy hogy nem engedek az árból és kaucióból, mert minek fizessek?

2016. okt. 9. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak úgy fog működni ha 1 hónap albérlet ingyen van. pL: Tegyük fel, hogy én kiakarom venni december 1-től a lakásodat. Megegyezünk 1 hónap kaucióban (vagy 2 hónap ki mennyit kér) és megegyezünk abban, hogy az albérlet díja havi 50 ezer forint ( vagy több vagy kevesebb.. az összeg egy példa csak) De mivel komoly takarítást igényel, így közlöd, hogy a takarításért cserébe a decemberi hónap ingyen van, vagyis a havi bérleti díjat januártól kell fizetni.

Senki nem fog egy mocskos, piszkos albérletbe menni úgy, hogy a takarításért ingyen dolgozik. Azért ez nem olyan mint amikor a saját napi rendetlenségemet takarítom ki.

2016. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én se venném ki mocskosan. Akinek albérlet kell, az azonnal akar költözni. Takaríttasd ki, szerintem 40 ezer sok, kérj ismerősöktől bejárónőt két napra, a feléért megcsinálja.


Te beköltöznél más mocskába? És ha ilyen állott, lelakott a lakás, szerintem festeni is kéne...

2016. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes az érvelés: ..." olyan embert keresek aki szívesen törődik a lakással, nem olyan teszetosza, hogy"..., akkor te milyen vagy ??
2016. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Azt hiszem magam kell megcsináljam, mert takarító nő se fogja. sajnos olcsón nem fog kijönni, mert a takarítónők se akarnak dolgozni. Egyszer hívtam egyet magamhoz, mikor kissé felhalmozódott a rendetlenség, de azt mondta ő nem pakol el, mert nem tudja mi hova való, előbb rakjak rendet én, ő suvickolni se fog, csak port töröl, porszívóz meg lemos ezt azt. Tehát pont a mocskot, az odaégett szennyeződést a sütőről, sarkokból a penészt stb egyik se fogja leszedni, ezért félek kihívni, mert vagy úgy lesz, hogy a legnagyobb kosz ottmarad vagy leszedik, de horror 40-50 ezres áron. pedig én is a sikálást meg vegyszerezést próbálnám elkerülni...többi nekem is hipp hopp menne.
2016. okt. 9. 18:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igénytelen mocskos ingatlant kiadni.
2016. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem ki úgy lakást ami nagyjából olyan koszos volt mint a tied kérdező. De a tulaj közölte, hogy minden vegyszert, és festéket ő fizeti ki, csak csináljuk meg. Tényleg mindent kifizetett, és nem kellett 1 havi bérleti díjat fizetni. Azért a nagy mocsok eltávolítása rengeteg időnkbe, és munkánkba került. Ha így hirdeted akkor találsz majd olyat aki kiveszi mocskosan is a lakást. Ha sem a vegyszereket, sem a festékeket nem fizeted, sőt a bérleti díjból sem engedsz el havi 1 hónapot, akkor senki nem fog odaköltözni. Ha mégis akkor az az ember még mocskosabb lehet.
2016. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát a bérleti díj havi 70-80 ezer ft, szóval tényleg akkor inkább megcsinálom. elengedni semmiképp nem fogom. köszi
2016. okt. 9. 19:17
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is adok ki egy pici lakást, az az alap, hogy mielőtt jött a bérlő kitakarítottunk baromi alaposan, feltettünk egy új wc ülőkét és wc kefét, és kifestettünk, ahol kellett. (Mondjuk mi laktunk ott előtte, így saját magunk után takarítottunk.) De ezzel a szemlélettel nem fogsz jó bérlőket találni, pedig az nagyon fontos. A kiadott ingatlannak vannak költségei, nem is kevés. Egy takarítóbrigádnak bele kell férnie. Kérj tőlük számlát és már vonhatod is le az adóból, amit a lakás után fizetsz, károd nem lesz.
2016. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
70-80 ezer bérleti díjért én simán elvárnám, hogy szép tiszta legyen az a lakás. Normálisan le legyen festve a korlát és legyen szép tapéta vagy festés. Ennyi pénzért egy szeméttelepre tuti nem mennék
2016. okt. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
37%

"elvégre olyan embert keresek aki szívesen törődik a lakással"


Figyelj, te szerencsétlen: a SAJÁT lakásommal szívesen foglalkozom, a te PUTRIDDAL nem!

Azért tömöm a hájas fejed a bérleti díjjal, hogy rendben legyen a lakás. Ha eldugul a lefolyó, elromlik a bojler, bedöglik a kazán, akkor 24 órán belül ugrasz, mert FIZETEK a lakható állapotú lakásért.

Leírjam lassabban is, vagy sikerült megértened?

2016. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!