Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran ajánlatos...

Milyen gyakran ajánlatos nagytakarítást végezni?

Figyelt kérdés

A nagytakarítást annak értem hogy mindent áttörölgetni, beleértve ami a szekrényekben is van. 4 éve volt utoljára

de akkor több mint egy hetem ráment akkor.

Igaz akkor mindent A-tól Z-ig mindent megcsináltam.

De látom hogy már időszerű lenne megint, de sajnos nincs elég idő rá (ha már belefogok had ne végezzek fél munkát).

Szekrények tele - dossziék, ruhák, szerszámok stb. Sok száz könyv, könyvespolc tele csecsbecsékkel, szobámban 13 db festmény (hiába sok kicsi sokra megy), ezekért sajnos ilyen hosszú a takarítás.


2014. szept. 23. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem takarítom egyszerre az egész lakást. Amikor időm van, akkor egy-egy szobában takarítok a szokottnál alaposabban.
2014. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Évente kétszer szoktak ilyen kifejezett nagytakarítást csinálni, az őszit és a télit.
2014. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Évente kétszer vagy háromszor ahogy időm engedi.
2014. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Soha nem nagytakarítok, brrr. Igaz, sosem volt egyben a ház annyi időre eddig, csak a konyhát háromszor raktuk át az utolsó hónapokban, hajajj, az építkezés szépségei.

De nekem kicsi részletekben is épp elég, mivel nem szeretek takarítani. Pl. fürdőszobát burkolni sokkal jobban, de azt se bírom napi 2-3 óránál tovább, nem esik jól, no.

Úgyhogy én szépen felosztom az ilyesmit, az idővel és a párommal s amúgysem viszem túlzásba, bár ami zavar, azt azért nem tudom akármeddig nézni.

2014. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sátoros ünnepek (húvét, karácsony) előtt szoktam nagytakarítást csinálni. Olyankor a szekrényekből is kipakolok, kitörlöm (átmosom) belül, és patyolattisztán teszem vissza a dolgokat. A könyveket kihordom az udvarra és kiporolom (5000 kötet) tisztán teszem vissza. Kabátokat, dekor-függönyöket tisztítóba viszem, a ruhákat átmosom. Függönyöket, plédeket átmosom, lemosom az ablakokat.

Aztán felülről lefelé haladva a szokásos heti takarítás, csillárok, szekrénytetők portalanítása. Portalanítás, bútorápolás Opti-val. Porszívózás, felmosás.

Két nap alatt megvan, pedig elég nagy a ház. Mondjuk 2 napig teljes kupi van, és a három szárítóállvány is kevés. Csak szép, napos időben csinálom, hogy gyorsan száradjanak a ruhák, illetve lássam, hogy mi nem teljesen makulátlanul tiszta.

2014. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én naponta felporszívózok, hetente egyszer alaposan kitakarítok (portörölgetés, felmosás, fürdőszoba rendbetétele) és évente egyszer csinálom nagyjából azt, amit írtál (könyvek kiporolása, spájz rendezése, szőnyegek tisztítása stb.). De én talán kicsit fanatikus vagyok... :D
2014. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pl mindennap takaritok! Igy nemnagyon van szükség ugymond "igazi" nagytakaritásra! A szekrényeket pedig mindig rendbentartom, ha vmit hogy nem oké azonnal megcsinálom!
2014. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te minden nap leporolod a csillárokat? Nem semmi...
2014. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!