Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek szülőként (mekkora)...

Nektek szülőként (mekkora) probléma lenne, ha a 20-21 éves egyetemista lányotok (vagy fiatok) még nyári szünetben sem dolgozna?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gyereketek komoly, reál szakon van, sokat tanul évközben.

Kb. 2 év múlva végez az egyetemen. Egyébként nem költ sokat, szerényen él.



2016. jún. 29. 02:11
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
71%
Még nincs gyerekem, de biztos vagyok benne hogy nem lenne probléma számomra. A nyári szünet arról szól hogy ki pihenjük magunkat és végre szabadok legyünk, nem arrol hogy dolgozzunk.
2016. jún. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%
A lányom 20 éves, idén nyáron nem fog dolgozni. Nem okoz problémát, mivel év közben rengeteget tanult, ezért hadd pihenjen. Nagyon jó átlaga van és ösztöndíjat kap minden félévben
2016. jún. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
17%

Arra gondolnak lusta eloskodo soha nem lesz belole semmi ha most is pihenesen jar az agya.

Surgossen elzarnam a penzcsapot mint szulo.

Nalunk evkozben egyetem es foiskola mellett is dolgoztak a gyerekek es az egesz szunetben kiveve 3 het nyaralas.

2016. jún. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem okoz terhet az eltartása, akkor nem értem mi a probléma.
2016. jún. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%

"Nalunk evkozben egyetem es foiskola mellett is dolgoztak a gyerekek"

Sajnálom a gyerekeidet, hogy ilyen szülei vannak.

2016. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%

Én 20 éves egyetemista lány vagyok és 1 éve dolgozok. Nem azért, mert anyám elküldött, hanem mert nem akarom vele eltartatni magam. Nekem is jól esik, hogy azt kezdek a saját pénzemmel, amit akarok.

Szóval anyámat nem zavarná, ha nem dolgoznék, nem is gondolta, hogy érettségi után egyből kezdek. A fősuli még 2,5 évig fog tartani, ezalatt el szeretnék költözni, úgyhogy szükségem is van a pénzre.

A velem egykorú ismerőseim 99%-a dolgozik.

2016. jún. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

#5 nem mindenki születik gazdagságba. Van, aki fél tudja magát küzdeni a szegénységből is, ahol a gyereknek is dolgozni kell, hogy megéljenek.

A szülők már nem változnak 40-50 évesen.


A kérdésből nem derül ki, hogy milyen helyzetben vannak a szülők. Fenn tudják-e tartani a gyereket és a háztartást.


Mindenkepp jót tesz az aktív kikapcsolódás! És ha tehetném támogatnám a gyereket, hogy menjen külföldre nyelvet tanulni, miközben kikapcsolódik.

De legalább szervezzen magának (haverokkal) programot, ami feltölti élményekkel. 2-3 even belül úgy is dolgozni fog. Akkor nem lesz ennyi szabadideje. Kapcsolatok ápolása és feltöltődés munka mellett nehezebb lesz.


Nekem sem volt szülői támogatásom. Magamnak szedtem össze a lakhatási pénzt és a kaja pénzt is. Mérnöki ösztöndíj mellett volt, hogy passzív féléven voltam és dolgoztam. Mivel szakmai munka volt, nekem ez volt az aktív pihenés akkor. De szívesebben mentem volna bringázni, evezni, strandolni, kirándulni hetekig. Így csak hétvégén tudtam elmenni. Ez is jó volt. De sokkal jobban feltölt a vakáció. Aki teheti menjen el. De ne otthon üljön!

2016. jún. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%

Most mit mondjak?

21 éves lány vagyok, én pl érettségi óta dolgozok, pedig egyetemet is végzek párhuzamosan.

Meg kell ezt is tapasztalni, azonfelül mint extra bevétel is jól jön.

2016. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Én speciel megőrültem volna ennyi idősen, ha nem dolgoztam volna (az egyetem mellett is, és szünetekben is), de szülőként, ha anyagilag megtehetném, nem zavarna a dolog, nem vagyunk egyformák, és mindenki másképp éli meg az egyetemi éveit is.
2016. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
mivel nagyon jól tanultam, és jó ösztöndíjat is kaptam, a szüleim direkt megkértek, hogy nyáron pihenjek.
2016. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!