Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akarnak kiköltözni az...

Nem akarnak kiköltözni az albérlők, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Három éve kiadtam a lakásomat albérletbe egy fiatal párnak. Közben született két kislányuk. Minden rendben volt, de kb három hónapja nem fizetnek sem bérleti díjat, sem rezsit. Sajnos nincs szerződés közöttünk, csak szóban állapodtunk meg. Tartózkodási helynek vannak bejelentkezve. Az lenne a kérdésem, hogy van e nekik birtokvédelmi joguk, azaz ha engedély nélkül berontok akkor követek e el törvénysertést és hogy csak peres eljárással rakhatom ki őket, vagy pedig a rendőrség kilakoltathatja őket?
2017. márc. 31. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Odamégy 3 nagydarab legénnyel és kirakod őket mint macskát ....! Adj nekik egy hét határidőt,kicsit fenyítsd be!
2017. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

És mit mondanak miért nem fizetnek?

Mivel nincs szerződés ezért bármikor bemehetsz.

Ha rendőrségi ügy lenne belőle mond azt ,hogy a lakás csak bizonyos részét adtad ki. Az egyik szobát saját részre tartod fent. Te is ott laksz időnként. Így nincs birtokvédelmi joguk. Nem tudják bizonyítani.

Én ezt tenném pár erős emberrel megtámogatva. Hidd el éjszakára már nem fognak ott maradni. A rendőrség csak peres eljárás után rakja ki őket mivel nincs közjegyzői szerződésed.

2017. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Legálisan elég bonyolult. Am meg nem sajnos nincs szerződés, hanem szerencsédre. Ha érvényes a szerződésük, az ugyanis még nagyobb mozgásteret biztosít nekik.
2017. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Akik rinyálnak, hogy miért nagyobb hátrány gyerekkel albérletet keresni, mint kutyával, na ezért. Mert ha kölyökkel vannak és nem fizetnek, nincs az az isten, hogy egyhamar kirakod őket.

Mivel nincs szerződés, én is a verőemberes megoldást javaslom. Másképp évekbe is beletelhet.

2017. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Éppen most jött egy email egy ügyvéd ismerosünktől. Sajnos mivel a Magyar jogban a szóbeli szerződés is szerződés, és életvitel szerűen ott laknak, így megilleti őket a birtokvédelmi jog. Vagyis ha erősködök akkor megüthetem a bokámat. Plusz még a Navnál is feljelenthetnek amiért nem fizettem adót a lakás bérbeadásából származó jövedelmem után. Sajnos csak a peres út marad.
2017. ápr. 1. 00:05
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Ez pontosan így van. A jogi út hosszú és bonyodalmas. A rövid és egyszerű út meg illegális. Ez van sajnos.
2017. ápr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Meg amit mondtam mivel nincs szóbeli szerződés ezért csak egy részét adtad ki a háznak, egy szobát megtartottál magadnak. Így nincs birtokvédelmi joguk, biztosítaniuk kell a bejutást. Nem hiszem, hogy sokáig laknának ott ahol rajtuk kívül még vagy 5 férfi lakik.
2017. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát sajnos inkább marad a hosszabb, törvényes út, mivel még soha nem volt dolgom a törvénnyel és nem is szeretném ha lenne. ''Az egy szobát meghagytam magamnak. '' Megoldás sem működik sajnos, mivel csak egy szobás a lakás.
2017. ápr. 1. 00:28
 9/23 anonim ***** válasza:
42%

Vannak praktikák amúgy. Nem fizeted a vizet, nem lesz mivel főzni, miben fürödni, máris nem lesz olyan kényelmes ott fészkelni!


Mikor nincsenek otthon beviszel valami rothadó húst és elrejted szellőzőbe, vagy valahova magasra, valami nagy bútor mögé. Aztán bizonyítsák, hogy te voltál. Ha megkeseríted az életüket, el fognak menni onnan maguktól is.

2017. ápr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki nevén van a rezsi? Mint víz, villany, gáz? Mert ha a te neveden, akkor bemész a szolgáltatókhoz, és kéred az ideiglenes megszüntetését. Bár ha nem fizetnek akkor 3 hónap nem fizetés után amúgy is kikapcsolják.
2017. ápr. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!