Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akarnak kiköltözni az...

Nem akarnak kiköltözni az albérlők, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Három éve kiadtam a lakásomat albérletbe egy fiatal párnak. Közben született két kislányuk. Minden rendben volt, de kb három hónapja nem fizetnek sem bérleti díjat, sem rezsit. Sajnos nincs szerződés közöttünk, csak szóban állapodtunk meg. Tartózkodási helynek vannak bejelentkezve. Az lenne a kérdésem, hogy van e nekik birtokvédelmi joguk, azaz ha engedély nélkül berontok akkor követek e el törvénysertést és hogy csak peres eljárással rakhatom ki őket, vagy pedig a rendőrség kilakoltathatja őket?
2017. márc. 31. 23:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

ha nincs érvényes szerződésetek, akkor mivel akarják bizonyítani, hogy kivették a lakást, és fizettek neked? Ugye nem adtál nyugtát? Mondd azt, hogy ők csak szívességi lakáshasználók, ami eddig tartott, mert nem fizetik a rezsit, te meg nem tudod/nem akarod letartani őket.


(egyébként az én lakásom annak idején ezért állt évekig üresen, becsukva, pont az ilyen bérlők miatt, pedig hányan kérték, hogy adjam ki valami ismerősüknek albérletbe, nem adtam, nem volt bevételem se, de legalább nyugodtan aludtam.)

2017. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, hogyha én leveszem a lakásról az ajtót (felújítás címen), de az albérlő csináltat rá egy másikat? Ez jogilag sajnos megengedett, nem?

Egyébként remélem ki tudtad tenni ezeket az ingyenélő szemeteket!

2018. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez egy akkora ökörség, ilyen a világon nincs. Szóbeli szerződés? Oké. Mire szerződtetek? Pl. arra, hogy 3 hónapig ott fognak lakni, ami már eltelt, és erre hivatkozva költözzenek ki? Vagy arra szerződtetek, hogy életük végéig ott laknak majd?

Szóbeli szerződésnél mindenki azt mond, amit akar.

És ha te azt mondod, hogy egy fillért nem fizettek, mert rendes vagy, és megengested nekik, de most már szükséged lenne a lakásra? A SAJÁT lakásodra? Nehogy már ne lehessen kirakni, ilyen jog nincs, ügyvéd ismerős csak nem akar belekeveredni.

A szóbeli szerződés arra vonatkozik, hogy beköltözhettek, megengedted nekik, tehát nem a tudtod nélkül cuccoltak be.

Ez eddig oké. De arra már nem terjed ki semmiféle szóbeli szerződés, hogy ők élősködhetnek rajtad.

2018. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!