Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ver minket a sors?

Miért ver minket a sors?

Figyelt kérdés
hülyénekérzem magam,aki eztelolvassa nevetsgesnek foglya gondolni.5 éve városba költöztem mert ott lett munkám.egy garzonba,igazából egy garázs volt sztem,ott volta konyha a szobában és a hűtő,sütő,egy ajtó választotta el a fürdt,wc-t,de jó tágas volt.ilyen palatetős,iszonyu nag zajjal kopogott egész éjjel a jégeső,aludni se lehetett,de még be is ázott csupa viz lett az egész szönyeg és fujtósbüdöslett,két napja fizettem ki ráadásul a pénzt,de elmenetem,(5 hónaot voltam)kauciót se kaptam vissza,70 ezrem odalett,itt én voltam hülye,és veszekedtünk tulajjal.találtunk egy kétszobás,erkélyes lakást ide már párommal együtt havi 70ezret fizettünk,másfél boldog évet voltunk itt,de meguntam hogy gyüjteni nem tudunk csak kidobjuk a pénzt,és babát vártunk,ekkor gondoltam hogy kell udvar a gyereknek,költözzünk anyóshoz le,mert ő is hivott a külön házrészbe,hogymajd segit.és olcsobb islesz.ahogy leadtuk az albérletet,megváltozott,kötözködős lett,ésvégül vitáztnk és elzavart.akkor már csak egyszobásat kaptunk ugyanazon az áron(egy nyár alatt ennit drágultak),odaszületett ababa,nem volterkély hogy levegőzzek vele,egyszobába voltam zárva vele,és hallgattam a beszolásokat milyen pici lakás,nemszolhattamsemmit,hogy két szobánk és nagy erkély volt,csakhülye voltam és otthagytam.ráadásul egyilyen lakásban laktak a haveromék,már 8 éve,ezért a régi áron vannak 55 ezretfizetnek össz.,mi meg egyszobára 65-70-et.és beleőrültem,sirattam a régi laksunkat.már a sok cuccunk meg babacuccoknemfértek,egy komlett család nemélhet egy szobábA.ekkor kuzinom előáltt egy ötlettel,ő is ott dolgozott,hogy keressünk nagyobbat és felezve fizetssünk,ez müködött is egy évig,már sokadik hurcolkosunk volt,dejól elvoltunk,aztán otthagyta a munkát,mi meg 90-et fizettünk egyedül nyáron,és télen 120 ezret havonta.ekkor megüresedett a vidéki házunk(albérlőktől),és ugydöntöttünk napi bejárással dolgozik a párom,leköltözünk,nincs más vlasztás.1 évigéltünk igy,rengetegmunka volt,felsni fél udvart,ujra kellett aknát,csőtörésis volt,fütést,vizet minent csinálni,mert anyám külföldön élt és elhanyagolta a házat,felgyült kuka tartozás is voltstb.mindent elintéztünk,erre kitalálta hogy hazaköltözik 10 év után.igy mégis egy szobába nyomorgunk,és kötözködösvolt régen ezért nemörültünk.és pont ost jut eszébe mikr mi is leköltöztük,az egész lavina onnan indult hogy elhagytuk a kétszobsat,és mr esélyünk sincs költözni,mert két nyár alatt duplája lett az albérlet árak,50 + rezsi egy szoba,vicc,ugy érzem ez a pokol...eladási árak is egekbe szöktek mióta csokot behozták...ujra anyámmal élek,mint egy gyerek 30 leszek,a mai világbana fiataloknak semmi esélye elindulni az életben....ti hogy vagytok ezzel?
2017. jún. 6. 22:00
 1/9 A kérdező kommentje:
kérlekmost ne a billenytyűzeten akadjatok ki,akkorinkbb szidjatok le a hülyeségemért..
2017. jún. 6. 22:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés hanem egy siránkozás.

Mi kell? Hogy sajnáljuk?

Akkor sajnálunk.

2017. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, ne azon rágódj ami bolt, azon már nem tudsz változtatni.

Menj vissza te is dolgozni, a kicsi bölcsibe.

Két fizuból már gondolom tudnátok nagyobbat bérelni vagy kibírni még otthon-önerőt gyűjtögetni és venni valamit.

2017. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát ezt nagyon egybeömlesztetted. De amúgy felesleges az évekkel ezelőtt otthagyott lakást visszasírni. Most is van hol laknotok, próbáljatok meg félrerakni saját lakásra. Ne azon gondolkodj, hogy nem tudjátok a magas albérleti árakat kifizetni (szerintem ne akarj egy kisgyerekkel megint albérletezni), hanem spóroljatok és tervezzetek, hogy néhány év múlva sajátba költözhessetek.


Az amúgy fura, hogy anyád és anyósod is kötözködős szerinted. Azon már elgondolkodtál, hogy talán veled sem egyszerű kijönni?

2017. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van ennek ehhez a kategóriához?
2017. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

élhettem 2évet new yorkban, hogy minél többet tudjak spórolni, a legolcsóbb környékeken The Bronx-ban béreltem szobàt, olyan helyen, ahol megtanulhattam, hogy mi maguarok, csak sorànkozunk, miközben mindenünk megvan...

megismerhettem nem egy olyan embert, akiket valóban ver a sors...

olyat, akit a szülei indiàban 12éves koràban 200.000ft nek megfelelõ összegért eladtak...

olyat akit hajóval csempésztek be usa ba, de a hajóból 20mérföldre a partrôl éjszaka a teljes csalàdjàt és õt a vízbe kényszerítettek... 2bàtja és szülei közül, csak õ ért partot...


megtanulhattam, hpgy mi itthon kesergünk a pénzen, kesergünk azon, hogy nincs sajàt kecónk, kesergünk a politikàn... mindenért màs a hibàs... semmiért sem vàllaljuk a felelõsséget...

egy nagyon jó kínai baràtom íratta fel velem a falamra ezt

gondolat-tett-szokàs-jellem-sors...

egyik a màsikból következik...


amíg a gondolataid borúsak, addig a sorsod is az lesz...


hazajöttem USA 6millióval a zsebemben, 2év alatt elherdàltam... megismerkedtem a nagy Õvel, van egy nevelt lànyom, sokàig egy garzonban raboskodtunk...

2évr vettem 2millióért hitelre (személyi kölcsön) egy vàlyog paraszthàzat nagy kerttel, székesfehérvàrtól 15km-re azóta született egy gyerekem,

targoncàsként 180 at keresek, feleségem takarító egy iskolàban de gyesen van... minden nap olvasok a buszon melôba menet és én vagyok a legboldogabb ember a vilàgon... tudom, ha bàrmi problémàm van, hogy van a vilàgon 2-3milliàrd ember akik irigyelnék az életem minden pillanatàt.

2017. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem a billentyűzeted miatt nem tudsz rendes mondatokat megfogalmazni és helyesírási hibák nélkül írni :) Magyar érettségin biztos azért nem kap a többség 5öst, mert rossz tollat visz a vizsgára...


Hát...igen, ha az ember nem tanul tovább és nem fejleszti magát akkor nehéz elhelyezkedni.

2017. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3-masnak és 6-osnak köszönöm a válaszát..kicsit megnyugottam
2017. jún. 7. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mindenki kapásból akarja megoldani a lakhatási problémáit. Nekünk se a semmiből és egyből lett hol laknunk. 3melóhely egyidőben, kemény spórolás vagy 4-5évig, hitel. Holnapra ez nem megy.
2017. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!