Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen helyzetben visszakapom...

Ilyen helyzetben visszakapom a kauciót?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy a szerződésben őszig itt kellene maradnom, de egyszerűen nem bírok, mivel csótányok vannak mindenhol...a tulajnak szóltam erről, de annyival elintézte, hogy "hát máshol is előfordul és majd elmennek". Képek is készültek róluk. Egyszerűen nem bírom, iszonyatos bogárfóbiám van amúgy is és otthon soha nem volt csótány, megőrülök a gondolattól is, hogy rámászik a fogkefémre én meg aztán a számba teszem..lassan már félek a lakásba bejönni, de ha nem adja vissza azt a pénzt, akkor semmi esély őszig máshova költözni. Esetleg, ha keresnék másik lakót úgy vissza kell adja?
2017. jún. 28. 02:02
 1/5 xswerdy ***** válasza:
100%

a szerződésben benne kell lennie, hogy a kaució mi célt szolgál. Károkozás, ki nem fizetett rezsi...


Az idő előtti felmondás alapból nem ok a kaució megtartására, ugyanakkor a határozott idő végéig elvileg fizetned kell a szerződés szerint. Tehát ha 6 hónap hátra van, akkor azt kifizetni a kötelességed. Ugyanakkor a tulajnak is kárenyhítési kötelezettsége van, ha te kárt okozol azzal, hogy idő előtt lelépsz. Azaz meg kell próbálnia kiadni másnak a lakást. Ha sikerül, akkor tőled csak a kieső időre eső lakbért kérheti, vagy ha olcsóbban talál bérlőt, akkor a különbözetet.


De mindez a rendes felmondás, szóval a csótánymentes helyzet. Szerintem ez zűrös kérdés. Mikor jöttek a csótányok?... Nehéz bizonyítani, azt is mondhatja, hogy te hoztad őket. Ugyanakkor a tulajnak lépéseket kellene tennie a megszüntetésükre, bár ezt Te is megteheted.

2017. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rengeteg van a lépcsőházban és az udvaron is úgyhogy egyértelműen nem én hoztam. Ősszel költöztem ide, akkor nem is tájékoztatott arról, hogy esetleg lennének, mivel nappal jártam itt, ezért nem volt ahogy észrevegyem. Viszont éjjel úgy nem lehet bejönni, hogy legalább húszat le ne taposs..

Az elsőt körülbelül úgy egy hét után láttam, de mivel csótánnyal eddig nem volt dolgom, sokáig hitegettem magam, hogy biztos más volt, akkor nem szóltam. Aztán szépen lassan kezdtek előbukkani, amit még a földön talán elnézek, mert jó albérlet, de hogy már itt ott mászkálnak na azt már nem. Emellett természetesen attól is tartok, hogy esetleg hazaviszek egyet a csomagokkal és már otthon is betegesen nézegetem, hogy vannak-e

..(egyetem miatt lakok itt).

2017. jún. 28. 11:11
 3/5 A kérdező kommentje:
A tulaj nem csinál semmit, a lépcsőház előtt szétfújkáltak valamiket, de azt nem ő intézte, hanem a lépcsőház. Jaaa és ugyanakkor elszólta volt magát azzal, hogy igen itt minden évben nagy szükség van erre, tehát tudott a kis dögökről. Az előző lakók egy hónapig maradtak, eleinte nem értettem miért, mivel jó lakás kinézetre, de mostmár tudom.. jaj és Köszi szépen :)
2017. jún. 28. 11:18
 4/5 xswerdy ***** válasza:
100%
Ilyen esetben alapvetően társasház szinten kellene írtani. Egyben szerződni az összes lakásra, és a közös területekre. De a közös képviselőnél a tulaj verhetné az asztalt, te nem vagy vele kapcolatban.
2017. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akik előtted egy hónapig laktak ott, azok vajon visszakapták a kauciót?

Mert ha nem, akkor ez a világ legjobb üzlete a tulajnak!

Mondd meg neki, hogy a szerződéskötés előtt eltitkolt olyan dolgot, ami civilizált ember számára lakhatatlanná teszi a lakást, ezért kéred a kauciót és elköltözöl.

Ha nem kapod vissza, akkor is elköltözöl, de eljárást kezdeményezel ellene minden létező és lehetséges fórumon.

Hidd el, vissza fogja adni!

Lakót meg ne te keress, mert amikor majd kiderül a csótány, akkor téged fognak átkozni, ha meg előre elmondod, akkor normális ember nem megy oda.

2017. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!