Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy jöttetek ki az idegen...

Hogy jöttetek ki az idegen lakótársaitokkal?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Van-e erre valami etikett, ti hogy csináltátok a dolgaitokat? Pl a mosást hogy oldottátok meg, mennyire kell jóban lenni a lakókkal? Azért írom, hogy kell mert én rendkívül magamnak való vagyok, nem tudom hogy képzeljem el ezt az egészet viszont most úgy alakult, hogy még két emberrel kell együtt élnem egy darabig. Jóra és rosszra is kíváncsi vagyok, köszönöm. :)

2017. jún. 29. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Mikor E.T.-vel laktam egy albérletben nem volt gond, csak vigyáznom kellett a telefonomra, állandóan távolsági hívást akart indítani.

Viszont mikor az alien költözött be, hozta a buta tojásait, azt nem bírtam soká', kifordult a belem is...

2017. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Hát.. Pàr hétig együtt éltek és már nem idegenek lesztek egymás számára, hanem barátok/testvérek. Én már harmadik éve vagyok lakok együtt 4 emberrel. Az eleje mondhatni licit nehéz volt de ma már egyszerűen szuper!:) Na szóval. A legelején nem árt hogyha nyitott vagy feléjük, kedves, jószívű. Jószívű úgy, hogy pl. ha veszel édességet akkor kérdezd meg hogy kérnek-e, ne titokban egy sarokban fogyaszd el:D meg ilyenek.persze azért tudják hogy hol a határ, ne használjanak ki. El kell nyerjétek egymás bizalmát, enélkül lehetetlen együtt élni valakivel.

Tehát úgy összességében nem árt jóban lenni a lakótársakkal. Olyan helyre szeretne haza menni az ember pl suli után vagy munka után ahol megvan legalább a minimális harmónia, ahol haza várják és mosolyt csalnak az arcára, vagy egy olyan helyre ahol minden percben belekötnek, nem hagyják pihenni, feszültség van, stb?;)

Ezek csak alap dolgok voltak. Továbbá..

van közös hűtőnk amiben tároljuk a kaját. Mindenki külön vásárol és berakjuk. Egymáséhoz kérdezéd nélkül! nem igazàn nyulunk. Majd amikor vacsora idő van, kirakjuk mindenünker az asztalra és együtt elfogyasztjuk, megosztjuk amink van a többiekkel. Ez többnyire hideg kajáknál működik. Ha meleg ételt szeretnénk ebédelni akkor elnegy valaki bevásárolni a hozzávalókat, összepótolunk természetesen és majd együtt megfőzzük, elkészítjük.

A mosásnál pedig: beosztottuk hogy ki melyik napon moshat, ez nálunk egy héten kb 2 mosást jelent egy főre. Hogyha sürgős ,akkor természetesen bármikor moshat az illető.

Másik fontos dolog... a lefekvés... ez a leg..legmacerásabb dolog. Főleg ha olyan lakótársaid lesznek akik hajnalig dübörögtetnék a zenét meg stb. A lényeg hogy itt is alkalmazkoni kell másokhoz. Megbeszélitek hogy hánykor van a "villanyoltás" és amikor eljött az az óra, akkor mindenki elcsendesedik és hagyja aludni a lakótársait. Mellesleg Ha külön szobátok lesz akkor nem lesz ezzel semmi gond:)

Most ezek jutottak eszembe. Kérdezhetsz még ha valamire kíváncsi cagy

2017. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
#2es vagyok, bocsi a sok betűhibáért :D
2017. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Második köszönöm szépen a bő választ. :)
2017. júl. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!