Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire nehezen...

Normális, hogy ennyire nehezen szokom meg a költözést? Idegen, rossz közérzetem van 5 hónapja lakom itt .

Figyelt kérdés
Kikerültem a régi megszokott helyemről egy nagyobb szebb házba mégis lehangolt vagyok .Voltatok már így nálatok meddig tartott a megszokás .
2017. máj. 10. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig a jót könnyű megszokni!

De mivel nem írtál semmi infót, csak tippelgetek.


Esetleg a szülői házból, szerető családból költöztél máshova?

Vagy városi egyszerűbből, egy vidéki nagyobba?


Mert mindkettőnél az életmódváltást kell megszokni és általában az megy nehezen.

2017. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen az kimardt,hogy más kerületbe költöztünk a férjemmel.
2017. máj. 10. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az baj, ha nem szereted a helyet, ahol éltek, csak igyekszel megszokni. Sosem fogod jól érezni magad. Olyan házba kell költözni, ami azonnal megtetszik, a hibái ellenére is.

Miért oda költöztetek?

2017. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 hónap már elég sok idő, ennyi idő alatt azért általában belakja az ember az új otthonát. Mi kicsit több, mint fél éve költöztünk, és már nagyon otthonosan érezzük itt magunkat.

Miért költöztetek? Sokáig keresgéltetek, mire megtaláltátok ezt a házat? Azért esett pont arra a választásotok, mert az tetszett, vagy esetleg kényszer volt? Mi vagy két évig nézegettünk házakat, volt néhány, ami nagyjából megfelelt az elvárásainknak, de valahogy mégsem volt az igazi. Aztán találtunk egyet, ami ugyan nem felelt meg maradéktalanul minden szempontunknak, de valahogy beleszerettünk, megfogott a ház és a környék hangulata, azóta sem bántuk meg, sőt.

2017. máj. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet velem van a baj mert eddig tök jól éreztem magam itt, jól éreztem magam, de egyik reggel arra ébredtem, hogy zavart vagyok fusztrált és vágyom vissza a régibe pedig az albérlet volt de 8 évig éltünk ott.
2017. máj. 11. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig ott jól érezted magad és most nem, akkor nem a hellyel van a probléma.

Nincs valami magánéleti problémád és tudat alatt azért vágyol vissza egy sokkal előnytelenebb albérletbe, mert ott boldog voltál és gondtalan?

2017. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet mert ezzal lakással nagy addósság szakadt a nyakunkba és a férjem is sokkal kimerültebb.
2017. máj. 11. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor máris megvan a válasz!


Ameddig ez az adósság a fejetek felett lebeg Damoklész kardjaként, addig bizony lesznek nyugtalan napjaitok és ezért nem a ház a felelős.

Próbáljatok meg nem gondolni az adósságra, mert ha naponta ölitek magatokat vele, attól az nem fog csökkenni, csak belebetegedtek.

Biztos amikor belevágtatok, felmértétek a reális lehetőségeiteket és annak alapján hoztátok meg a döntést, tehát no para!

Nézzetek utána, hogy utólag lehet e még hitelfedezeti biztosítást kötni, az megoldás, ha előre nem látható probléma adódna az életetekben, (betegség, munka elvesztése, stb.) mert akkor arra az időre a biztosító fizeti a törlesztést.

Kapd össze magad lelkileg, az a férjednek is erőt fog adni, van egy klassz házatok, jön a szép nyár, fiatalok vagytok, gondolom egészségesek is, mi kell még?

2017. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedvességet :) Megpróbálom össze kaparni magam .
2017. máj. 11. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!