Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan járnék jobban? Lakótárs...

Hogyan járnék jobban? Lakótárssal vagy egyedül egy albérletben?

Figyelt kérdés

Szegedre készülök az egyetemre és eddig az volt a terv, hogy albérletben fogok lakni egyedül. Pár napja megkeresett engem egy srác azzal a szándékkal, hogy legyek a lakótársa.Most nem tudom eldönteni, hogy egyedül vagy társsal.

Lakótárssal:Nem vagyok nagy társasági életet élő ember, ezért feszültnek érezném magam, ha idegenek jönnének a lakásba.Magam körül mindig rendet tartok, és nem tudom, hogy el tudnám-e viselni egy rendetlenebb személy társaságát.Szeretem a csöndet és nyugalmat és lehet, hogy ez megszűnne ha nem egyedül laknék.Ami jó, hogy velem mindent meg lehet beszélni, mindig törekszem a kompromisszumra, rendes, megbízható és szorgalmas vagyok.Előnye az, hogy lehet kivel beszélgetni, van kivel elmenni szórakozni és könnyebben barátkoznék mintha magam próbálnám.

Egyedül:Senki nem zavarna és azt csinálnék otthon amit szeretnék, azt hívok a lakásba akit szeretnék és nem kellene engedélyt kérni senkitől se.A hátránya talán az lehet, hogy el lennék zárva az emberektől, bár az orvosin szerintem reggel 8-tól este 8-ig bent leszek az egyetemen.

A pénz nem befolyásoló tényező, hála a csodás szüleimnek.Szerdán fogok az illetővel találkozni, hogy megbeszéljük ezt a dolgot, előtte szívesen várom a ti tapasztalataitokat a lakótársakról, a szegedi életről, egyetemről.Köszönöm


F



2017. júl. 2. 16:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Örülök neki, hogy eltérő vélemények ütközésekor nem egymás torkának esnek az emberek, hanem megcáfolják más állítását. Ezt a gyakorin ritkán tapasztalom.
2017. júl. 3. 17:57
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénz nem akadály én egyedül laknék
2017. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért meggondolandó. Nekem például a kettő albis társam teljesen haza költözött nyárra és így azért belegondolva jobb az amikor vannak mások is rajtad kívül. Természetesen olyan akikkel kijössz.


Más szokások.. ebből lehet azért probléma tényleg. Mint ahogy előbb is említették a rend, takarítás. Van olyan aki mindig ezt mondja, hogy "oh pont most akartam kitakarítani, majd megcsinálom". Na ennek mindenki tudja mi a vége, míg a másik szó nélkül megcsinálja nem is kell kérni. Nálunk pl lakásban van olyan szoba ami nem külön bejáratú és át kell sétálni a másik szobán. Ez alapesetben nem is lenne zavaró, de míg én reggel kelek és este fekszek, addig lakótársam délután 2kor ébred fel és hajnali 3ig játszik. :D Így elkerülhetetlen, hogy ha elmegyek iskolába vagy bárhova akkor felébresszem.


Amikor leültök "tárgyalni" lehetőleg az leendő albérlő egyedül legyen és ne a szüleivel, mert olyankor azért megjátszák az "jó gyereket". (saját tapasztalat :D)


Tehát: Ha van normális szerintem inkább legyen lakótársad.

2017. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
mi is épp albérletet keresünk :) hasonlóan vagyok mint te, imádom a csendet és egyedül érzem jól magam. Persze eljárni is szeretek, de azért néha jó egyedül. Én már annyira elvagyok, hogy ha saját szobám van akkor már az jó. Csak had tudjak elvonulni.. Mi szeretnénk ki venni albérletet, de több emberrel, hogy minél kevesebb legyen a lakbér, rezsi.. de szigorúan tartom magam a saját szobához. Szóval ha esetleg a fiú nem válna be, két csendes lakótárs jelölt itt van :D 18/L
2017. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Végül mi lett a döntés?
2017. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!