Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet: egyedül vagy lakótár...

Albérlet: egyedül vagy lakótárssal?

Figyelt kérdés
Most fogok albérletbe költözni. Mániás depresszióm van, képtelen vagyok több emberrel együtt élni, nehezen teremtek kapcsolatokat, néha utálom a társaságot. Nem szeretném, ha lakótársam végignézné a "szenvedésemet", nem tudom mindig a jobb arcomat mutatni. Lehet így lakótárssal élni? Vagy lakjak egyedül? Egyedül kicsit drágább lenne, csak a pénz miatt laknék mással...Pesten tanulok, van diákhitelem, ösztöndíjam, otthonról támogatnak. Lakótárssal kevesebbe kerül, merjem bevállalni?
2012. dec. 1. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha egy csendesebb lakótársat fogsz ki, és neki elmondod, hogy depressziód van, szeretnél sokat egyedül lenni, és megértő lesz, akkor szerintem egy próbát megér. Most ha belegondolok, nekem nincs semmi bajom, de én is szívesebben laknék úgy lakótárssal, hogy este bezárom a szobám ajtaját, és viszlát reggel.. szóval nem szeretném, ha bulis albérletben kéne laknom, ahol mindenki átjár rajtam. :)
2012. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Viszont baromi idegesítő is tud lenni egy depressziós, folyton szenvedő lakótárs. Mondjuk ha ismeretlen az illető, akkor egy ideig visszafogod magad, és ez valamilyen szinten segíthet.


Talán egy kollégium többet segíthet, mert én személy szerint laktam már vagy 10 emberrel együtt, és vannak olyanok akiket én nem raknék 2 fős szobába mert kikészül mellettük a másik. Volt olyan srác aki mellé bizony kellett az a plusz 3 ember, hogy kompenzálják valamennyire.


Olyan szempontból vállalhatóbb mondjuk ha saját szobátok van, nekem az tulajdonképpen nem nagyon volt még.


Nemtom, ha más nem, akkor kötsz egy fél éves szerződést, és ha nem jön be a lakótársas téma, még mindig hamar megszabadultok egymástól.

2012. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok vele, hogy ha lakótárs, akkor magamra csukom az ajtót és nagyon jól elvagyok magamban, nem nagyon vonzz a társaság, meg hogy folyton beszélgessek valakivel.

Nem merem elmondani, hogy depressziós vagyok, mi van ha kiröhög? Vagy hülyének néz? Attól félek, hogy megkeserítem az ő életét, nem lehet túl jó reggel arra kelni, hogy világfájdalommal az arcomon teát főzök, és nem lehet jó olyan emberrel élni, akinek folyton/rengetegszer van rossz kedve.

Eddig kollégiumban laktam, szörnyű volt. Nem volt magánszférám. Itt külön szobám lenne, talán kibírható lesz, annyira félek új dolgokba belevágni, lehet hogy minden csak rosszabb lesz tőle.

2012. dec. 2. 00:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, sokkal rosszabb nem lesz sztem.


Legyen saját szobád, akkor lesz magánszférád, ott ha bajod van, be tudod zárni az ajtót, legjobb ha kifogsz egy srácot aki már melózik, meglesz a maga élete, és ha rendet tartasz a közös helyiségekben, akkor nem lesz különösebb gáz.


Mondom, sztem próbáld meg nem túlparázni, mi 2en vagyunk egy szobában, és egy 3ik sráccal lakunk, neki saját szobája van, melózik is, és kb alig látjuk, másrészt ha itt is van akkor is bemegy a szobájába, és kész, meg mi is, és kb napi pár percet beszélünk, ha meg úgy tartja kedvünk összeülünk filmezni, dumálni.


Esetleg ismerőssel is próbálhatsz együtt lakni, olyannal aki kb tudja milyen vagy.


Nem lesz ebből nagy gáz, és rosszabb esetben is fél évet kell kibírni.

2012. dec. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De attól, hogy világfájdalmad van, miért kell úgy is viselkedni? Sosem értettem, én ha rossz kedvem van, akkor is ugyanúgy viselkedek, nem sajnáltatom magam
2012. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kissé túlparázom. Nagyon is.

Igazad van, kibírható lesz, érdemes lehet megpróbálni. Talán jót is tesz, nem leszek ennyire antiszociális.


A tulaj 15000 Ft-tal olcsóbban adja ki nekem a lakást, ahol egyedül lehetnék. Attól is félek, hogy elszalasztom ezt a lehetőséget, mert többet ilyen nem lesz, jó helyen is van, és cseppet sem lepukkant, sőt.

2012. dec. 2. 00:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatom magam. Egyszerűen csak meglátszik rajtam, hiába próbálok jó képet vágni mindenhez, örökké azt sem lehet.
2012. dec. 2. 00:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem laknék egy idegennel.

Sajnos vannak pszichés problémáim,ami miatt képtelen lennék együtt élni idegenekkel.

Ezek olyan dolgok,amiket simán tudok leplezni,de nem tenne jót nekem.Zavar mások jelenléte.

Konkrétan nem tudok úgy wczni sem,ha más,egy idegen van a lakásban.


Ha megtudod fizetni jobb ha egyedül laksz.Magadnak is meg annak is,akit megkímélsz attól,hogy veled éljen.

2014. szept. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!