Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megszabhatja ezt a főbérlőm?

Megszabhatja ezt a főbérlőm?

Figyelt kérdés

Egy kis házat bérelek a balatonnál mondjuk elég olcsón, külterületen 35+ rezsi.

Most jött hozzám 3 lány vendégségbe és 1-2 hétig ittmaradnának. Főznek, takarítanak, a rezsi rész elhanyagolható.

Jött a főbérlő és közölte, hogy szerdáig lehetnek ingyen. (az még 3 nap) maximum egy maradhat hosszú távon.


Jogos ez, vagy álljak ki magamért?

Mit tehetek? Én nagyon jól érzem magam velük.


2017. júl. 2. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
nem nyaralóként, hanem hosszútávra bérelem.
2017. júl. 2. 22:31
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
1-2 hetet el kéne viselnie. Nincs minden szabályozva a jogban, ha ti a szerződésben nem szabályoztátok. De ennyi idő alatt nem tudják a lakást lelakni.
2017. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

el kene olvasni milyen szerzodest irtal ala a tulajjal. ha abban ki van kotve, hogy NEKED adta ki, akkor bizony siman mondhatja, hogy ha te vendegeket fogadsz (hosszu tavra), akkor bizony fizessenek ok is.


Ha nincs papir, akkor maximum beszelhetsz vele, hogy nem tervezed hosszu tavra es maximum 2 het mulva elmennek. Nem, nem koteles ezt neked ingyen nyujtani, de lehet joindulatu.

2017. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
??? Ha te fizeted a rezsit akkor neki nem olyan mindegy, hogy hányan vagytok ott(jó, nyilván nem, de négy fő az nem sok)? Főleg, hogy VENDÉGSÉGBEN vannak? Én nem gondolnám, hogy az 1-2 hét az ott élést jelentené, és ezért fizetni kéne. Ez vicc.
2017. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Hogy jogi értelemben mi a helyzet, azt nem tudom. Erkölcsi értelemben igaza van a főbérlődnek. Egy lányt indokolhatsz meg. Szerintem ő azt gondolja, hogy te pénzt kapsz a csajoktól a szállásért.
2017. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Fordítsd meg a kérdést!

Ha TE adnál ki ingatlant, mit szólnál, ha a bérlőd + 3 embert nyaraltatna az ingatlanodban?

Mert 2 hét a Balcsin, főszezonban, az bizony nyaralás, akárhogy is nézzük.

2017. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy a látogatóid után fizetsz idegenforgalmi adót, ami éjszakánként 400Ft, 3 személy esetén 1200Ft és mindenkire nézve kötelező üdülőterületen?

Még anyádra is, ha meglátogat.

Az a csajok esetében 16800Ft két hétre és a tulajnak kell kifizetnie, ha feldobják.

2017. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hogyha a szerződésben megállapodtatok hány fő lakhatja igen.
2017. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Elég haszonleső a főbérlő...
2017. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5: Erkölcsi értelemben mért lenne igaza? Ha szerinte a nyaraltatásban akkora pénz van, akkor csinálja Ő maga, nem kötelező kiadnia egy személynek az ingatlant.

#6: Én megengedném, főleg hogy csak 2 hétről van szó és legalább lányok, nem idióta tizenéves fiúk, akik részegen leamortizálják a házat.


Egyértelműen le akarja húzni a kérdezőt úgy, hogy neki semmiféle többlet költsége nem keletkezik ez idő alatt. Ha a havi 35 ezer kevés neki, akkor azt mondja, de ne ilyen indokokkal követeljen plusz pénzt.

2017. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!