Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlőm mondhatja nekem azt,...

Főbérlőm mondhatja nekem azt, hogy máról holnapra költözzek ki?

Figyelt kérdés
Sajnos akadoztam a fizetéssel családi okokból, de most megsértődött és már pénzt sem akar elfogadni csak hajtogatja, hogy menjek. Nekem viszont nincs hová. Jogilag mondhatja azt, hogy X időpontig hagyjam el a házat különben ez meg az lesz, vagy ezt ne vegyem komolyan, törvényesen nem teheti meg csak úgy? Kell hozzá valami törvényes papír, hogy kilakoltathasson? Elmennék én is, de még időre van szükségem.
2017. máj. 2. 17:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a szerződésben? Abban benne kell lennie a felmondási időnek is!
2017. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A megállapodott határidőre nem fizetés azonnali felmondással járhat.


Gondolom elege van már a tulajnak, hogy könyörögnie kell a bérleti díjért. Jogosan kitehet mert megszegted a szerződést, viszont próbálj vele beszélni, időt kérni míg találsz szállást.

2017. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs papír nem sokat tudsz tenni, ha van, akkor meg úgyis benne van, hogy ha nem fizetsz időben akkor viszontlátásra és hát te nem fizettél.


Elkezdhetsz arcoskodni mondjuk, de egy tulajdonos, aki nem beszari számtalan módon meg tudja nehezíteni úgy az életedet, hogy semmi törvénytelent nem csinálsz, viszont inkább magadtól húzol el nagyon gyorsan.

2017. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés nélkül igen.

Szerződéssel attól függ, mi áll a szerződésben.

2017. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az "akadoztam" már eleve feltételezi, hogy nem is egyszeri esetről van szó. Mit vársz tőle? Ő nem a máltai szeretetszolgálat, neked se tetszene, ha lenne egy lakásod, amibe valaki belemászik, aztán "akadozgat" a fizetéssel és még neki áll feljebb, ha ezért ki akarod tenni. Holott egymást tapossák az lakásokért a fizetőképes bérlők.
2017. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem kell az okítás, a kérdésre nem kaptam választ. Szerződés nincs. Így meg fogják tőle kérdezni, hogy ki vagyok mi vagyok a bíróságon is, amit nem lesz könnyű kimagyarázni. Utánanéztem, bírósági végzés kell.
2017. máj. 2. 22:09
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál választ:

Szerződés nélkül igen.

2017. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen papírod, nincsen lakcímkártyád. Ha ő odamegy és kihajigál pár nagydarab ismerősöddel, akkor nem tudsz semmit tenni. Mire fogsz hivatkozni? Semmivel sem tudod bizonyítani, hogy te ott béreltél. Megmondja, hogy szívességből engedett eddig ott lakni, de betelt a pohár és nem mégy el hát segít elindulni. Ennyi.
2017. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés nélkül még rendőrséggel is kipaterolhat.

Mi alapon tartózkodsz más ingatlanában?

2017. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági végzés egy szerződés nélkülinek? LOL :DDD
2017. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!