Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásomat kiadom. Hogyan...

Lakásomat kiadom. Hogyan válasszam ki a bérlőt?

Figyelt kérdés

Budapest 13. kerületében van egy új építésű garzonom. Facebookon hirdettem meg (és pár csoportban ott még), és amennyit az érdeklődők adatlapjáról meg tudok állapítani, az nem tetszik. Sok közöttük a roma, örömlány kinézetű fiatal lány. Egy jelentkezőnél volt közös ismerős, akitől megtudtam, hogy drogozik. Ha a jófogáson hirdetem meg, ott még ennyit sem tudhatok a jelentkezők közül, pedig elvileg több jelentkező lenne ott.

Hogyan lehet kiválasztani a jó bérlőt, aki rendesen fizet, nem amortizál, nem panaszkodnak rá a szomszédok?


Mit kérjek? Munkáltató telefonszámát? Előző bérbeadót, mint referenciát? Elvileg a haver ezeket is leigazolhatja. Hogy tudok meggyőzödni, hogy rendesen fizetni fog? Értem én, hogy közjegyzői okirat, de annak végrehajtatása sem egyszerű... Mi a bevett gyakorlat?


2017. szept. 13. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Körbevezetesénél derül ki, hogy szimpik vagytok-e egymasnak.



Privátban kérhetek részleteket? hely, ár?

25/f szoftverfejlesztő, barátnővel mennék.

2017. szept. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Bizony, még a face, ami előszűrő lehet, ha látszik valami az oldalán. Nincs tuti tipp sajnos. Ezért nagyon fontos a közjegyzői, egyoldalú kiköltözési nyilatkozat, ha bármi nem teljesül a szerződésben kikötöttekből. Mégsem olyan macerás, mint a bírósági tortúra, végrehajtható.

Sok sikert, jó választást!

2017. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Röppentyű utca elején van, 90e/hó, 3. emelet (lift van).


A szoftverfejlesztő már jobban hangzik (én magam is az, de külföldön, az anyósom mutatná meg a lakást). Egy személyes benyomás nem mond semmit szerintem a bérlő fizetési hajlandóságáról. Mit szoktak ilyenkor kérni? Munkahelytől igazolást? Mik a tapasztalatok? Itt külföldön bekérik az éves jövedelmet és munkahelyet sőt, adós igazolást is (annak is, aki társként költözik). Ezt meg lehet tenni Magyarországon?

2017. szept. 13. 22:05
 4/9 anonim válasza:
100%
A lakást csakis szerződéssel, két havi kaucióval adtam ki eddig. Amikor választani kellett, fő szempont volt a külső, értelmi szint, fizetőképesség, türelem. Tehát ha nem tűnt megbízhatónak, nem volt olyan állása amiből garantáltan ki tudja fizetni a lakást, és nem azonnal megtekintés nélkül költözött volna, mert zűrös az élete, akkor megköszöntem hogy keresett és közöltem hogy nem egymást keressük. Alberlet.hu-n hirdettem, eddig háromszor jónak bizonyult a feltétel rendszer. Korrekt vagyok, nem nézek a körmükre, csak fizessenek és ne amortizáljanak. Ha valami elromlik akkor évi szinten 100 e ft-ig, számlával kifizetem. Viszont van egy kőkemény szerződésünk, ami már pár emberkét elriasztott. Adózom utánuk, be is jelenthetik magukat a lakásba, mindent meg lehet velem beszélni. Amit érdemes kérni, az a munkáltató neve, mióta dolgozik ott, pontosan mit, milyen tervei vannak, stb. Ha nem szimpi, akkor hallgass meg mást is. Garancia arra, hogy biztos fizetni fog, az egy nagy nulla. Ahogy jó albérlőt úgy jó főbérlőt is nehéz találni. Kalappal.
2017. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

#3 minden további nélkül kérhetsz, persze senki sem köteles adni, de nyilván te meg nekik kiadni nem vagy az.

Itthon kicsit visszatetsző lenne ennyi mindent kérni, de igazából nem az anyagiak számítanak hanem az ember maga, az meg személyes találkozás során dől el.

A normális szerződés nyilván minimum.


Facebook linket dobsz privatban?

2017. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Mi is számlával adjuk ki és hasonlóan korrekt tulajnak tartom magunkat. A számlás javításokat is álljuk. Köszi mégegyszer!!
2017. szept. 13. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
azt javaslom, hogy próbáld meg ismeretségi körödben kiadni, ugy leinformálhatod a bérlőt.
2017. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket vettem figyelembe: személyes szimpátia, ez nagyon fontos, mi a munkája, hogy áll hozzá a megoldandó dolgokhoz, alkudozó rögtön kiesett. Meg érdemes beszélgetni minnél többet a jelölttel. Nálam még az is plusz pont volt, hogy volt saját ingatlana vidéken, így ha bármi gond van nem kerül utcára, nem lesz kirakhatatlan talán.
2017. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tömegesen gáz emberek mennek rá, akkor túl olcsón van fent.

Az is egy szűrő. A legolcsóbbat a legalja keresi.

Olyan ez, mint a kocsma. Nem az ötszázas ászok a finomabb, mint a kettőötvenes, hanem a társaság aki issza.

Facebookon látom, hogy az olcsó lakásoknál rengeteg olyan érdeklődő ír, aki egy 3 szavas mondatot nem tud leírni durva hiba nélkül.


Beszéljetek telefonon, kérdezd meg mit dolgozik, meddig maradna, mire lenne szüksége esetleg a lakásba még, stb.

Ha fejben rendben van, és tud gond nélkül kauciót fizetni, akkor beszélhettek tovább.

Mindenképpen nagy lutri, de az emberek döntő része normális.

2017. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!