Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérbeadók, hogy kezelik a...

A bérbeadók, hogy kezelik a sok jelentkezőt?

Figyelt kérdés
Hogy manage-elik a "rekord" számú jelentkezőt pl munka mellett. Hogy osztják be a jelentkezőket? Hogy válaszolnak arra a rengeteg jelentkezőre?

2017. szept. 15. 06:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Időintervallumokat kell megadni, amikor ott tartózkodsz. Nem kell szégyenlősködni, meg kell mondani mindenkinek, hogy sok a jelentkező.

Ha jó az ár-érték arány, esetleg még egy klassz kis versenytárgyalás is kialakulhat.

2017. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Én szűröm őket.

Nem adok meg telefonszámot, csak email címet.

A név és telefonszám alapján megnézem, hogy menyire normális. Ha nincsenek fent pl a facebookon állatkínzós, marihuanás szívós képei és bunkó megnyilvánulásai, akkor felveszem vele a kapcsolatot.

2017. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Egy kiadja a munkát egy irodának, aki leszervez mindent....
2017. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Én a hirdetésben megadom, hogy hol és hány órakor tekinthető meg. Nekem ne telefonálgassanak a hülyeségeikkel.

Általában 40-50 ember jelenik meg. Megkérdezem ki hajlandó ráigérni a bérleti díjra. Erre 3-4-en maradnak. Azután ők megnézik le is rendezik egymásközt. Aki többet szám rá, az marad.

2017. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, 4-es miért lett lepontozva? Semmi etikátlan nincs abban, amit csinál.
2017. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Mert sok irigy albérletet kereső nézi az albérlet kategóriát :D és valamiért ők nem szeretik ha versenyezni kell egy lakásért vagy ne agy isten kicsitvel többet fizetni, hogy biztosan ők szerezzék meg.
2017. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

4-es válaszolóhoz:

az az ő lakása, tehát tényleg úgy és annyiért adja ki, ahogy ő szeretné, de finoman szólva is etikátlan ez a módszer. ha meghirdeted egy áron, akkor olyanok jelentkeznek, akik ki tudják azt fizetni, viszont magasabb áron már kevesebben fognak jelentkezni. a magas fizetőképesség nem garancia a bérlő intelligenciájára és jó viselkedésére, lehet, hogy a 30-40 potenciális bérlő között volt a világ legrendesebb embere, és te kizártad csak azért, mert egy tízessel kevesebb a költségvetése.

2017. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
előző vagyok...az még kimaradt, hogy annak a rengeteg (valószínűleg vidéki) embernek az idejét és pénzét is elvetted, akik abban a hiszemben utaztak fel Budapestre (és lehet, hogy ezért vettek ki szabadnapot is), hogy az adott áron lehet bérelni a lakást.
2017. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Jelenleg hiány van kiadó ingatlanokból. Pláne egyetemek közelében! ...és igen meg lehet kérni az árát. ...és meg is kell kérni! Hiszen ez egy üzlet!

Abban mi az etikátlan, hogy úgy hirdetek, hogy: X helyen, D napon, H órakor megtekinthető az alábbi ingatlan? + mellékelve tucatnyi fotó. Senkinek nem igértem, hogy csak neki tartogatom!

Egyébb esetben, egy érdeklődő sem kötelezi el magát, hogy egy telefonos egyeztetés után biztosan kiveszi a lakást. Csak megnézi. Mármint ha oda ér...

Az én időm drága. Egyetlen elvesztegetni való percem sincs!

Mennyivel etikusabb az, hogy 5 percenként cseng a telefon hülye kérdésekkel felvértezettektől:

-Kaució nélkül?

-Olcsóbban?

-Mi az alja? (Te vagy az alja!)

-Ekkor nem jó!

-Akkor nem jó!

...és ezután a megbeszélt időpontban nem jelenik meg?

Ezek megennék az életemet!

Én 210 km vezetek, és egy napot áldozok arra, hogy minden lakásomat kiadjak. Szerinted hányszor kellene utaznom? Hány napot kellene rááldoznom?

Én azért dolgoztam, hogy neked lakhatási lehetőséget nyújtsak! Magamnak pedig tisztes hasznot.

A lakás kiadás egy üzlet.

Elolvastad a hírdetést? Értelmezted?

...és meglepetésként ér, hogy nem egymagad leszel ott?

Mire számítasz? Kié lesz akkor a lakás? Aki elsőként ér oda? Vagy sorsot húzunk?

Inteligens ember ezzel tisztában van. Ők azok, el tudják dönteni, hogy a kiadásra kínált lakás, megér-e nekik többet? A gyakori kérdések.hu-n a feltett kérdést tudják értelmezni.

Itt most nem a bérlők érdekeiről, kényelméről, véleményéről, stb, folyik a diskurzus!

Ezek után felmerül a kérdés: Te mint kívülálló. Mit gondolsz az inteligenciáról?

2017. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

az intelligencia emlegetése nálad felettébb különös, hiszen értelmezni sem tudtad a válaszomat. azt írtam, hogy az egymásra ígérgetés etikátlan, természetesen te szabod meg az árat, és annyit kérsz az ingatlanért, amennyit te haszonnak ítélsz meg. ezért nem értem, hogy miért kell olcsóbban meghirdetni, majd közölni a néppel, hogy kezdődhet a licit. eleve meghirdethetnéd magasabb áron, és akkor is egy napra tudnád a potenciális bérlőket hívni, és kiválasztani közülük a legszimpatikusabbat. nem igazán értesz az üzlethez, ha még be sem vagy képes lőni egy olyan reális árat, aminél normális emberek jelentkeznek, biztosan ki fogják venni és neked is marad hasznod.

egy lakás kiadása munkával, aggodalmakkal, sok utánajárással jár, ezt tudnod kellene, nem úgy megy, hogy feladok egy hirdetést és másnaptól befolyik a sok lóvé. ki is adhatod a munkának ezt a részét ingatlanosnak, ha leesik a karikagyűrű az ujjadról egy hirdetés feladásától és annak menedzselésétől. én is hirdettem már lakást, de mégsem zaklatott senki, megtaláltuk szépen csendben a bérlőt.

és igen, tudok értelmezni lakáshirdetést, nem szoktam értelmetlen, bugyuta és helyesírási hibáktól hemzsegő, kétszavas kérdéseket feltenni a bérbeadóknak. tisztában vagyok vele, hogy sok ilyen ember van, de azzal, hogy engem is közéjük soroltál, csak azt bizonyítod, hogy nem vagy túl jó emberismerő (ami lakáskiadáshoz elengedhetetlen). ellenben sok hirdetés foghíjas, a tulaj a legalapvetőbb információkat "felejti ki" belőlük. a válaszom kapcsolódott a kérdéshez, hiszen a másik oldalról - a bérlőkéről - leírtam, hogy ez nem teljesen okés nekünk. nehéz találni jó albérlőt és jó tulajt is - és aki licittel operál, az általában nem jó tulaj, a bérlők kerülik az ilyeneket. nyerészkedési hajlamot mutat.

az a megjegyzésed pedig, hogy azért dolgozol, hogy én lakhassak valahol... no comment. kívánom, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy egy bérleményben kelljen laknod.

2017. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!