Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mióta lett divat vagy nem...

Mióta lett divat vagy nem divat az albérlet?

Figyelt kérdés

Olvastam pár hozzászólást. Pl, hogy "a mi családunkban nem divat a saját lakás, minden porontyom albérletben lakik", "csak Magyarországon divat a saját lakás, külföldön mindenki beéri egy albérlettel".


Wtf divat? :O


2017. okt. 18. 18:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
10, az okostónizásig válaszra méltó partnernek tartottalak...
2017. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat, kényszer. Kell az önerő, és sokan nem tudják összerakni.


Amúgy a bérlés külföldön azért könnyebb, mert nagyobb a múltja, kicsit reálisabban megy. Ami még fontos, hogy te magyar nyugdíjból a büdös életben nem fogsz fenntartani egy albérletet, de még csak egy szobát sem...

2017. okt. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12.: önkéntes nyugdíjpénztár forever :D havi 5 ezrekből összegyűlik egy szép összeg :D
2017. okt. 19. 06:56
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Persze, évi 60000 Ft, 10 év múlva más 600000, és harminc év múlva már madjnem két millió (1800000), ami beugrónak esetleg elég, de ennyiböl még kölcsönnel sem sok mindent veszel, kifizetni meg mikor fogod?

Ha ugyanis 20 évesen elkezded az 5000 Ftokat gyüjteni, 50 évesen lesz meg a szük két millió, és még 20-30 év lenne, mire a kölcsönt is letörleszed, ha van miböl.

Meg ha elköltöd lakás saját eröre, akkor miböl lesz magánnyugdíjad?????


Nem árt néha megtanulni számolni meg körülnézni, hogy mi mennyibe kerül.

2017. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

nem vitáztam, leírtam, mit hallottam a németek albérletezéséről...


az angol viszonyokat meg ismerem, az lakik albérletben, akinek muszáj, a többinek mind sajátja van (nyilván hitellel), még a szülőkkel élő, 18 éves exkolléga is sajátra gyűjtött.

2017. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15, ezért írtam simán partnert, nem vitapartnert. Gondoltam cserélünk tapasztalatot, akkor beszélgetöpartnerröl beszélhetünk, nem kell állandóan vitázni, arra ott vannak a feleségek.:D
2017. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14: Annak azért van hozama is, illetve az állam is megtámogat bizonyos konstrukciókat! A számításod több sebből vérzik...
2017. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!