Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelt lakás esetén ha elromli...

Bérelt lakás esetén ha elromlik a bojler kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Lakást bérlek, már több mint 2 éve és most elromlott a bojler a lakásban. Ilyenkor a tulajdonosnak kell szólni vagy nekem kell szerelőt hívni és kifizetni vagy ilyenkor mi történik?
2017. okt. 23. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvben a tulajdonosnak kell a lakás berendezéseinek a működőképességeiről gondoskodnia, a rendeltetésszerű használat mellett a javításról, ha szükséges akkor a cseréről.

Kivéve, ha a szerződésben erről másként állapodtatok meg.

Ha nincs szerződés, vagy erre nem tér ki, akkor marad a személyes megbeszélés a bérbeadóval.

Megjegyzem, számomra bérbeadóként természetes, hogy én fizetem a javítást, ismétlem, rendeltetésszerű használat esetén.

2017. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendeltetésszerű használat mellett ment tönkre, akkor a javíttatás a tulajdonos dolga. Abban viszont megállapodhattok, hogy te hívsz szerelőt, majd annak a költségét levonod a következő lakbérből.
2017. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
van szerződés amiben az áll amit leírtál,hogy a lakásban minden olyan ami elromlik neki kell megcsináltatnia viszont kisebb szereltetésű javítások kiróhatóak a bérlőre is. De ez kisebb javításnak számitana? szerintem ki kell cserélni
2017. okt. 23. 12:39
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy bojler csere/javítás nem kisebb dolog. A tulajnak kell cserélnie.
2017. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

1-es vagyok.

Kisebb javítás szerintem, ha kilazul a falból a dugalj, vagy a kapcsoló, esetleg meg kell valahol húzni két csavart, vagy megolajozni egy zárat.

A bojlerjavítás nem kisebb javítás.

2017. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Itt nem igazán kicsi a baj. Ahogy bekapcsolják a központi fűtést azonnal leáll a bojler és nem melegíti fel a vizet rendesen. 20 másodpercig tart a "meleg" víz. A tulaj azóta hívott szerelőt de sokat nem segített rajta. Most meg panaszkodott a tulaj hogy nem akarja minden alkalommal kihívni a szerelőt mert elkér 1 csomó pénzt és azt amúgy is nekem kellene fizetni???? Én meg csak néztem hogy miért is? Nem az enyém a lakás
2017. okt. 23. 16:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem igazán értem, hogy hogy függ össze a bojler a központi fűtéssel?

2017. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zgyzgy ***** válasza:
100%

Tulajdonosként az ilyen, nagyobb volumenű javításokat/cseréket nekem kell intézni.

De a szerződés az irányadó.

2017. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem mi köze van a központi fűtésnek de pontosan akkor amikor bekapcsolták, a bojler nem működött.
2017. okt. 23. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Véletlenek összejátszása.

A központi fűtésnek semmi köze a bojlerhez.

Még az sem lehetséges, hogy valamilyen homályos módon a víznyomással függne össze, mert a rendszer nem akkor lett feltöltve, amikor a fűtést elindították.

Villany, vagy gázbojler?

A villanynak az egész belét ki lehet cserélni 5ezerFt-ból, viszont a rossz gázbojler húzósabb és még életveszélyes is.

2017. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!